Pitralon asl (Swiss)

Άβαταρ μέλους
tasos72
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1663
Εγγραφή: 18 Ιουν 2017, 08:41
6
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 13923 times
Been thanked: 17007 times
Ηλικία: 51

Καιρός ήταν να ανοιχτεί ένα νήμα για το Θρυλικό για πολλούς PITRALON. (Ελβετικό προϊόν)

Εγώ θα καταθέσω την άποψη μου για το PITRALON 160 ml στο σκουρόχρωμο μπουκάλι.
Μοναδικό άρωμα, πολύ σύνθετο, γλυκό και αρρενωπό ταυτόχρονα, μου θυμίζει λίγο τα σύνθετα αρώματα του αγαπημένου Tom Ford.
Στην εφαρμογή του μετά το ξύρισμα αφήνει το πρόσωπο σαν να μην πέρασε από πάνω του λεπίδα.
Τρομερή απόδοση με απολαυστική μυρωδιά λοιπόν..

Να παραθέσω και την αρωματική του πυραμίδα:

Head: Η πρώτη αρωματική εντύπωση οταν το πρωτοεφαρμόσουμε.

Banana, ylang ylang, geranium, rose, lilac, eucalyptus and Norway spruce.

Heart: Τα αρώματα που ειναι υπεύθυνα για την ταυτότητα του αρώματος και μας κάνουν να το αναγνωρίζουμε.

Ylang ylang, lemongrass, rose, lilac, lily of the valley, aniseed and conifer.

Basis: Τα αρώματα που υποστηρίζουν ολα τα υπόλοιπα και είναι και αυτα που διαρκούν περισσότερο.

Ylang ylang and vanilla.

Και τέλος τα συστατικά του:

INGREDIENTS: Aqua, Alcohol Denat., Isopropyl Alcohol, Urea, Glycerin, Parfum, Propylene Glycol. Geraniol, Citronellol, Linalool, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Hydroxycitronellal, Cinnamyl Alcohol, Anise Alcohol, Isoeugenol, Lactic Acid, Eugenol.

Το κακό είναι οτι δεν το βρίσκουμε πουθενά εδω στην Ελλάδα, ενώ πλέον η αγορά του απο άλλες χώρες είναι σαν να μπαίνεις σε ναρκοπέδιο !
Ας ελπίσουμε να το φέρει κάποιος εκ των 3 γνωστών στην ξυριστική κοινότητα Vendor.

Προστέθηκε μετά από 2 λεπτά 12 δευτερόλεπτα:
Και εγενετο η επιθυμια του Ηλια ( [mention]Ηλίας[/mention] ) πραξη..
NavalArchitect

Ευχαριστούμε Τάσο. Το ίδιο έλεγε και ο Μαρίνος εχθές στη συνάντηση - το post-shave feeling είναι πάρα πολύ καλό.
Θα το παραγγείλω από YourShaving. Φέρνει με DPD αν δεν κάνω λάθος (αν κάνω λάθος διορθώστε με... )
Άβαταρ μέλους
tasos72
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1663
Εγγραφή: 18 Ιουν 2017, 08:41
6
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 13923 times
Been thanked: 17007 times
Ηλικία: 51

Μακαρι να στελνει Κων/νε ο Ισπανός , αλλά στις 2 τελευταιες απόπειρές μου για αλκοολούχα , μου εκανε επιστροφή χρημάτων...
Αν καταφέρεις κατι πες και σε μας να σε ακολουθήσουμε. ;)
NavalArchitect

Περίμενε να το ψάξω.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

tasos72 έγραψε: 16 Απρ 2018, 17:29 [..] Και εγενετο η επιθυμια του Ηλια ( @Ηλίας ) πραξη..
:DD Τζιοβάννα Φραγκούλη - Πες το και θα γίνει.

" Διαβάζουμε την επιστολή του μικρού Ηλία:
Αγαπημένο μου Πες το και θα γίνει..."
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
tasos72
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1663
Εγγραφή: 18 Ιουν 2017, 08:41
6
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 13923 times
Been thanked: 17007 times
Ηλικία: 51

χαχαχαχα

Που την θυμήθηκες ωρε Θεριό !!!!!!

Και τον άλλο με το ασπρο κουστουμι και τον μύστακα πως τον ελεγανε ?
NavalArchitect

Πόσοι από εδώ θέλουμε αυτό το after shave?

Έστειλα μήνυμα στο YourShaving (και αναμένω) αλλά υπάρχουν κι άλλες πορτοκαλιές που κάνουν πιτραλοπορτοκάλια.
Ένας πρώτος υπολογισμός δίνει συνολικά κόστος €80 για τέσσερις φιάλες των 160ml, delivered στην Ελλάδα σε 3-5 μέρες ως ένα (ομαδικό) πακέτο.

Συμμετέχοντες:
1. NavalArchitect
2. ..................
3. ..................
4. ..................
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Το γλυκοκοιταζα εδω και πολυ καιρο.
Στην προσφατη συναντηση Σαλονικη μυρισα το εν λογω asl και ειδα την ελαιωδη υφη του. Ευχαριστω πολυ Τασο.

Για τις ιδιοτητες πραγματικα πρεπει να ειναι πολυ καλο. Ακομη και η γενικοτερη ποιοτητα με το που πιανεις το μπουκαλι ξεχωριζει απευθειας.
Κριμα που η μυρωδια δεν με ενθουσιασε και παραδοξως στη μυτη μου θυμιζει γενικως αντηλιακο...

Πολυ καλη η κινηση του Κωνσταντινου και η τιμη ειναι μια χαρα, σε σχεση με αλλες πηγες ή και αλλα asl.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
NavalArchitect

Συμμετέχοντες:

1. NavalArchitect
2. Tzimisce
3. ..................
4. ..................

Συμφωνώ με τον Παναγιώτη (απ'ό,τι πληροφορήθηκα) και ταυτόχρονα το κοιτώ πιό διεξοδικά, αναφορικά με το σχόλιο για ελαιώδη υφή.
Έχω μικτό προς λιπαρό δέρμα και ίσως να μη μου κάνει. Παραμένουμε πάντως, ας δούμε αν υπάρχει ενδιαφέρον και από άλλους.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Συμμετέχοντες:

1. NavalArchitect
2. Tzimisce
3. Hλίας
4. ..................

Αυτό το "γλυκό" που διαβάζω μου αρέσει, αυτό το "σαν αντηλιακό" επίσης μου αρέσει, το eucalyptus στις head notes με προβληματίζει, αλλά αν πρόλαβα τη λίστα μπαίνω στους συμμετέχοντες και σε ευχαριστώ Κωνσταντίνε για τη κίνησή σου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ηλίας την 16 Απρ 2018, 22:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”