Pinstripe κοστούμι

Άβαταρ μέλους
Akist
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: 27 Σεπ 2017, 15:34
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 4193 times
Been thanked: 2854 times
Ηλικία: 49

@alexn

Ο πατέρας μου ήταν επιπλοποιός με καλό όνομα (με εξειδίκευση στην ταπετσαρία και σε λαμπρικέν-κουρτίνα)... πάντα τα καλύτερα και σε ποιότητα και σε αντοχή πανιά ήταν τα Ελληνικά (και τα Αγγλικά δέρματα για τους chesterfield καναπέδες). Το αυτό ίσχυε και για το ντύσιμο- πάντα για τις δεκαετίες 70-80 μιλάω.

Κάποτε η Ελλάδα μεγαλουργούσε σε πολλά πράγματα - ποιος θα μάντευε σήμερα πως τη δεκαετία του ογδόντα ήταν η δεύτερη χώρα σε εξαγωγές υποδημάτων μετά την Ιταλία σε όλο τον κόσμο (ειδικά Αμερική και Αυστραλία λόγω ομογένειας ).
Θα πάρω πενταλέπιδο αν το φτιάξουν σαν του avatar μου ...
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

Να ειναι καλα ο εκσυγχρονιστης Σημιτης που εκανε τη χωρα χρηματιστηριακο λουνα παρκ και "παραδεισο" του καθε λογης λαμογιου. Ο πατερας μου ηταν στην παραγωγη ενδυματων και ειδα απο κοντα την καταστροφη της ελληνικης παραγωγης σε ολα τα ειδη (υφασμα, ρουχο, υποδημα κλπ). Το γελοίο ειναι οτι αυτος ο κανάγιας βγαινει στα καναλια και κανει κυρηγμα...

Θυμαται κανεις τη γραμματεια μαλλιου? Τις ετικετες "αγνο παρθενο μαλλι"? Για να πλασαρεις ολομαλλο υφασμα σου αλλαζαν τα φωτα στον ελεγχο μην τυχων και κοροιδεψεις τον πελατη. Τωρα εχετε δει πουθενα ολομαλλο υφασμα? Ολο πολυεστερα και ελαστινη μας πλασαρουν σε τιμες 500% ανωθεν της αξιας. Φορας σακακι και βρωμας πετρελαιο και χημεια.
Let the music play
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Και να επιστρεψουμε στο θεμα μας που ειναι τα Pinstripes ;)
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Επίσημο”