Το ξύρισμα στον μπαρμπέρη!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Ο ανθρωπος δεν παιζεται!!! Οσα και να χρεωνει το ξυρισμα πιστευω οτι το αξιζει!
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
Giannis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2537
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 16:13
15
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1249 times

Petros.Mp έγραψε:Barbershop Old Style Shave Straight Razor Wade & Butcher

Για αυτόν τον Ιταλό τι έχετε να πείτε ;;; :megagrin :megagrin

Είδα MDC, Proraso, DR Harris, Floid...μάλιστα τον ξυρίζει με DR Harris σαπούνι.
Και εγω αυτό παρατήρησα Πέτρο, οτι το ξυρίζει με Dr Harris !!! άσε που οτι είχε στο Κουρείο ήταν ένα & ένα
if you have a great shave you have a great day
Άβαταρ μέλους
SharpRazor
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: 23 Οκτ 2014, 08:21
9
Τοποθεσία: Νέος Κόσμος, Αθήνα
Has thanked: 130 times
Been thanked: 192 times
Ηλικία: 59
Επικοινωνία:

Αποστόλης
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
10
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2206 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Φαίνεται ότι τα παλιακά κουρεία αποτελούν τη νέα μόδα, μέσα στο πλαίσιο αναπόλησης του παρελθόντος που παρουσιάζεται σε κάθε κοινωνία που περνά κρίση (κοινωνική και οικονομική)... Αντίστοιχου τύπου κουρείο έχει ανοίξει μέχρι και στο Μενίδι (!!), περιοχή που ούτε ιδιαίτερα εξωστρεφή αγορά έχει, ούτε και μεγάλη περατζαδα... Δυστυχώς όμως, ακόμη κι όταν οι υπηρεσίες που παρέχονται είναι σχετικά καλές, οι τιμές συνήθως δεν συντονίζονται με την κοινωνία της κρίσης (πχ, ο Pierro έχει 18€ το κούρεμα, άλλο τόσο το ξύρισμα! - οι τιμές φαίνονται στο βίντεο που έχει στην σελίδα του, στο 0:39")
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
12
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Δηλαδή για να καταλάβω έχει 18+18 = 36€ για κούρεμα, ξύρισμα ;;; Δεν γράφω πόσα μπορείς να αγοράσεις με αυτά τα λεφτά...Προτιμώ να πάω Ιταλία να βρω τον κουρέα παραπάνω για να με κουρέψει/ξυρίσει...δηλαδή έλεος...
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
padjon72
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 20 Σεπ 2014, 14:23
9
Has thanked: 32 times
Been thanked: 74 times
Ηλικία: 51

Πάντως για τους "καμμένους" wet shavers που κοπροσκυλάμε όλη μέρα εδώ μέσα, το ξύρισμα στον μπαρμπέρη δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο εκτός ίσως οτι το "χαμαλίκι" το κάνει άλλος 8)

Κατεμέ αξίζει μόνο σε αυτή την περίπτωση. :)

[youtube][/youtube]
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

digibill έγραψε:Αντίστοιχου τύπου κουρείο έχει ανοίξει μέχρι και στο Μενίδι (!!), περιοχή που ούτε ιδιαίτερα εξωστρεφή αγορά έχει, ούτε και μεγάλη περατζαδα...
Επειδή μένω εκεί κοντά, θα περάσω κάποια μέρα και θα ενημερώσω για τιμές, πώς είναι ο χώρος κ.λπ. Ποτέ δεν ξέρεις ποιον μπορεί να φέρει ο δρόμος προς τα εδώ. Απ' ό,τι βλέπω είναι καινούριο μαγαζί (άνοιξε τέλη Νοεμβρίου).

Ξύρισμα πάντως κάνει και ο Πακιστανός (ή Ινδός, δεν ξέρω) μπαρμπέρης της γειτονιάς μου. Το πέτυχα λάιβ σήμερα, με τον προηγούμενο από μένα, στον οποίο έκανε διορθωτική ξούρα σε σημεία, μια και ήταν μουσάτος. Απόδειξη του πόσο έχω καεί, πάντως, είναι ότι προσπαθούσα να κοιτάξω διακριτικά τα σύνεργα για την ξούρα. Μου έκανε εντύπωση ότι χρησιμοποιεί καλό πινέλο (το Omega 20102, το οποίο ενώ στις φωτό δεν μου έλεγε πολλά, από κοντά μου φάνηκε δυνατό), αλλά από κει και πέρα τίποτα εξεζητημένο: κρέμα Prosar και για άφτερ σέιβ μία απλή κολόνια λεμόνι του Γαλαξία. Το ξυραφάκι που έβαλε στη σαβέτα δεν το πρόσεξα. :lachtot
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Νομιζω ταιριαζει και σε αυτη την κατηγορια.

[youtube][/youtube]
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Iasona μου έκανε εντύπωση οτι ενώ έχει όλα τα Ιταλικά σαπούνια με αμύγδαλο κ.λ.π γύρω γύρω πήρε dr harris almond κρέμα,όπως επίσης και το p160 asl.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
10
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2206 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

elefsina73 έγραψε:Ρε δεν πανε να γ@μηθουνε τα λαμογια!!!!
Βρηκαμε μ@λ@κες να κανουμε τα παιχνιδια μας????
Εχω παρει μια κουρευτικη μηχανη πριν τεσσερα χρονακια,,,,κοντο κοντο το μαλάκι,ξυρισμα με τα δικα μας,και αντε
Γ@μηθητε ολοι!!!!!
Πάρε κι ένα νυστέρι, να γλιτώσεις κι απ' τους γιατρούς μια και καλή: χράτσα- χρούτσα μόνος σου και καθάρισες....! :hystericalbs1 :hystericalbs1
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το ξύρισμα”