Ελειψη γένιων

Απάντηση
makiz88
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 09 Ιουν 2013, 17:26
10

Παιδια μια ερωτηση αν μπορει καποιος να μου απαντησει.ειμαι 25 και δεν εχω πληρη τριχοφυια στο προσωπο.εχω κανονικα στο λαιμο και στο πηγουνι. και εχω ελειπη σε μουστακι και ελειπεστατη σε κροταφους και μαγουλα.δοκιμασα μονοξιδιλη (rogaine) αλλα δεν ειδα αποτελεσματα.καμια συμβουλη?αλοιφη ξερω δεν υπαρχει για την περιπτωση μου. Ευχαριστω για το χρονο σας.
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Μακη αυτο ειναι θεμα γονιδιων, αλλοι βγαζουν σε ολο το προσωπο ενω αλλοι οχι. Παντως αν υπηρχε ουσια που να σε κανει να βγαζεις τριχες πιστευω οτι θα ειχε ηδη χρησιμοποιηθει απο ατομα με αραιωση ολων των βαθμων στο κεφαλι.
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Καλό θα ήταν να απευθυνθείς σε γιατρό.

Δεν βλέπω όμως γιατί πρέπει να βγάλεις γένια οπωσδήποτε. Ο κάθε άνθρωπος είναι μοναδικός και πορεύεται με τα όπλα που έχει. Ξυρίζεις ότι έχεις όποτε χρειάζεται και τέλος. Δεν χρειάζεται να προσθέτουμε άγχη στην ζωή μας πέρα από τα αναπόφευκτα.
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

O καθένας έχει άλλα γονίδια, τύπο δέρματος, χρώμα τρίχας κτλ κτλ
Προσωπικά αν ήμουν σπανός στη μούρη ή με ανοιχτόχρωμο χνούδι και δεν χρειαζόμουν να ξυρίζομαι κάθε 1-2 μέρες θα ένοιωθα πολύ πιο άνετος.
Μου αρέσει η διαδικασία και η ιεροτελεστία της προσωπικής φροντίδας του ξυρίσματος. Παρόλα αυτά ώρες ώρες βαριέμαι να ξυρίζομαι για τους άλλους...

Το να είσαι σχεδόν αρκούδα (κιλά και τρίχα χαχαχα), όπως εγώ μπορεί να γίνει πολύ ενοχλητικό...
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
crusader
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 07 Αύγ 2013, 16:23
10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Ηλικία: 49

έχε υπ΄όψιν σου ότι υπάρχει η πιθανότητα να βγάλεις και άλλες τρίχες μετά τα 30 και να ολοκληρωθεί τότε η τριχοφυΐα στο πρόσωπο και στο σώμα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το ξύρισμα”