Ξυριστικές ατάκες

Απάντηση
desperado
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1437
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2014, 23:22
9
Has thanked: 3820 times
Been thanked: 4323 times

Εδώ μπορούμε να βάζουμε απόψεις συνξυριστών που θέλουμε να μείνουν στην ιστορία. :megagrin
herco έγραψε:
Ειναι πολυ απλο. Ανοιγεις το παραθυρο, παιρνεις ποζα Αρχαιου Ελληνα δισκοβολου και εκσφενδονιζεις την πρασινη χημικουρα της proraso οσο πιο μακρια μπορεις. Ακολουθως κλεινεις το παραθυρο και εγκαταλειπεις τον ιερο χωρο του μπανιου με ενα χαμογελο (μπορει και δυο..)
Θοδωρής

"Keep your friends close, but your enemies closer" - The Godfather
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Όχι ακριβώς ξυριστική, αλλά αφήστε με να τη γράψω. Με είχε αρέσει τόσο πολύ, όταν πρωτοδιάβαζα το καλοκαίρι
του 13 για την Κάππους. Πάντα τη θυμάμαι όταν βλέπω το εικονίδιο που χτυπάει κεφάλι στον τοίχο.
Stefanos έγραψε:http://www.skyscanner.net
:dash
Slur έγραψε:Μην χτυπάς την κεφάλα σου στο τοίχο διότι θα καρουμπαλιάσεις :bigsmilie
Σας απειλώ ότι θα πέσω σε κατάθλιψη και θα ξυρίζομαι μόνο με Σπλέντιτ :cry
desperado
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1437
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2014, 23:22
9
Has thanked: 3820 times
Been thanked: 4323 times

gstefanoudis έγραψε: ,,, η καινούρια Vosκhod περίμενε περιγραφή από τον Αλέξη Κωστάλα :megagrin
Θοδωρής

"Keep your friends close, but your enemies closer" - The Godfather
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26269 times
Been thanked: 25719 times

Θέμα: Μικρά πράγματα της μέρας που μας τσατίσανε!
Slur έγραψε:
calmato έγραψε:Μόνο με τσάτισε? Είπα να πάω στην εκκλησία, Χριστούγεννα έρχονται, και βγάινοντας μας είχε κλείσει η μαούνα της φωτογραφίας και περιμέναμε σαν τα ζώα κανά μισάωρο. Και αφού ήρθε η ηλίθια μαουνιέρισα μας το έπαιξε και αδιάφορη από πάνω, σιγά τι έγινε δηλαδή. Έχε χάρη που ήταν γυναίκα και είμασταν στο προαύλιο της εκκλησίας, αλλιώς...
Παρακαλώ πολύ σεξιστικές συμπεριφορές να αποφεύγονται. Δεν έχει καμία σημασία που ήταν γυναίκα.
Έπρεπε να υβριστεί και να ξυλοδαρθεί κανονικότατα. :scream :lachtot

Κατανοώ όμως τη συγκράτηση λόγω ιδιαιτερότητας του χώρου.
Θέμα: Το μεγαλύτερο Custom Made Silvertip που βρήκα ...
Slur έγραψε:Ψάχνοντας στο ίντερνετ αποφάσισα να αγοράσω το μεγαλύτερο silvertip που θα έβρισκα σε λογικές τιμές.

Με επηρέασε κάπως το παρακάτω βιντεάκι και έτσι αποφάσισα να αγοράσω ένα custom made:

[youtube][/youtube]

Αγόρασα λοιπόν από αυτό το κατάστημα το μεγαλύτερο θάμνο silvertip, ήταν 30χιλ στον κόμπο, και τη μεγαλύτερη λαβή που έλεγε ότι δέχεται θάμνο με 30χιλ κόμπο.


Εικόνα

Εικόνα


Ο θάμνος δεν είναι όσο μεγάλος θα ήθελα, είναι μικρός. (Του ωμέγα του πλένει τα παπούτσια), ο θάμνος έχανε τρίχες από τα πρώτα χάδια, και το κερασάκι στην τούρτα … Δεν κάνει καθόλου καλή επαφή στη βάση, κολυμπάει.


Βέβαια θα μπορούσα να το κολλήσω και να το προσαρμόσω και να έχω ένα καλό πινέλο, αλλά όχι αυτό που ήθελα. Τέτοιες λύσεις όμως δεν ταιριάζουν σε εμένα.
Οι πραγματικές εναλλακτικές ήταν δύο:
1) Να παταχτεί στα σκουπίδια όπου και είναι η θέση του
2) Να σταλεί πίσω και να μου στείλουν πίσω τα λεφτάκια μου

Έστειλα ένα email λέγοντάς τους για το μπάζο προϊόν που μου πούλησαν και ότι θέλω τα λεφτάκια μου πίσω. Το δέχτηκαν αμέσως απαντώντας σε 10 λεπτά. Μπράβο τους.

