Μπουκάλια για after shave

Απάντηση
NavalArchitect

Έχω μερικά after shaves (π.χ. το Alcolado Glacial) τα οποία θέλω να βάλω σε μπουκάλι.

Ένα γυάλινο μπουκάλι είναι πάντα πιό ωραίο από το να έχεις το after shave σε πλαστικό, βέβαια είναι και πιό επικίνδυνο να σπάσει.

Επειδή όμως το Alcolado Glacial επί παραδείγματι, τώρα που το ανέφερα πιό πάνω, έχει ένα άθλιο μπουκάλι (κατά την προσωπική μου άποψη), ψάχνω να βρω γυάλινα των 50, 60, 70, 100, 150ml.

Ξέρει κανείς πού μπορώ να απευθυνθώ; Ρωτώ για να μην γυρίζω έξω από Jumbo σε όποιο άλλο μαγαζί τσάμπα ως ότου βρω κάτι που να με εξυπηρετήσει πραγματικά. Αν υπάρχει κάτι στο διαδίκτυο ευχαρίστως να πάρω από 'κει. Είδα ένα-δυό προμηθευτές στο διαδίκτυο αλλά είναι για εμπόρους και η ελάχιστη παραγγελία είναι συνήθως μία ντουζίνα (ή έστω 10 μπουκάλια).

Εικόνα
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Κωνσταντίνε,σήμερα ακριβώς σκεφτόμουν ότι θέλω τέτοια μπουκαλάκια,για να μεταγγίσω τα μεγάλα Floid σε μικρότερα.
Περιμένω και εγώ τώρα τις προτάσεις :)
YΓ.Και μικρότερα μπουκαλάκια προτείνετε,για δείγματα.
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Άβαταρ μέλους
ElGreco
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 14:24
5
Τοποθεσία: Πρέβεζα
Has thanked: 4443 times
Been thanked: 4704 times
Ηλικία: 48
Επικοινωνία:

Κωνσταντίνε και Διονύση πιστεύω κάτι θα βρειτε ΕΔΩ
Τάσος
looʞ ɐʇ ʇɥıuƃs pıɟɟǝɹǝuʇlʎ
-----------------------------
https://metamatiakleista.wordpress.com
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Μια απλή πρόταση, αλλά χωρίς απαραίτητα να δίνει λύση, θα ήταν το φαρμακείο της γειτονιάς. Παλαιότερα χρησιμοποιούσαν και γυάλινα (εκτός απο τα γνωστά πλαστικά) για κάποια διαλύματα.

Μετά, τέτοιου είδους μπουκάλια και φιαλίδια χρησιμοποιούν και πωλούν τα καταστήματα με υλικά και είδη αρωματοποιίας. Αρκετά απο αυτά βρίσκονται πέριξ της πλατείας Ομονοίας (Εσσάνς Κοκκινάκης, Μανής κλπ)
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Από τα Jumbo είχα πάρει ένα των 100ml (είχε και 50ml ) αλλά μοιάζει με το κοινό μπουκάλι που έχουν τα καραφάκια και δεν έχει σχέση με το ντιζάιν αυτού που δείχνει ο Κωνσταντίνος που είναι πιο όμορφο. Ήταν και πολύ φθηνό (0,5 €) αλλά προσωπικά θα ήθελα να ήταν πλακέ στυλ (όπως τα Fine πχ ) γιατί βολεύουν στην αποθήκευση .
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
merambelo
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: 26 Σεπ 2015, 14:22
8
Has thanked: 1443 times
Been thanked: 1424 times
Ηλικία: 54

στην Ευριπιδου στην Αθηνα (από την κάτω πλευρά της Αθηνάς) υπάρχουν μαγαζιά με μεγάλη ποικιλία σε γυαλινες συσκευασίες μικρού όγκου. Καλαισθητα οπως τα παραπάνω κι ισως ακόμη πιο οικονομικα.
per ardua ad astra
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Έχω βρεί στην Ευριπίδου όπως σωστα επισημαίνεται.Επίσης σε αρωματοπωλεία με χύμα αρώματα.Γύρω από το Μοναστηράκι έχει διάφορα
Πρέπει να έχει και ο Χαρμάνης αν του το ζητήσουμε.

Και λίγο πιο ακριβά:http://bbcos-hairproducts.gr/gr/product ... &cat_id=32

Και προσωπικά είχα πάρει και από τον Δάφνη παλιά αλλά δεν ξέρω αν έχει ακόμα.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
NavalArchitect

Βγήκα νωρίτερα σήμερα να πάω (για να στείλω άλλα δύο πακέτα) στο ταχυδρομείο, και σκέφθηκα να πάω και στο Jumbo αφού δεν ήταν μακριά.

Πήρα δύο απλά μπουκάλια.

Στο ένα έβαλα το Alcolado Glacial που είχα, κι επιτέλους πέταξα αυτό το άθλιο μπουκάλι στο οποίο πωλεί το AG η μαμά εταιρεία. Κόστος €0.70 αν δεν απατώμαι (χωρά 217ml). Τίποτε το ιδιαίτερο φυσικά, από πάνω κλείνει καλά, και μπόνους η (πλαστική) κεφαλή στο καπάκι που μου θυμίζει κιτς διακωμώδηση της χλιδής του Mandarin.

Στο άλλο, το λεπτό με απλό βιδωτό καπάκι, έβαλα ό,τι μου είχε απομείνει στο μεγάλο 400ml μπουκάλι του Epsilon. Πολύ ωραίο μικρό μπουκάλι. Και πάλι τίποτε σπουδαίο φυσικά, βραχυπρόθεσμες χρηστικές κι όχι αποθηκευτικές λύσεις είναι αυτές, κόστος €0.50 (νομίζω 50ml χωρητικότητα έχουμε σ'αυτό εδώ). Όμως πολύ καλύτερα από το να κατεβαίνω στο κέντρο στην Αθήνα με τη ζέστη.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27188 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Ρίξτε μια ματιά και στο vaza.gr
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2073
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8338 times
Been thanked: 11287 times
Ηλικία: 55

Εγώ κάνω αρχικά αυτό που αναφέρεται από αρκετούς.Μπουκαλάκι καραμελέ φωτοσκιερό από φαρμακευτικά-χημικά είδη στην Ευριπίδου. Μετά με θερμοπίστολο αφαιρώ την ετικέτα από το ορίτζιναλ μπουκάλι κ όπως είναι ζεστή η κόλλα, την κολλάω αμέσως στο καραμελέ κ είμαι κομπλέ. Το έχω κάνει σε Lucky Tiger Aspen και σε Pinaud Clubman που ειναι μεγάλες συσκευασίες κ κρατοϋν καιρό...

Added in 17 hours 59 minutes 52 seconds:
Εικόνα

Added in 1 minute 22 seconds:
Εικόνα
Αυτό.
Μπάμπης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”