Παλτό!

Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

το μοντγόμερυ είναι κλασικό ρούχο, οπότε έχει μεγάλη γκάμα που παίζει. Εντάξει δεν πάει και πάνω απο κοστούμι, ούτε με φόρμα αλλά νομίζω ότι σε όλα τα ενδιάμεσα παει.
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
justin19
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2010, 23:54
13

Τα Burberry ρούχα δεν μ'αρέσουν καθόλου.Αυτό το παλτό της πρώτης σελίδας είναι τέλειο,και σε συνδυασμό με μαύρο καλό παντελόνι και σιέλ πουκάμισο,είναι πολύ καλό.Εγώ βέβαια όταν ντύνομαι έτσι,βάζω αυτό το jacket.

http://www.z-mall.gr/gas-giacconi-brand ... pvid=16901

Ή ένα σακάκι-jacket diesel με 5 κουμπιά,το οποίο δεν μπορώ να το βρω σε photo
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

ωραίο κομάτι φίλε!
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
SharpRazor
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: 23 Οκτ 2014, 08:21
9
Τοποθεσία: Νέος Κόσμος, Αθήνα
Has thanked: 130 times
Been thanked: 192 times
Ηλικία: 59
Επικοινωνία:

Κάτι παραπάνω από 4 χρόνια μετά από το τελευταίο post αυτού του topic, επανέρχομαι γιατί ψάχνω για ένα καμηλό κλασσικό παλτό για το οποίο δε θα χρειαστεί να βάλω υποθήκη το σπίτι μου.

Το συγκεκριμένο χρώμα είναι ψιλοασυνήθιστο, με τη μερίδα του λέοντος να νέμονται το μαύρο και το γκρι στην αγορά.

Ψάχνοντας στο internet, βρήκα τη βιοτεχνία Ρομπότη.

Τα στοιχεία είναι:

NR ROBOTIS
ΒΟΙΟΤΕΧΝΙΑ ΑΝΔΡΙΚΩΝ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ
Διεύθυνση: Πολυκλείτου 21, ΤΚ 10551, Αθήνα – Address: Polikleitou 21, 10551, Athens
Τηλεφωνο – Phone: +30 210-3312646
Fax: +30 210-3212907
Email: [email protected]

Μιλάω για το παλτό με κωδικό 767
ΣΥΝΘΕΣΗ :Wool 70% casmir 10% τεχνικές ίνες 20%

Τον ρώτησα για τιμή και μου είπε ότι δεν έχει αυτή τη στιγμή στα μέτρα μου αλλά μπορεί να μου ράψει. Αν ήθελα γκρί ή μαύρο έχει. Τιμή για το έτοιμο που το φοράω, μου κάνει, το παίρνω και φεύγω, γύρω στα 180 ευρώ. Για custom παλτό με ύφασμα και κατασκευή δική του, δε ξεπερνάει τα 230-240 ευρώ. Θεωρώ ότι η τιμή αυτή είναι συμπαθέστατη για παλτό που σε άνθρωπο σχεδόν 2 μέτρα σταματάει λίγο πιο κάτω από το γόνατο και έχει και κασμίρ.

Επίσης μου είπε ότι έχει και μεγάλη ποικιλία σε κοστούμια, καθώς επίσης παρέχεται η δυνατότητα ραφής πουκάμισου, εάν τα έτοιμα πατρόν δε μου κάνουν. Μ' αρέσει γιατί είναι στο κέντρο και όχι 3 ώρες από το σπίτι μου πήγαινέλα, είναι ελληνική βιοτεχνία και με λογικές τιμές μπορώ να έχω κάτι που έχει κατασκευαστεί με βάση τις δικές μου σωματικές ιδιαιτερότητες.

Δε ξέρω την ποιότητα υφασμάτων, ούτε τη δεινότητα του ράφτη που θα πάρει μέτρα. Επιφυλάσσομαι, αλλά θεώρησα ότι είναι καλό να το μοιραστώ μαζί σας... Αν κάποιος έχει εμπειρία από την εν λόγω βιοτεχνία, παρακαλώ να καταθέσει την άποψή του.
Αποστόλης
Άβαταρ μέλους
Giannis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2537
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 16:13
15
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1249 times

Αποστόλη, το 767 που βλέπω δείχνει πολύ όμορφο και κλασσικό καμηλό παλτό με καλή σύνθεση (μαλλί + κασμίρι).
Το 886 είναι σε πιο μοντέρνα φόρμα.
Πάντως λόγω εκπτώσεων αυτή την εποχή ψάξε γιατί μπορείς να βρείς πολλά με - 40 ή- 50%.
Τα 250€ για παλτό δεν είναι πολλά. Κοίταξε και κανένα Βάρδα ή στο Green στις Αρχές της Σόλωνος Αριστερά (νομίζω 7 νούμερο)
εαν θέλεις κάτι πιο μοντέρνο.
if you have a great shave you have a great day
Άβαταρ μέλους
SharpRazor
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: 23 Οκτ 2014, 08:21
9
Τοποθεσία: Νέος Κόσμος, Αθήνα
Has thanked: 130 times
Been thanked: 192 times
Ηλικία: 59
Επικοινωνία:

Ξέρεις, κάτι μου έκανε το "θα σου το ράψω πάνω σου". δεν έχω ξαναράψει παλτό και θα είναι μια καλή εμπειρία, δοθέντος ότι το παλτό φοριέται πάνω από σακάκι σχεδόν πάντα, που σημαίνει ότι πρέπει να ληφθεί μέριμνα ώστε να χωράνε οι βάτες, να μην είναι στενά ή κοντά τα μανίκια, να κλείνει με το σακάκι από μέσα χωρίς να φαίνεσαι έγκυος και τα λοιπά. Βέβαια αυτά τα βλέπεις όταν το προβάρεις έτσι κι αλλιώς, αλλά η καστομιά είναι... άλλο πράγμα. Ε, και τα 180 εάν σου κάνει, δεν είναι άσχημη τιμή. Σε ρούχα επώνυμων οίκων το ίδιο πράγμα σου το δίνουν 700 ευρώ!
Αποστόλης
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Τα χρηματα είναι πολυ λίγα για παλτό. Εαν τωρα οι ανθρωποι έχουν αναδουλειές και το υφασμα στοκαρισμένο απο καιρό μπορεί και να δικαιολογείται η τιμή. Παντως σαν ποσοστα συνθεσης ειναι ιδανικά για παλτο. Εγώ θα ελεγα να το κάνεις ο.τι και νάναι θα τα βγαλει τα λεφτά του.
Βασική προυπόθεση να υπαρξει ενδιαμεση πρόβα για διορθώσεις και after sale service
Άρης
Άβαταρ μέλους
SharpRazor
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: 23 Οκτ 2014, 08:21
9
Τοποθεσία: Νέος Κόσμος, Αθήνα
Has thanked: 130 times
Been thanked: 192 times
Ηλικία: 59
Επικοινωνία:

Ελπίζω να τα καταφέρω να περάσω από κει μέχρι το Σάββατο. Βασικά δε βλέπω την ώρα, αλλά την Παρασκευή πληρωνόμαστε, οπότε... χεχε
Αποστόλης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Επίσημο”