Nivea After Shave (όλη η σειρά)

Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Οι lotion της Nivea και εμένα δεν μου άρεσαν . Αυτό το NIVEA MEN Cool Kick θυμάμαι (πριν 3 χρόνια περίπου το είχα πάρει ) και έψαχνα να βρω γιατί το λένε έτσι , δεν ένιωθα καθόλου cool kick (δεν ξερω/θυμαμαι αν ειχε καν menthol ) .
Το balm έχουν περάσει 5 χρόνια από την τελευταία φορά που το αγόρασα (τα σκοτεινά εκείνα χρόνια του αφρού σε κονσέρβα και των 20 λεπίδων ) , και δεν θυμάμαι καν την απόδοση του, άρα ή δεν μου άρεσε και έγραψε στο υποσυνείδητο ή το μυαλό το απωθεί γιατί μου θυμίζει εκείνα τα μαύρα χρόνια που λέμε ...
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

3 πράματα αξίζουν από την εικόνα:

Moisturising Protect & Care Balm
2Phase Lotion
Sensitive cooling ASL

Θα ρωτήσει κανείς γιατί όχι το sensitive balm που έχει λάβει διθυράμβους? Γιατί δε μας λέει και κάτι. Το AS πρέπει να καταλάβεις ότι το έβαλες. Αυτό είναι πολύ ουδέτερο και δεν ξέρω και τελικά αν σταματάει τους ερεθισμούς. Το θεωρώ χειρότερο απο το Proraso Balm και εννοείται πολλά χιλιόμετρα πίσω απο speick.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Theodoros
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 08 Φεβ 2015, 12:14
9
Has thanked: 366 times
Been thanked: 545 times

Το Nivea ASL silver protect ειναι εξαιρετικο για τον χειμωνα.
Το καλοκαιρι μου φαινεται οτι ειναι λιγο too much, τουλαχιστον για εμενα,
που προτιμω τα πολυ ελαφρια ASL.
Άβαταρ μέλους
george644
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 16 Ιαν 2016, 10:49
8
Has thanked: 3247 times
Been thanked: 2784 times

Χρησιμοποιω το Βάλσαμο το κλασσικο απ τα τέλη των 80ς.Για τις κρυες μέρες το θεωρω πολυ καλό και τίμιο προιόν.Αν εχω κακο ξυρισμα και δεν εχω κατι καλυτερο να βαλω το βαζω και καπως με καταπραυνει απο τον ερεθισμο.
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Εχω ξεπεράσει τις δέκα χρήσεις της "2 σε 1" λοσιόν, οπότε μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη.

Πολύ καλές περιποιητικές ιδιότητες, άρωμα που θαλασσοφέρνει και είναι σίγουρα ευχάριστο, ΑΛΛΑ με υπερβολικά ελαιώδη υφή. Πιο ελαιώδη κι από του κόκκινου Proraso. Οταν είχε τα γερά κρύα, γύρω στα Χριστούγεννα, ήταν ΟΚ, αλλά τώρα που έχει ανοίξει ο καιρός, κάνει ένα πεντάλεπτο να απορροφηθεί από τη δική μου λιπαρή επιδερμίδα. Μετά βέβαια αφήνει ωραία αίσθηση και σίγουρα πρόκειται για καλό προϊόν συνολικά. Δεν έχει να ζηλέψει κάτι από τα διαφημισμένα του "κύκλου του Π.Ξ." και σίγουρα θα είναι ταμάμ για πιο ξηρές επιδερμίδες.
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Πολυ σωστά. Τσουζει αρκετά πάντως αν έχεις κοψιματακια. Το ελαιωδες αυτό είναι η μίξη της γλυκερινης που περιεχει, γι'αυτό και αυτή η υφή.

Σε αντιθεση με το 2phase το Proraso Red δεν αφήνει ίχνος λιπαροτητας.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Pantrek
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2015, 23:06
8
Has thanked: 33 times
Been thanked: 118 times

Να προσθέσω αλλο ενα aftershave που βρήκα στο site της nivea αλλα δεν το έχω δει σε supermarket ακόμα.

NIVEA MEN DEEP Αfter Shave Lotion

Εικόνα
H σύνθεσή του είναι εμπλουτισμένη με αρρενωπό Dark Wood άρωμα.
Λίστα συστατικών
Aqua, Alcohol Denat., Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Geraniol, Citronellol, Parfum
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Αν έχει άρωμα Dark Wood (αν και δεν ξέρω πως μυρίζει ) τουλάχιστον αποφάσισαν να βγάλουν κάτι διαφορετικό επιτέλους !
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
bill3377
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1380
Εγγραφή: 12 Μαρ 2015, 17:27
9
Τοποθεσία: Τρίκαλα
Has thanked: 21581 times
Been thanked: 3988 times
Ηλικία: 47

Το είδα σε sm Μασούτη αλλά οταν πήγα να το μυρίσω, ανακάλυψα οτι τα κουτιά ήταν άδεια (προφανώς θα είχαν το περιεχόμενο αλλού κλειδωμένο).
Βασίλης
Η ζωντανή ψυχή τα θέλει όλα!
Άβαταρ μέλους
Iapetos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: 20 Σεπ 2017, 22:20
6
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 781 times
Ηλικία: 29

Τα Balms
"Protect and care" και
"Moisturizing"
τα χρησιμοποιουσα στην προ Π.Ξ. εποχη (το πρωτο και λιγο στην αρχη).
Απο τα χερια μου περασε και η λοσιον "Cool kick".
Τουλαχιστον αδιαφορα για σημερα που (κι εγω) καλομαθα.
Το balm "Protect and care" βεβαια συνοδευσε την εισαγωγη μου στο ΠΞ στα τελη του 2014. Τοτε που δεν ηξερα οτι υπηρχε και σαν χομπι και το αρχισα μονος μου με μια Nivea shaving cream οπως και να εχει.
Γιώργος
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”