Πουκάμισα Non Iron

Άβαταρ μέλους
Aris
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2071
Εγγραφή: 04 Ιαν 2010, 12:46
14
Τοποθεσία: Χαλάνδρι, Αθήνα
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Ηλικία: 46

Οντως τα Marks n Spencer είναι πολύ καλα καθως λογω του ότι τα φοραω συνεχεια δουλεια εχω συνεχεια στοιβα για σιδερωμα

Η ποιοτητα είναι αρκετα καλη για την συγκεκριμενη κατηγορια κ τα σιδερωνω στο πιτς φυτιλι (κ η γυναικα μην ακουσω σχολια…… :bigsmilie )
vanm66 έγραψε:Τα Non Iron της Charles Tyrwhitt που έχω, είναι αρκετά καλά για την τιμή τους.
Τα non iron δεν είναι τίποτα άλλο από βαμβακερά των οποίων οι ίνες έχουν στριφτεί περισσότερο από το κανονικό, με αποτέλεσμα όταν υφανθούν, να είναι δύσκολο να τσαλακωθούν.
Κοιταζοντας τα πουκαμισα που εχω πιστευω ότι δεν ισχυει το παραπανω αποκλειστικα απλα εχουν εκτος από βαμβακι κ πολυεστερα, αρα είναι πιο «ναυλον» γι’αυτό σιδερωνονται πιο ευκολα
My Ammo
Μηχανή: Edwin Jagger DE89L
Πινέλα: Boar Omega 10018, 10048, 2x10065, Edwin Jagger pure badger
Κρέμες: Body Shop Maca Root, Nivea
Σαπούνια: Valobra, Mama Bear Lavender
Λοσιόν: 4711, Floid Suave
Balm: Body Shop Maca Root
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6979 times
Ηλικία: 49

Πρόσφατα αγόρασα ένα easy iron πουκάμισο Hugo Boss και δηλώνω ενθουσιασμένος, όχι μόνο για το εύκολο σιδέρωμα και την αντοχή στο τσαλάκωμα ακόμα και μέτα από πολύωρη χρήση, αλλά κυρίως για την αίσθηση του υφάσματος στο δέρμα.
Χάρης
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Ξέρω οτι θα γίνω κουραστικός αλλά όποιος αγοράσει μια φορά Brooks Brothers non iron δεν θα ξαναγοράσει άλλο πουκάμισο.
Άρης
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times

Apostolos έγραψε:αν σιδερωνες όμως και εσύ θα έβλεπες διαφορά. :megagrin

α χα χα χα !!!!!!!!
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Έχω στη ντουλάπα μου περίπου 15 πουκάμισα. Τα 10 είναι Ηugo Boss.

Αν θέλετε το πιστεύετε αλλά η τελευταία φορά που αγόρασα πουκάμισο ήταν πριν απο το 2006. Φοράω ακόμη Ηugo Boss αγορασμένα απο την εποχή που ήμουν 19 χρονών και αυτό το γράφω μόνο και μόνο για να σας επιδείξω την αντοχή των υφασμάτων τους στο πέρασμα του χρόνου.
Οι δε μακρυμάνικες μπλούζες με γιακά που έχω είναι μιά κατηγορία απο μόνες τους.

Τότε κατέβαινα στις εκπτώσεις και κάθε χρόνο σήκωνα 2, 3. Ήταν ίσως μιά απο τις καλύτερες επενδύσεις που έχω κάνει σε βάθος χρόνου.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Arisk έγραψε:Ξέρω οτι θα γίνω κουραστικός αλλά όποιος αγοράσει μια φορά Brooks Brothers non iron δεν θα ξαναγοράσει άλλο πουκάμισο.
Harry έγραψε:Πρόσφατα αγόρασα ένα easy iron πουκάμισο Hugo Boss και δηλώνω ενθουσιασμένος, όχι μόνο για το εύκολο σιδέρωμα και την αντοχή στο τσαλάκωμα ακόμα και μέτα από πολύωρη χρήση, αλλά κυρίως για την αίσθηση του υφάσματος στο δέρμα.
Παιδιά μπορείτε να αναφέρετε και το επίπεδο τιμών; Οχι συγκεκριμένα, δεν είμαστε εφορία, απλά και μόνο το επίπεδο τιμής για να καταλάβουμε περι τίνος πρόκειται.
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6979 times
Ηλικία: 49

Στις εκπτώσεις, αν θυμάμαι καλά, περίπου €70-80.
Χάρης
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

115 € κοστιζουν τα περισσοτερα
Άρης
nodas21
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 22 Φεβ 2016, 19:14
8
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Για τα Brooks Brothers η τιμή είναι στα ~100-110€ και πιο πάνω για κομμάτια με διπλή μασνέτα κτλ.
Βέβαια αν κάποιος ανέβει στο εκτπωτικό χωριό μπορεί να πάρει με 70-80. Τέλος καλη περίπτωση είναι η περίοδος εκπτώσεων στα Σπάτα, που πάιζουν κοντά στα 50€. Έχω καμιά 30αρια με καθημερινή χρήση τα περισσότερα. Μόνο σε ένα τρίφτηκε ο γιακάς (το οποίο και άλλαξα το μέσα έξω σε ράφτη στην Αθήνα).
Μπορεί να είναι τσιμπημένα σε τιμή, αλλά είναι σκυλιά και δεν τσαλακώνονται με τπτ.
Επίσης ένα καλό που έχουν είναι ότι την πρώτη φορά που αγοράζεις, σου μετράνε νούμερο βάση λαιμού και μανικιού, ώστε να βρίσκουμε κι εμείς οι κοντόχοντροι πουκάμισο στα μέτρα μας.
Άβαταρ μέλους
FotisPl
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: 05 Δεκ 2012, 16:17
11
Has thanked: 112 times
Been thanked: 252 times
Ηλικία: 45

Με διαφορά τα καλύτερα (προσωπική γνώμη) είναι τα ΕΤΟΝ

Πουκάμισο επένδυση.
“Civilization begins with distillation,” William Faulkner
Απάντηση

Επιστροφή στο “Επίσημο”