Asl asb fougere

Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Το ξέρω Ηρακλή και δεν είπα ποτέ ότι οι ομαδικές είναι για χαβαλέ. Μια φορά που ζήτησα από τους Ισπανούς αποστολή όχι αεροπορικώς μου έβγαζε ένα κόστος για μία λοσιόν αν θυμάμαι καλά 26 ευρώ.
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Μα ουτε και εγω εννοησα οτι το ειπες εσυ Δημητρη, γενικα μιλαω. Βλεπω στα χρονια που ειμαι στο φορουμ κατα καιρους να γινονται ομαδικες με απωτερο σκοπο να μειωθει το κοστος. Βεβαιως και μαγκια οσων το κανουν. Ομως παντα πιστευα οτι το νοημα δεν ειναι απλα η μειωση του κοστους αλλα το να φερεις στην Ελλαδα πραγματα που δεν ερχονται αλλιως.

Κανα δυο χρονια πριν γραφτω εδω, καμποσα μελη εκαναν εκεινη την ιστορικη ομαδικη απο τη Sterling. Ενα ξυλοκιβωτιο σαπουνια εσκασε στον Πειραια - σχεδον ολη η παραγωγη εκεινου του batch της εταιρειας.

Και δεν ειναι μονο τα Αμερικανικα προιοντα με αλκοολ - γιατι ειναι ευκολο να παρει καποιος την Geo F Trumper Spanish Leather κολωνια απο Αγγλια ? Ναι παντα παιζουν καποιοι Ιταλοι διαμεσοι - το ειδαμε και με τα Lucky Tiger - αλλα εκει πλεον ειναι σαν να μπλεκεις με τη Μαφια...

Και για να το κλεισω - αφου ειμαι και παλι offtopic - δεν εχουμε χρησιμοποιησει (ως φορουμ, ως ομαδα καποιων μελων) και τους επαγγελματιες του χωρου που ξερουμε και μας ξερουν καλα (εξαιρειται η περιπτωση των συλλεκτικων μηχανων περσι). Μπορει να γινει ομαδικη και με τη δικη τους συνδρομη.

Δεν εχω να προτεινω κατι - ουτε εχω κουραγια και χρηματα να συμμετασχω σε οτιδηποτε πλεον - απλα ξαναγραφω αυτα που εχουμε πει πριν καιρο και εχουν ξεχαστει. Ολα μπορουν να ερθουν εδω - αρκει να το θελουμε.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Τελικα πηρα την asb castle forbes (εξαιρετικη -σημειο αναφορας - ποιοτητα και "συγγενεια" μυρουδιας με το fougere mdc), και της asl razorock irish countryside με "μυθωδη" μυρουδια που ταιριαζει κατα βαση με το συγκεκριμενο σαπουνι και ειναι χαρακτηριστικη του ψυχικου κοσμου του αρωματοποιου-παρασκευαστη.
Και παλι ευχαριστω ολους ειλικρινα και πολυ!
Υστερογραφικα να πω οτι δεν πηρα την asl fine fresh vetiver (παρα την γνωστη μου συμπαθεια στη σχετικη μαρκα) επειδη ηδη εχω την fine green vetiver.
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5899
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27359 times
Been thanked: 38898 times
Ηλικία: 54

ΕΥΡΗΚΑ, ΕΥΡΗΚΑ! τι βρήκες Αρχιμήδη;

https://www.pharmacyworld.gr/brands/erb ... 100ml.html
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Απο τα πολυ καλα προιοντα Αντρεα. Το κακο ειναι οτι η ιδια η εταιρεια τη "μικραινει" τη σειρα σιγα σιγα προς χαρη των υπολοιπων αρωματων της.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”