Alt Innsbruck ASL

Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Φαρμακειο εχει το ΑSL...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 09:43
12
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Has thanked: 157 times
Been thanked: 425 times

O γείτονας σου ο pomade - shop το έχει ακριβότερα το ASL με το atomiser

Εκτός και αν συγκρίνεις τιμές με κάνα σούπερ μάρκετ εκεί.
Ταπεινοφροσύνη είναι η ντροπή που νοιώθεις όταν λες στους άλλους πόσο υπέροχος είσαι.
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Για ενα € κανεις ετσι? :beah2

Το atomizer δεν χρειαζεται γιατι το απλωνει και παει και στον "αερα", αρα χαμενο, ή αν το κανεις απο πιο κοντα, εχεις ενα perfume shock. Ανευ atomizer ο γειτονας μου ειναι 4€ πιο φτηνος! :p Γιαυτο και δεν εχει στοκ.




ΥΓ: Πρωην γειτονας μου, μετακομισε και πηγε στου διαολου τη μανα και πρεπει να παρω 3μερη αδεια αν θελω να παω εκει που ειναι, καθως και day packs του στρατου για να βγαλω τη διαδρομη..... :lachtot
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 09:43
12
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Has thanked: 157 times
Been thanked: 425 times

Αγόρασα πρόσφατα την κολόνια και υποσχέθηκα ένα review.

Αν και κολόνια όπως θα ξέρετε ήδη ,χρησιμοποιείται και σαν after shave.

Έτσι το χρησιμοποίησα και γω αλλά προηγουμένως έβαλα λίγο από το αγαπημένο μου 444 , για να επωφεληθώ από την ενυδάτωση και τις καταπραϋντικές ιδιότητες που προσφέρει στο δέρμα , αφού δεν ήξερα αν η κολόνια έχει αυτήν την δυνατότητα.

Στην πρώτη επαφή με το δέρμα ένα έντονο άρωμα μέντας αναδύεται που προσφέρει ένα υπέροχο αίσθημα δροσιάς .
Μετά από λίγο η μέντα εξασθενεί και την θέση της παίρνει ένα ιδιαίτερα εντυπωσιακό κατά την γνώμη μου άρωμα ταμπάκου.
Όχι βαρύ άρωμα αλλά ούτε γλυκό αλλά ελαφρύ ,μια καθαρά "αντρική" μυρωδιά με χαρακτήρα και προσωπικότητα.

Το λέω αυτό γιατί διαφημίζεται ως άρωμα που θα αγαπήσουν οι λάτρεις των πούρων.
Δεν νομίζω πως μόνο αυτοί θα το αγαπήσουν.

Η διάρκεια του αρώματος είναι αρκετά καλή - στο δικό μου δέρμα κράτησε σε ικανοποιητική ένταση περίπου τις δυό ώρες.
Μην ξεχνάμε πως είναι κολόνια και όχι άρωμα αλλά και ότι θα διαφέρει από δέρμα σε δέρμα.


Το μοναδικό μειονέκτημα που βρήκα είναι πως το μπουκάλι δεν έχει βαλβίδα και θέλει προσοχή μην τυχόν και πέσει μεγάλη ποσότητα στο χέρι.
Είχα σκεφτεί να αγοράσω την έκδοση με το atomizer αλλά αρχικά νόμιζα πως ήταν υπερβολή και "γυναικείο" αξεσουάρ.
Έκανα λάθος , την επόμενη φορά θα το αγοράσω έτσι.

Εν ολίγοις είναι μια κολόνια που από δω και πέρα θα αποτελέσει έναν σημαντικό παίχτη στο οπλοστάσιο μου και δεν νομίζω πως θα λείψει εύκολα από αυτό.

Συστήνεται ανεπιφύλαχτα !!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Πάνος την 06 Οκτ 2012, 23:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ταπεινοφροσύνη είναι η ντροπή που νοιώθεις όταν λες στους άλλους πόσο υπέροχος είσαι.
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Το atomizer μπορεις να το αγορασεις ακομη και τωρα...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 09:43
12
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Has thanked: 157 times
Been thanked: 425 times

Όχι Στέφανε, θα αγοράσω άλλη μια με το atomiser και σύντομα μάλιστα ,γιατί τόσο μου άρεσε που δεν νομίζω να κρατήσει πολύ το πρώτο μπουκάλι :bigsmilie
Ταπεινοφροσύνη είναι η ντροπή που νοιώθεις όταν λες στους άλλους πόσο υπέροχος είσαι.
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 09:43
12
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Has thanked: 157 times
Been thanked: 425 times

Update

Ανακάλυψα πως το atomiser από ένα διακοσμητικό μπουκάλι από το ΙΚΕΑ που βρήκα στο σπίτι , ταιριάζει τέλεια στη κολόνια.

Οπότε θα δοκιμαστεί στην χρήση .


Εικόνα
Ταπεινοφροσύνη είναι η ντροπή που νοιώθεις όταν λες στους άλλους πόσο υπέροχος είσαι.
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10566
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26480 times
Been thanked: 25944 times

Μετά από την ευγενική παραχώρησή του Από τον Άρη (Arisk) το οποίο και ευχαριστώ δημόσια, είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω αυτό το πολύ καλό προϊόν. Και ήταν ιδιαίτερη μέρα σήμερα, μιας και είχε δοκιμή εκτός από το Alt Innsbruck και την καινούργια μου EJ DE89L.

Θα είμαι ειλικρινής. Αρωματικά, δεν με εθουσίασε. Δεν είχα ξαναμυρίσει κάτι σε άρωμα καπνού και δεν μπορώ να συγκρίνω. Έντονο άρωμα στην αρχή, μετά εξασθενεί χωρίς να εξαφανίζεται, όπως πολύ σωστά είπε και ο Γιάννης (iogi).

Ποιοτικά όμως, το βρήκα πάρα πολύ καλό. Η μενθόλη ήταν εμφανής στην πρώτη επαφή με το δέρμα, παρέχει καλή ενυδάτωση και προστασία μετά το ξύρισμα, ένιωσα να απορροφάται άμεσα από το δέρμα.

Θα το δοκιμάσω το Σάββατο με άλλο setup και θα δω πως θα τα πάει.
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10566
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26480 times
Been thanked: 25944 times

Δεύτερη δοκιμή χθες και οι εντυπώσεις παραμέμουν καλές. Το άρωμα το βρήκα λίγο καλύτερο από την πρώτη φορά, εξακολουθεί όμως να μην ταιριάζει με τα προσωπικά μου γούστα. Η ποϊότητα σταθερά πολύ καλή.
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Καντο πακετο με τους 7 νανους... :megagrin
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”