Γενίαδα

Απάντηση
Krisos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 31 Ιαν 2013, 12:12
11

Γεια χαρα σε ολους δεν εχω αφησει ποτε γενι ...συνηθως ξυριζομαι καθε εβδομαδα ειμαι 29 .Στα ζυγοματικα εχω τριχες οχι πολυ πυκνες.Ποια σημεια ξυριζω στον λαιμο;Σε πια σημεια αφηνω τριχες στα μαγουλα;Δεν θελω να αφησω γενιαδα απλα θελω να το περιποιουμαι ανα βδομαδα.Τι μηχανη χρειαζομαι να προμηθευτω;Τι ρουτινα εχει γενικα ενα τετοιο ξυρισμα; ..δωστε καμια ιδεα ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Καλώς ήρθες στο Fοrum φίλε!

Δεν κατάλαβα το ερώτημα σου, γίνε λίγο πιο σαφής. Θέλεις να αφήσεις μούσι αλλά όχι παντού και ψάχνεις το κατάλληλο ξυράφι για να το διαμορφώνεις;
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Krisos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 31 Ιαν 2013, 12:12
11

OK φιλε ..θα γινω ποιο σαφης εχεις δικιο .Δεν ειχα αφησει ποτε στο παρελθον μουσι και θελω να μου προτεινετε αν ειναι δυνατον να δω κανεα βιντεακι/ φωτο για να δω τι με ευχαριστει να κανω πανω στο προσωπο μου.Αυτο θα ηθελα να μου πειτε πως να το περιποιουμε;Γενικα θα ηθελα αποψεις πανω στο θεμα γιατι δεν εχω ιδεα τι ειναι ενταξυ και τι οχι ευχαριστω για τον χρονο σας
Krisos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 31 Ιαν 2013, 12:12
11

Αποστολε καλως σε βρηκα! ;) :) Στα θεματα τις γενειαδας ειμαι εντελως αρχαριος! :) Το πρωτο που με προβληματιζει ειναι τι σχημα να δοσω στο μουσι μου;Και μετα θα ηθελα να μου πειτε πως να την ''δαιτηρω'';Αν υπαρχει καμια φωτογραφια /βιντεο να μου προτεινετε κατι θα με διευκολυνε. ;) ..γενικα με βολευει να χρησιμοιοιω τετραπλο ξυραφακι για λιγοτερους ερεθισμους .Εχω στο μυαλο μου πως περιπου να διαμορφωσω την εικονα μου(γενειαδα) απλα θα ηθελα να μου πειτε ποια σημεια ειναι απαραιτητο να ξυρισω για να ειμαι ''ευπαρουσιαστος'';πχ ποσο χαμηλα στο μαγουλο θα κατευασω το κυραφακι;Χρειαζεται να προμηευτω καποια ξυριστικη μηχανη; ....καθε αποψη καλοδεχουμενη αυτα :)
Άβαταρ μέλους
νικος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2012, 02:41
11
Τοποθεσία: ΣΙΦΝΟΣ
Has thanked: 42 times
Been thanked: 241 times
Ηλικία: 54

Καλως ηρθες καταρχην

Αν θες λοιπόν, να αφήσεις μούσι, πρέπει να προσέξεις το σχήμα του προσώπου σου. Όσο πιο μακρύ είναι, τόσο πιο κοντό κόψε το μούσι σου, γιατί αλλιώς τα χαρακτηριστικά του προσώπου σου και το μάκρος του θα φανούν ακόμα περισσότερο. Πιο πολλες λεπτομεριες θα σου πουν καποιοι αλλοι ειδικοτεροι στο θεμα. Σιγουρα ομως θα χρειαστεις μία ηλεκτρικη για trimming και προτείνω την Moser trimmer . Σκεψου και την λυση του μπαρμπερη για πρωτη φορα
Ολα ειναι δρομος
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το ξύρισμα”