Pinaud Clubman Whiskey Woods

Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7380
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11131 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Whiskey Woods με τόνους από Tobacco Leaf, Bergamot, Whiskey & Woods...
Εικόνα

Αγόρασα το δείγμα και όχι την "μεγάλη" συσκευασία γιατί
  1. Είναι φθηνό... 3.50 ντόλαρς (το musk κάνει 2.99 $) = 6.49 $ + 3.99 $ έξοδα αποστολής = ~10 €
  2. Είναι λίγο... όπως είπε και ο άνθρωπος που με παρέσυρε...
    kikos7 έγραψε: 06 Δεκ 2017, 08:54 ...ιδανική ποσότητα για να τελειώνουν προτού τα βαρεθείς, ξεθυμάνουν κλπ...
  3. Ήθελα να τα δοκιμάσω και αν μου άρεσε κάποιο ίσως να το αγόραζα αργότερα στην μεγάλη του συσκευασία
Το asl...

Οι καταπραϋντικές του ιδιότητες τουλάχιστον στο πρόσωπό μου είναι καλές.
Μετά το asl το πρόσωπο είναι απαλό και ενυδατωμένο. Το τσούξιμο του περνάει μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα και το μόνο που μένει είναι το άρωμα του.
Μετά το ξύρισμα έβαλα λίγο στην παλάμη μου, το μοίρασα στα χέρια και το άπλωσα στο πρόσωπο, με το τσούξιμο ήρθε και η πρώτη εντύπωση στην μύτη όπου είναι το whiskey... Όπου κράτησε για κλάσματα του δευτερολέπτου... (αυτό ήταν >:{)
Το φύλλο καπνού δεν το διακρίνω (αν και να πω την αλήθεια δεν ξέρω πως μυρίζει XD). Υποθέτω το κυρίως άρωμα είναι το περγαμόντο...
Είναι ωραίο άρωμα, αρέσει στην οικογένεια (σε όλους... σύζυγο, κόρη και υιό), στον πατέρα μου δε έκανε μεγάλη εντύπωση... Δυνατό άρωμα λέει.
Εμένα μου αρέσει... αν και θα ήθελα παραπάνω whiskey(;) και καπνό...
Το άρωμα κρατάει για αρκετές ώρες...
Γλυκαίνει όλο και πιο πολύ, καταλήγει να μυρίζει πάνω μου σαν μπισκότο βουτύρου(;)...

Νομίζω πως θα αγοράσω και το μεγάλο μπουκαλάκι... (αρκεί να το βρω γιατί εδώ, δεν το βρίσκω! :angry-banghead:)
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Τάσο, γράψε και 'συ λίγα λόγια σε παρακαλώ τώρα που το δοκίμασες στο ξύρισμα.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
stergios

Και αλλοι πρεπει να το χουν Ηλια! :) Ελα για γραφτε, μ ενδιαφερει κ μενα! Τοσα εχω δει κ διαβασει, αυτο μου καρφωθηκε ετσι! Κουτουρου!

Διαφθειρτε μας! Διαφθειρτε μας! Λιιιζαα μπανααναα! :banana-dance:

Τετοια αποτελέσματα οικονομιας μη σου πω οτι βλεπω και πρωτη φορα! Τι να σου λεω.....
Nemo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2018, 02:05
5
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Το δοκίμασα σήμερα κι εγώ απο το μπουκάλι των 50ml. Δυστυχώς είχα ήδη ξυριστεί όταν ήρθε το πακετάκι με τα διάφορα AS κι έτσι απλά άπλωσα λίγο προιόν στο χέρι. Έχει μια καπνιστίλα που θυμίζει (ας πούμε) malt. Μυρίζει πολύ ωραία αν και λίγο φευγαλέα νομίζω. Με άλλα λόγια το έβαλα και μετά μερικά δευτερόλεπτα έψαχνα να το βρω. Ίσως θέλει περισσότερη ποσότητα; Δεν ξέρω, θα δούμε. Κατά τη γνώμη μου η Pinaud έχει πετύχει και με τα τρία καινούρια αρώματα να θυμίζει τα ποτά από τα οποία εμπνέονται. Αυτό που μου αρέσει πιο πολύ και με βλέπω να το ξαναπαίρνω όταν τελειώσει είναι το Gent's Gin. Γενικά, βέβαια, μου αρέσουν πιο πολύ τα φρέσκα/λεμονάτα έως και κάπως στυπτικά αρώματα και το Gent's Gin το πάει πιο πολύ προς τα κει.
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

Αν ειχε διαρκεια το GIN , θα γινοταν θρυλος.
Let the music play
Nemo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2018, 02:05
5
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Έτσι είναι. Αν και συγκρινόμενο με το Whisky Woods και το Brandy Spice, το Gent's Gin διαρκεί πιο πολύ, τουλάχιστον επάνω μου.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ειναι κριμα (για μενα) που ενα τοσο καλοδουλεμενο αρωμα εχει τοσο μικρη διαρκεια. Σε αυτους τους βασικους τονους ισως ειναι καλυτερα να διαλεξει καποιος το Clubman Special Reserve της ιδιας εταιρειας.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Το Gent's εμένα παντως μου βγάζει άνετα όλο το βράδυ.

Αλλά δε θέλει να το λυπηθείς. Βάλτο εκεί σε ένα μπουκαλι με atomizer και λουσου εκεί να πάει και στα ρουχα.
Θα μυρίζουν και την άλλη μερα.

Εχω μια εντυπωση ότι εάν έχεις βάλει κάτι δε ενυδατική και μετά κουμπωσεις από πανω το Clubman θα παρεις τη διάρκεια που θελεις. Εδώ το Proraso το κόκκινο κρατάει ωρες..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Βασίλης Τ
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1253
Εγγραφή: 13 Απρ 2019, 14:32
4
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 6781 times
Been thanked: 10940 times
Ηλικία: 24

Εγώ το Virgin Island Bay Rum που πείρα δεν κρατάει ούτε 10λεπτο, ωραίες μυρωδιές και το Whiskey Woods και to Gent's Gin. Πας σε Αμερικανικό φόρουμ και σου λένε το μυρίζουν όλη μέρα :hb
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση άνισων ανθρώπων.
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

herco έγραψε: 29 Ιουν 2019, 19:12 Ειναι κριμα (για μενα) που ενα τοσο καλοδουλεμενο αρωμα εχει τοσο μικρη διαρκεια. Σε αυτους τους βασικους τονους ισως ειναι καλυτερα να διαλεξει καποιος το Clubman Special Reserve της ιδιας εταιρειας.
Το Special Reserve φτιαχτηκε για να χρησιμοποιη
θει στο Ολοκαυτωμα ή στη στείρωση των κουνουπιων.

Παρακαλω να παει στη Σουπα ως χιουμοριστικη σημειωση
Let the music play
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”