Pre-shave oil by Ανδρέας merambelo

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Rossobianco
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 22 Φεβ 2018, 00:49
6
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 1446 times
Ηλικία: 33

Μετά από πολυήμερη χρήση με διάφορα setups, θεωρώ ότι θα ήταν καλό να κάνω μία ξεχωριστή αξιολόγηση για το προϊόν ενός μέλους του forum που σίγουρα χρήζει προσοχής.
Λάδι για πριν το ξύρισμα λοιπόν, με φυσικό έλαιο jojoba, αμαμελίδας και δαμασκηνέλαιου - το τελευταίο του δίνει και άρωμα.
Το λάδι έρχεται σε ποιοτικότατο γυάλινο μπουκάλι χωρητικότητας 50ml και με καπάκι ασφαλείας, με στόμιο που περιορίζει τη ροή.

Εικόνα

Το τελευταίο είναι το μοναδικό μελανό του σημείο (μικρολεπτομέρεια βέβαια), καθώς πρέπει να έχεις υπομονή μέχρι να πάρεις την ποσότητα που θες. Βέβαια το στόμιο αφαιρείται εύκολα ώστε να κάνεις τη δουλειά σου, αν και εγώ προτιμώ να κάνω λίγο υπομονή ούτως ώστε να μην πάει χαμένη μεγαλύτερη ποσότητα από την επιθυμητή.

Εικόνα

Εικόνα

Στα σημαντικά τώρα: αφού δηλώσω ότι δεν έχω πρότερη εμπειρία με pre-shave λάδι, έχω να πω ότι το συγκεκριμένο με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο (και νομίζω ότι πλέον βρήκα τον τύπο p/s που μου ταριάζει περισσότερο). Αρχικά, μιλάμε για πεντακάθαρο προϊόν, καθώς το μεγαλύτερο ποσοστό των συστατικών του είναι βιολογικής προέλευσης. Δεν είναι ιδιαίτερα λιπαρό, είναι τόσο ώστε να σου δώσει την πολυπόθητη βοήθεια στο γλίστρημα της λεπίδας. Δε ''μπουκώνει'' το δέρμα σου, ούτε δυσκολεύεσαι να το ξεπλύνεις μετά.
Το άρωμά του είναι απλά υπέροχο, διακριτική και απαλή μυρωδιά δαμάσκηνου. Συνδυάζεται πολύ καλά με όσα σαπούνια και κρέμες έχω χρησιμοποιήσει, τόσο αρωματικά (ούτως ή άλλως ''σκεπάζεται'' λίγα λεπτά μετά από το άρωμα του σαπουνιού), όσο και σε θέμα απόδοσης. Το δοκίμασα και σαν after στη θέση του alum στο σημερινό ξύρισμα, λίγο πριν ξαναξεπλύνω και βάλω το after shave. Πολύ καλές ιδιότητες και εκεί, ούτως ή άλλως η αμαμελίδα είναι από τα πιο διαδεδομένα after έξω από ό,τι έχω δει...

Συνολικά πρόκειται για ένα προϊόν που θεωρώ ότι σίγουρα αξίζει να δοκιμάσει κάποιος, πόσω μάλλον από τη στιγμή που είναι τόσο καθαρό και προέρχεται από συμφορουμίτη...

ΥΓ.: Να σημειωθεί ότι η μοναδική επαφή που είχα με τον Ανδρέα ήταν η συνάντηση 5-10 λεπτών για την ανταλλαγή των προϊόντων που είχα βάλει σε αγγελία εδώ... η αξιολόγηση έγινε καθαρά και μόνο γιατί θεωρώ ότι το αξίζει το προϊόν του.
ΙΑΣΟΝΑΣ
Η κουλτούρα είναι σαν τη μαρμελάδα· όσο λιγότερη έχεις, τόσο περισσότερο την απλώνεις.
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

Επομένως, στην επόμενη συνάντηση ο [mention]merambelo[/mention] πρέπει να φέρει προς πώληση φιαλίδια του ελιξήριου!
Let the music play
Άβαταρ μέλους
merambelo
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: 26 Σεπ 2015, 14:22
8
Has thanked: 1443 times
Been thanked: 1424 times
Ηλικία: 54

ότι πει ο Γιατρός!

πλάκα πλάκα, έχω γράψει κατι για μεσημεριανή συνάντηση μετά ματσακίου και σουβλακίων

μπορούμε βεβαια να το κανουμε και με αλλο σεταπ ημερομηνιας και περιεχομένου, οπότε αν υπαρχουν κι αλλες σκεψεις, μετα χαράς!
per ardua ad astra
Άβαταρ μέλους
ntasaef4
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: 19 Δεκ 2017, 15:08
6
Has thanked: 205 times
Been thanked: 418 times

Να γράψω κι εγώ δυο λόγια για το λαδάκι του φίλου μας Ανδρέα, κατ αρχήν να πω οτι είναι η πρώτη εμπειρία με pre shave λαδάκι. Λοιπόν απο το πρώτο ξύρισμα κιόλας καταλαβα μία εξτρα προστατευτική στρώση ανάμεσα στο δέρμα και το ξυράφι αλλά ταυτόχρονα βοηθά και σε ποιο βαθύ και ανεπηρέαστο ξύρισμα! Μεγάλη διαφορά στην γλίστρα δεν έχει και αυτό γιατί πρωταρχικό ρόλο στη γλίστρα φαντάζομαι παίζει το σαπούνι. Το άρωμά του δαμάσκηνου, ελαφρύ και φυσικό σε προδιαθέτει να το βάλεις με τις ‘χούφτες’.. Να φανταστείτε μια φορά που μετά το ξύρισμα δε βγήκα απο το σπίτι το έβαλα και ως αφτερ, με αποτέλεσμα ενα πολύ ενυδατωμένο και ελαστικό δερματάκι. Ένα πολύ καλό προιόν στο σύνολο!
Μπράβο Ανδρέα, συνέχισε έτσι!
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Οφ τοπικ αλλα δεν μπορω να μην το πω. Λετε για το λαδακι το αρωματικοτατο του Αντρεα και του δινετε συγχαρητηρια. Για καντε καποιος να δοκιμασει πινελο του και θα τελαθειτε! Και το λεω αυτο γιατι εχω...
"Aut viam inveniam aut faciam "
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”