The Sudsy Soapery Balms

Απάντηση
Jimbo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: 12 Δεκ 2018, 09:47
5
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 1789 times

Κύριοι, καλημέρα,
Είμαι απαράδεκτος. Σας έχω υποσχεθεί αρκετές μέρες review αναλυτικό για αυτά τα balms, αλλά λίγο ο φόρτος εργασίας, λίγο τα άλλα posts, το ... ξέχασα.
Είναι πηχτά balm, σαν κρέμα. Έχω δύο, και είναι σχεδόν ίδια σε ιδιότητες.


Εικόνα

Το ένα μυρίζει ξεκάθαρα σαν... τσίχλα (το δεξί) και για αυτό αγόρασα και δεύτερο, παρότι δε νομίζω να τελειώσει ποτέ.
Το uplift, έχει έντονες μυρωδιές από εσπεριδοειδή, με το λεμόνι να κρατάει γερά τη σημαία μπροστά!
Το μπολάκι τους είναι σχετικά μικρό, 2oz (περίπου 60 γραμμάρια). Βάζω ένα κλειδί, για να έχετε μία άποψη του μεγέθους.


Εικόνα

Ξεκάθαρα σας λέω πως είναι το πιο βαρύ balm που έχω δει ποτέ μου! Είναι σουπερ συμπυκνωμένο, και τόσο πυκνό, που πρέπει να το τρίψετε στις παλάμες σας πρώτα. Σε υφή μοιάζει με πηλό για μαλλί. Θέλει τεράστια προσοχή, στην ποσότητα. Ελάχιστα παραπάνω να βάλετε, θα είστε μετά σαν... ελαιοτριβείο, μετά από το τελείωμα της εποχής της ελιάς! Αν όμως χρησιμοποιηθεί στη σωστή ποσότητα, τότε πραγματικά κάνει θαύματα! Ποια είναι -για μένα- η σωστή ποσότητα? Ξεκινήστε με το πόσο μπορείτε να βγάλετε από το μπολ με μια... οδοντογλυφίδα, και βλέπετε αν θέλει και άλλο!!!
Ίσως να γίνομαι υπερβολικός, αλλά ψάχνω να βρω άλλη μέτρηση και δυσκολεύομαι. Θα έλεγα όσο μισό στραγάλι, αλλά ίσως και αυτό να είναι πολύ!
Επειδή τέτοιες ποσότητες δύσκολα τρίβονται στο χέρι χωρίς να "χαθούν", έχω πάντα τα χέρια μου λίγο βρεγμένα.
Είναι απίστευτα ενυδατικό, και αυτό φαίνεται συνήθως την επόμενη μέρα! Επίσης είναι τουλάχιστον αξιοπερίεργο το πως εξαφανίζει ερεθισμούς μετά από ένα κακό ξύρισμα. Προφανώς τα καλοκαίρια δε το χρησιμοποιώ! Τρομερό είναι και το ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ μαλακώνει το πρόσωπο! Σε συνδυασμό με ένα καλό σαπούνι, τότε ρε παιδιά, θα νιώσετε πάλι 10 χρονών!


Εικόνα

Η τιμή του είναι καλή. Νομίζω κάτι του στυλ 10 δολλάρια, ίσως και λιγότερο.
Αν αισθανθείτε "λαδωμένοι" μετά τη χρήση του, μετά από κανά δεκάλεπτο, απλώστε λίγο νερό στο πρόσωπό σας. Ξέρω, ακούγεται φασαρία, αλλά πραγματικά αξίζει!
Και αν έχετε ξηρό δέρμα? Μη το σκέφτεστε καν! Αγορά τώρα! :D Ίσως να είναι η λύση στο πρόβλημά σας!


Εικόνα

Αν έχετε κάποια απορία, προφανώς είμαι στη διάθεσή σας!
Τη καλημέρα μου!
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5899
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27359 times
Been thanked: 38898 times
Ηλικία: 54

Ευχαριστούμε Δημήτρη. Τώρα πρέπει να πάρω και Sudsy Soapery balm.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Ωραία παρουσίαση.

Να 'σαι καλά Δημήτρη να κάνεις τέτοιες παρουσιάσεις ενώ ήδη περιμένουμε παραγγελία από τον Maggards :D
Μιχάλης
mindcircus
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 20 Φεβ 2019, 12:03
5
Has thanked: 11 times
Been thanked: 51 times

Να υποθέσω αγορά μόνο από Αμερική;
Jimbo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: 12 Δεκ 2018, 09:47
5
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 1789 times

Δυστυχώς ναι! Παρόλα αυτά, ο Maggard έχει κάποια. ;)
Άβαταρ μέλους
alexn
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 02 Μαρ 2017, 10:58
7
Τοποθεσία: Νοτιος
Has thanked: 12909 times
Been thanked: 13225 times

Άσχετο,συνήθως τα σφιχτά balms και κάτι κρέμες ενυδατικές ναι πάντα τις περνάω με νωπά χέρια η σε νωπό πρόσωπο
μου απλώνονται καλύτερα,εξαίρεση ο Κορρές!
Αλέξανδρος.
Άριστον υγιαίνειν, δεύτερον δε κάλλος, τρίτον δε πλούτος.
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Πήρα και εγώ να δοκιμάσω, το Sandalwood & Myrrh.
Η υφή του σαν πολύ μαλακή κρέμα, με τα συστατικά να έχουν ξεχωρίσει σε υγρό και κρέμα.
Έπρεπε να τα ανακατέψω καλά για να γίνει ομοιόμορφο.
Σε μυρωδιά, τουλάχιστον απαράδεκτο.
Σε ιδιότητες όμως, δεν έχω δοκιμάσει καλύτερο balm που με ελάχιστη ποσότητα περιποιείται το δέρμα όσο κανένα άλλο.

Παρ' όλα αυτά, έστειλα e-mail στον Maggards εξηγώντας του τα προβλήματά μου.
Απάντησε την ίδια ημέρα και προσφέρθηκε να το ελέγξει και να μου στείλει ένα άλλο.

Για να δούμε... :)
Μιχάλης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”