Τη Δευτέρα το δέμα πάει πίσω στην Αμερική. Ούστ!
Θέμα: Πρώτη προσπάθεια αποτυχημένη
Slur έγραψε:Σας ευχαριστώ πραγματικά για τις απαντήσεις.
Μου είναι όλες πολύ χρήσιμες και ουσιώδης.

Ακολούθησα τη συμβουλή σας, έριξα στο πάτωμα τον εγωισμό μου και έβγαλα από τα σκουπίδια το φτηνιάρικο straight razor. Το έβγαλα φωτογραφίες και τις πέρασα στον υπολογιστή για να τις ανεβάσω στο φόρουμ.

Στο άνοιγμα του Photoshop ο υπολογιστής κόλλησε (windows χρησιμοποιώ ακόμα δυστυχώς) και ακολούθως έφαγε τη σφαλιάρα που δικαιούταν.
Αποτέλεσμα, διαλαλήθηκε σκληρός δίσκος και δεν έχω υπολογιστή. Αυτή τη στιγμή σας γράφω από το γραφείο.

Το straight razor ξαναγύρισε στη θέση του, στα σκουπίδια.


Επί της ουσίας τώρα, θα αγοράσω αρχικά ένα shavette, σύμφωνα με τις συμβουλές σας, αλλά και ένα safety razor, για να μάθω να ξυρίζομαι σαν άνθρωπος, και αργότερα, αφού εκπαιδευτώ θα αγοράσω ένα ακριβό straight razor με το λουρί του.

Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι.
Είναι και πολλές άλλες, αλλά ας μην γεμίσω το post με παραθέσεις.

Φυσικά και κατά καιρούς έχουν γραφτεί ωραία και εξαιρετικά έξυπνα σχόλια και από πολλούς άλλους, αλλά σαν τον Slur (ειδικά όταν θύμωνε) δεν έχει! :megagrin
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Από τη συζήτηση για το Ωμέγα 10018, μούχει μείνει και αυτή :bigsmilie
ElNavajero έγραψε: :boeller :boeller
Όχι άλλο με αυτους τους παλιο χοίρους.... :shocking :xp1
Δημήτρης έγραψε:Την επομενη που θα πας σε ψησταρια Μακη ζητα μια ασβισια αντι για χοιρινη! :xp1 :xp1 :xp1
:hystericalbs1 :lachtot
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Από την κριτική για το σαπούνι του Δημήτρη ο Ηρακλής...
herco έγραψε:Το σαπουνι ειναι εξαιρετικο και ευχαριστω πολυ τον Γιακουμη που μου το δανεισε. Ο αρχικος του αφρος ειναι υπολευκη καθαρη λασπη, που ομως δεν σφιγγει οπως με τα σαπουνια του Απατεωνισκου, αλλα μενει υδαρης και υπερκαλυπτικη οσο και αν την αραιωσεις.
;) :D :D
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

desperado εγραψε : Απολαψη ασουμε!
Άβαταρ μέλους
yakoumis
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 561
Εγγραφή: 09 Μαρ 2014, 17:37
10
Τοποθεσία: Καλαμάκι
Has thanked: 1197 times
Been thanked: 1280 times
Επικοινωνία:

digibill έγραψε:[T]ο τσούξιμο δεν είναι απαραίτητα καλό σημάδι γιατρέματος. Πχ ένα παλούκι στον κ##λο, τσούζει αλλά δεν γιατρεύει :p (εντάξει, μερικοί μπορεί να διαφωνίσουνως προς αυτό :p) [...] το τσούξιμο υποδεικνύει συνήθως αντίδραση του δέρματος απέναντι σε κάτι που το πληγιάζει. Το αν θα γιατρευτεί ή όχι, δεν είναι συνάρτηση του τσουξίματος - άλλο που οι μαμάδες μας μας δικαιλογούσαν με αυτόν τον τρόπο το τσούξιμο του οξυζενέ κάθε φορά που τρώγαμε τα μούτρα μας μικροί...
πηγή
Nobody goes there anymore. It's too crowded. - Yogi Berra (1925-2015)
desperado
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1437
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2014, 23:22
9
Has thanked: 3820 times
Been thanked: 4323 times

Ηλίας έγραψε:
✯ Tim's Greek Peach - ανελέητο, βάναυσο, αδυσώπητο φόρτωμα, δίχως αύριο !
Πηγή
Θοδωρής

"Keep your friends close, but your enemies closer" - The Godfather
desperado
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1437
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2014, 23:22
9
Has thanked: 3820 times
Been thanked: 4323 times

dimitris έγραψε: Όταν επιδίδεσαι σε "faceturbation" σε δημόσιους χώρους!
Πηγή
Θοδωρής

"Keep your friends close, but your enemies closer" - The Godfather
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το ξύρισμα”