Lucky Tiger - After Shave & Face Tonic

Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Randyman έγραψε: 31 Μάι 2019, 18:04 Οχι και 18,50 όμως μάστορες..

Δηλαδή ποσο πρεπει να κοστίζει το balm του Stirling η του Sudsy Soapery η το Faena η το Speick?

Σαπουνι τρομερό παιρνεις σε αυτά τα λεφτά. Μη σας πω και ασβο 2Band από Yaqi.
Σε απόλυτους αριθμούς, αφού το βλέπεις έτσι, είναι πάμφθηνο αν αναλογιστείς ότι είναι 240ml!!! Δηλαδή τα 100ml κοστίζουν 7, 71 ευρώ!!!! Δεν το λες και ακριβό. Και είναι εξαιρετικό σαν προϊόν (μου έδωσε λίγο ο κουμπάρος μου που το αγόρασε και το δοκίμασα). Πιστεύω ότι είναι άδικο να το συγκρίνεις με πινέλα και σαπούνια... Οσο για τα άλλα balm που λες απλά ο καθένας μας κάνει τις επιλογές του! Μεγάλα παιδιά είμαστε.... :D
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Nomad
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 923
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2015, 17:19
8
Has thanked: 6648 times
Been thanked: 3263 times

The Banker έγραψε: 31 Μάι 2019, 18:14 Πάντως τα Φαενα που ανάφερε ο φίλος είναι δύσκολο να πιστέψεις ότι δεν είναι προϊόντα βαθιάς έρευνας, πράγμα που αποδυκνυει ότι η μπιζνα εδώ είναι απλά η επιλογή των καλύτερων υλικών και όχι η έρευνα που πουλάνε κάποιοι κατασκευαστές.
Νιώθεις με τα Φαενα την ποιότητα σε όλα τα επίπεδα. Το σαπούνι θεϊκό, με αφρό σαντιγί το ASL είναι υπέροχο και έχει και όσο αλκοόλ χρειάζεται και το ASB απλά μαγικό στην αποκατάσταση του προσώπου για ώρες μετά το ξύρισμα χωρίς ίχνος λιπαρότητας.
Για εμένα έγινε μάρκα πρώτης επιλογής στα artigianale και αξίζουν μέχρι τελευταίας δεκάρας τα υλικά τους τα χρήματα που κοστίζουν. Διάρκεια χρήσης και αποτέλεσμα στα καλύτερα. Μακάρι να συνεχίσουν έτσι.
Ωραία όλα αυτά και συμφωνώ οτι το balm της Φαένα είναι πολύ καλό. Αλλά είμαστε στο νήμα του Lucky Tiger - After Shave & Face Tonic. Είναι κρίμα που θα χαθεί μέσα εδώ η άποψή σου, ενώ κάποιος που θα έψαχνε πληροφορίες για τα προϊόντα Φαένα θα ενδιαφερόταν πολύ να την διαβάσει.
Νίκος
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Και τελικά;
Witch hazel (Thayers) ή Lucky Tiger;
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
filman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 690
Εγγραφή: 24 Φεβ 2019, 10:57
5
Has thanked: 13382 times
Been thanked: 5834 times
Ηλικία: 54

Μιχάλη έχω χρησιμοποιήσει και τα δυο. Το Thayers το χρησιμοποίησα χειμώνα και το Lucky Tiger τώρα το καλοκαίρι. Φυσικά διαφορετικές οι ανάγκες του προσώπου ανάλογα με την εποχή και δεν μπορώ να κάνω τη σύγκριση. Και με τα δυο έχω μείνει ευχαριστημένος και δεν υπάρχει ξύρισμα που να μην τα έχω χρησιμοποιήσει πριν το after shave μου. Πάντα τα βάζω σε δίσκους από βαμβάκι γιατί απορροφάται και καθαρίζει καλύτερα το πρόσωπο.
Φίλιππος
ΙΓαλανης
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2020, 00:07
3
Been thanked: 1 time

Όντως καλο και ηρεμεί την επιδερμίδα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”