Ξύρισμα σε Τούρκο μπαρμπέρη στο Εδιμβούργο

Άβαταρ μέλους
Tsu
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 03 Μάι 2011, 10:38
12
Has thanked: 44 times
Been thanked: 29 times
Ηλικία: 41

Εντάξει. Όταν το διάβασα πρώτη φορά ήμουν στη δουλειά, μόνος στο γραφείο και με έχουν πιάσει τα σπαστικά γέλια για τρία λεπτά συνεχόμενα. Αισθάνομαι το κεφάλι μου να καίγεται και νομίζω πως θα εκραγεί. Το ένστικτο της επιβίωσης επικρατεί και σταματάω. Δάκρυα, κοκκίνησα σα παντζάρι, κλπ. Στο καπάκι μπαίνει ένας συνάδελφος, ο οποίος έχει αρχίσει να καταλαβαίνει πως κάτι δεν παει καλά, μαζί με έναν πελάτη. Δίνω άνιση μάχη με τον εαυτό μου για να μην ξεκινήσω το "δεύτερο ημίχρονο" με τα γέλια. Για να εξυπηρετήσω τον πελάτη έπρεπε να πάω 4-5 μέτρα παραδίπλα πίσω από μια βιβλιοθήκη να πάρω ένα φάκελο, δεν θα μου έπαιρνε πάνω από 10 δευτερόλεπτα. Φτάνω, λοιπόν, ΠΙΣΩ και εκεί ξεκινάει το part 2 ! Ευτχώς, δεν βγάζω ήχο. Έχει περάσει ένα λεπτό και ακούγεται ο συνάδελφος: "Κώστα, δεν τον βρίσκεις(τον φάκελο);;" Δεν απαντάω και συνεχίζω, οπότε έρχεται να ψάξει και αυτός. Με βλέπει διπλωμένο και κάνει να ψάξει. Με ξανακοιτάει και αρχίζει ΝΑ ΓΕΛΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ!!! Ευτυχώς αθόρυβα! Έχουν περάσει 2 λεπτά και μέσα στα γέλια μας να παρακαλάμε να ανοίξει η γη να μας καταπιεί... και ξαφνικά έρχεται πίσω ο ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ(!!!) παίρνει το φάκελο, τον δίνει στον πελάτη και φεύγουν...! Να μας καταπιεί η γη αλλά να πάμε πολύ βαθιά!
Ευτυχώς, ο προϊστάμενος είναι καλός άνθρωπος και δεν είχαμε συνέπειες.

Φίλε Γιώργο, σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για αυτήν τη δημοσίευση! :thnx
Κώστας
Άβαταρ μέλους
nik16v
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1234
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2013, 08:46
10
Has thanked: 8866 times
Been thanked: 3947 times

νικος έγραψε:Δεν ανοιγεις ενα μπαρμπερικο λεω εγω :hystericalbs1
Greek Shave ταμπέλα να "χεστεί στο τάληρο" που έλεγε και ένας καθηγητής στο φροντιστήριο. :megagrin
Μεσοτοιχία με τον Τούρκο εννοείται....
Η "μοίρα" σου έδειξε τι δουλειά πρέπει να κάνεις στο Εδιμβούργο, αλλά εσύ...... :megagrin
και λέει (αφού η ανάρτηση είναι από 28/11/2012) εκεί είμαι στο μαγαζί δίπλα στον Τούρκο, ο οποίος τώρα μόνο κουρεύει. :hystericalbs1
Ανδρέας-san
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: 02 Ιαν 2014, 18:10
10
Has thanked: 268 times
Been thanked: 29 times
Ηλικία: 42

χαχαχαχαχαχαχαχαχα
Πως δεν σου είπε 'κάτσε να κάνεις τα ξυρίσματα'φανταζομαι.................!!!!!!!!!


Ήρθεν ο Εχτρός ο Έλλην και πρέπει να τον σφάξωμεν!!!
Ανδρέας
Άβαταρ μέλους
christostz03
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2011
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2013, 10:11
10
Τοποθεσία: Αρτέμιδα - Αττική
Has thanked: 6352 times
Been thanked: 9776 times
Ηλικία: 43

Δεν μπορείς να πείς όμως Γιώργο ...

Ε Μ Π Ε Ι Ρ Ι Α ...

Θα το θυμάσαι για χρόνια το σκηνικό αυτό ... :hystericalbs1
Wet Shaving Rules !!!

"Φορτώστε" σαν να μην υπάρχει αύριο ... Λεφτά για καινούρια κρέμα ή σαπούνι ΠΑΝΤΑ υπάρχουν ...

-- Χρήστος --
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το ξύρισμα”