γενια

panos12396
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 17:27
13
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time
Ηλικία: 27

συμφωνω βρε παιδια αλλα εχθεσ που μιλησα με ενα που ειναι ενα χρονο μεγαλυτερος μου
ηταν μια βδομαδα αξυριστοσ και ηταν ολο το προσοπο γεματο και θελω και εγω
(ναι ζηλεψα πειτε το και ετσι.)
πανος
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10718 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Πρώτον η ζήλια είναι κακός σύμβουλος!
Δεύτερον, πως ξέρεις εσύ πως θα είσαι σε ένα χρόνο;;;;
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
panos12396
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 17:27
13
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time
Ηλικία: 27

στο 1 θα συμφωνησω απολυτα
στο 2 δεν ξερω βρε Αντρεα :confused :confused :confused
πανος
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10718 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Πάνο, αλλαγές στο σώμα σου γίνονται από στιγμή σε στιγμή, μία μέρα μπορείς να ξυπνήσεις και να δεις μια γκρίζα τούφα στα μαλλιά σου, να σου πέσει δόντι, να να να να!

Ας μην συνεχίσουμε την κουβέντα, απ ότι είδες όλοι σου λένε να μην βιάζεσαι!
Το βρίσκω λίγο απίθανο να μην ξέρει ούτε ένας τι σου λέει!
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
panos12396
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 17:27
13
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time
Ηλικία: 27

andreas έγραψε:, μία μέρα μπορείς να ξυπνήσεις και να δεις μια γκρίζα τούφα στα μαλλιά σου, να σου πέσει δόντι, να να να να!
φτου φτου χτυπα ξυλο σκορδα κουνησου απο την θεση σου :boeller :boeller :beah2 :beah2 :beah2 :beah2 :beah2 :beah2 :hystericalbs1 :hystericalbs1 :xp1
πανος
Άβαταρ μέλους
Johnnie
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 31 Μάι 2011, 14:33
12
Ηλικία: 32

Οι όποιες αλλαγές στο σώμα του ανθρώπου, που γίνονται κατά την διάρκεια της εφηβείας, ολοκληρώνονται, μετά (ή μαζί αν προτιμάς) με το τέλος της.
Το ύψος, τα γένια, το δέρμα (ξηρό λιπαρό κλπ), τα μαλλιά (ξηρά, λιπαρά κλπ αλλά και ως χρώμα), αλλά και ο εγκέφαλος δε σταματάει να αναπτύσσεται μέχρι να κλείσει ο κύκλος της εφηβείας.
Ο οποίος δεν είναι 12-18 (όπως λέγεται) για τους άνδρες, αλλά μπορεί να αρχίσει πιο νωρίς ή πιο αργά, όπως και να τελειώσει πιο νωρίς (αν και το 18 είναι το σύνηθες κάτω φράγμα) ή πιο αργά...

Είμαι σχεδόν 20 και δεν έχει γεμίσει τρίχες η μούρη μου ακόμα, επίσης έχω έναν φίλο στα 21 με λιγότερα γένια από μένα, ενώ ο ξάδερφός μου είχε έναν συμμαθητή, που στην 3η λυκείου είχε (αραιή σχετικά με τώρα) γενειάδα (γκάνταλφ τον λέγαμε)!

(Για να καταλάβεις αυτό που σου λέω, δες πόσο έντονες είναι οι διαφορές ύψους σε παιδιά προς το τέλος του δημοτικού και γυμνασίου)
Ως μαθηματικό, ορίζουμε ένα είδος οργανικής μηχανής που μετατρέπει την καφεΐνη σε θεωρήματα!
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

panos12396 έγραψε:καλησπερα ,καλημερα αναλογα ποτε το διαβαζετε!
εχθες παρατιρησα οτι εχω πολυ αδυναμα γενια και ισα ισα που φενονται
και ετσι σκεφτηκα να ρωτησω αν υπαρχει καμια αλιφει η κατι
που να κανει τα γενια πιο πυκνα και επισης να βγενουν πιο γρηγορα
ευχαριστω!

:dash :dash :dash :dash :dash :dash :dash :dash
Εικόνα
panos12396
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 17:27
13
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time
Ηλικία: 27

[...]

???



Κανόνες του Men's Only έγραψε:Όταν απαντάμε σε ένα μήνυμα δεν είναι ανάγκη να κάνουμε παράθεση σε ολόκληρο το προηγούμενο μήνυμα, παρά μόνο στο σημείο στο οποίο αναφερόμαστε. Επίσης δεν κάνουμε παράθεση του αμέσως προηγούμενου μηνύματος, εφ' όσον απαντάμε σε αυτό.
πανος
justin19
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2010, 23:54
13

Eγώ είμαι 20 και δεν έχω καθόλου στα μάγουλα ή στο λαιμό.Όσες βγάζω στο πηγούνι τις παίρνω με ψαλιδάκι,ώστε να μη βάλω ξυραφάκι και πάει στο λαιμό.Γενικά έχω και πολύ ακμή,και θα καταστραφεί το δέρμα του,τουλάχιστον έτσι μου έχει πει δερματολόγος.Αλλά όλοι με περνάνε για 15 το πολύ.Μόνο γι'αυτό το λόγο με πειράζει.
Όλοι οι γνωστοί μου,ακόμα και άτομα 15-16 χρονών έχουν κανονικά γένια και σκληρά.Μια μέρα να ξυριστούν κόντρα,την άλλη βγάζουν αμέσως.Συνήθως τα τριμάρουν κάθε μέρα,και τα ξυρίζουν κόντρα όταν βγαίνουν βράδυ,2 φορές τη βδομάδα.

Και επίσης έχω παρατηρήσει και κάτι άλλο.Οι πιο "παλιοί",κάποιοι γνωστοί μου,που είναι πάνω από 25,ξυρίστηκαν πρώτη φορά όταν έβγαλαν σκούρες τρίχες,και όχι με το παραμικρό χνούδι.Έτσι τώρα με 2 μέρες αξύριστοι μπορεί να μην τους φαίνονται τόσο τα γένια τους.
Ενώ οι πιο μικροί ξυρίζουν το δέρμα τους,χωρίς να έχουν το παραμικρό χνούδι,μόνο και μόνο για να βγάλουν γένια και να μοιάζουν μεγαλύτεροι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος andreas την 17 Ιουν 2011, 22:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Παρακαλώ να χρησιμοποιήτε το κουμπί επεξεργασία για την αποφυγή του double post!
Άβαταρ μέλους
BABIS
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 971
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2010, 23:51
13
Τοποθεσία: Αθήνα, Ελλάς.
Has thanked: 3 times
Been thanked: 211 times

Νομίζω ότι με τακτικό ξύρισμα τα γένια πυκνώνουν , αγριεύουν και δυναμώνουν.
Με τα δικά μου έτσι έγινε.
Αντίθετα βλέπω παλιούς γνωστούς μου ,
που αν και ίδιας ηλικίας (38) έχουν ακόμη γένια εφήβου,
επειδή ξυρίζονται 3 φορές το μήνα.

Σαφώς δεν είναι όλων ίδια,
αλλά παίζει μεγάλο ρόλο το ξύρισμα.

Το κάθε μέρα στα 15 το βλέπω υπερβολικό.
Θα πρότεινα κάθε 2 μέρες και ΟΧΙ ΚΟΝΤΡΑ.
Επίσης με προσοχή ,δεν θέλεις ερεθισμούς , κοψίματα , γυρισμένες τρίχες κτλ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το ξύρισμα”