Scottish Spirit by Epsilon

Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1120
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12173 times
Been thanked: 8628 times
Ηλικία: 44

Γηινο αρωμα, απευθυνεται σε σοβαρους κυριους🤪🤪, σοβαρο οχι παιχνιδιαρικο αρωμα, αισθηση καπνιστου ξυλου και scots on the rocks. Αρωμα το οποιο ενω κανει δυναμικη παρουσια στην αρχη μετα σιγα σιγα φευγει. Αριστες ιδιοτητες μετα απο ενα δυνατο ξυρισμα με τα Γιαπωνεζικα φτερα.

Προτεινεται ανεπιφυλακτα.
Ford Focus MkII f/l 2008
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Μετά από αρκετά χρόνια παύσης αγορών από τον Πειραιά, αρκετή σκέψη και περισυλλογή, αποφάσισα να αγοράσω το συγκεκριμένο aftershave.
Περιμένοντας να τελειώσει οσονούπω το δεύτερο μπουκάλι Old Spice και θέλοντας να δοκιμάσω κάτι το διαφορετικό, το έβαλα στο καλάθι αγορών μου.

Η μυρωδιά του ουίσκι μου είναι ευχάριστη, το Pinaud Clubman Whiskey Woods το είχα δοκιμάσει, το Μeissner Tremonia Strong 'n Scottish δυστυχώς δεν το βρήκα διαθέσιμο, οπότε το Epsilon έγινε η προφανής επιλογή.

Το μπουκάλι μοιάζει και φωνάζει Floid και Vitos το οποίο δεν έχω βάλει ποτέ, μα από τη θητεία μου με το Vigoroso καταλαβαίνω πως αυτά είναι ξαδέλφια.

Είναι κάτι που επιβεβαιώνεται από την πρώτη επάλειψη. Ίσως το Epsilon Amber να ειναι ο πρωτοξάδελφος του Vigoroso και το Scottish Spirit o δεύτερος.

Ανοίγει εξίσου ωραία με το Pinaud Clubman που αν θυμάμαι καλά γλυκίζει ελάχιστα παραπάνω - δίνει τόνους μενθόλης ( λέγε με Floid ) - και σβήνει διαφορετικά από το Whiskey Woods που μεταμορφώνεται σε musky άρωμα.

Δεν του έδωσα πάντως πολύ ώρα να αναπνεύσει γιατί η μέντα δεν είναι του γούστου μου. Την έσβησα με το L'Oreal Barber Club balsam. Αρωματικά ουίσκι και κέδρος δέσανε καταπληκτικά.

Aυτά όλα σαν μια πρώτη εκτίμηση. Ξεκίνησε με θετικές εντυπώσεις αν εξαιρέσουμε το κύμα μενθόλης. Θα περάσουν λίγες μέρες, θα τελειώσει το Old Spice και θα μπει στο set up.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
andreop
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1484
Εγγραφή: 28 Οκτ 2020, 19:08
3
Τοποθεσία: Πτολεμαΐδα
Has thanked: 11451 times
Been thanked: 11682 times
Ηλικία: 48

Ψήθηκα και μάλλον θα το προσθέσω σε μια από τις μελλοντικές μου αγορές.
Παναγιώτης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”