Alt Innsbruck ASL

Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10561
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26420 times
Been thanked: 25885 times

Αν ήταν δικό μου Στέφο πολύ ευχαρίστως αλλά είναι του Άρη (Arisk) οπότε... :megagrin

Άρη και πάλι σε ευχαριστώ για την χορηγία! :hellas
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10561
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26420 times
Been thanked: 25885 times

Λοιπόν, μετά από 3 σχεδόν χρόνια έφτασε και πάλι το πλήρωμα του χρόνου να ξαναδοκιμάσω το εν λόγω after shave. Και είναι ένα καλό παράδειγμα για το πως μπορεί να αλλάξουμε γνώμη για ένα προϊόν μετά από αρκετό καιρό.

Τότε λοιπόν, είχα πει ότι δεν με ενθουσίασε αρωματικά, αν και είναι πολύ καλό ποιοτικά. Ο καιρός πέρασε, δοκιμές αρκετές, άλλες εμπειρίες τότε και άλλες τώρα. Οφείλω να αναθεωρήσω την τότε άποψή μου.

Για την ποιότητά του δεν έχω να πω πολλά (ποτέ δεν αμφέβαλλα άλλωστε), αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι τόσο το άρωμά του, όσο και το δυνατό αίσθημα του menthol που αφήνει μετά την εφαρμογή του (νομίζω ότι ξεπερνάει και την aqua velva σε αυτό), είναι 2 στοιχεία που το κάνουν να με έχει κερδίσει απόλυτα.

Ταιριάζει απόλυτα με ξυλώδη αρώματα (πχ σανδαλόξυλο, κέδρο κλπ) και είναι ευχάριστο τόσο το καλοκαίρι, όσο και τον χειμώνα. Η αίσθηση δροσιάς που σου αφήνει, είναι αρκετή για να σου φτιάξει την διάθεση.
JustMe
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2019, 19:21
4
Been thanked: 33 times

Διάβασα σε φορουμ του εξωτερικού ότι η ένταση του menthol είναι λίγο λιγότερη από το osage rub. Ισχύει κάτι τέτοιο; οπότε έχει περισσότερη ένταση από το floid vigoroso;
Επίσης, σχετικά με το άρωμά του. Άλλοι λένε ότι είναι αρρενωπό και άλλοι λένε ότι δεν.....τελικά τι ισχύει; Το κόστος του δεν είναι και τόσο χαμηλό ώστε να πειραματιστεί κάποιος εύκολα.
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

1) Επίπεδα μενθόλης, κάποιο σε αυτό της Aqua Velva. Ίσως λίγο πιο δυνατό.
2) Σαν περιποίηση πολύ καλό
3) Το άρωμα δυνατό, μένει αρκετά μετά τη χρήση. Για εμένα είναι καθαρά floral άρωμα. Ούτε καπνό ούτε πούρα μύρισα.
Το πήρα, το γουστάρω, αλλά δεν ξέρω αν θα δώσω πάλι τόσα λεφτά για ASL.
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Το osage δεν συγκρινεται σε ποσοτητα μενθολ με οποιαδηποτε κολωνια, ειναι ο Βασιλιας του μενθολ.

Τωρα το alt εχει περισσοτερο μενθολ απο την aqua velva και λιγοτερο απο το vigoroso - ομως επειδη ειναι κολωνια ισως σε δροσισει το ιδιο.

Η μυρωδια του ειναι ακρως αντρικη και θα σου προτεινα να φερεις αλυσοδεμενο στα υπογεια του φορουμ αυτον που ειπε το αντιθετο να τον βασανισουμε :)

Η τιμη του βεβαια ειναι τσιμπημενη αλλα για μενα αξιζει. Δημιουργει και κολλημα σε καποιους και δεν ξεκολλανε. Συνηθως ομως σε μεγαλυτερα αγορια - οι πιο μικροι δεν το παθαινουν αυτο.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

BTW, το balm δεν έχει καμία σχέση σε μυρωδιά. Είναι καθαρή σιτρονέλα
Μην το πάρει κανείς παρασυρμένος από το EDT.
Έφυγε και το καλοκαίρι...
Μιχάλης
JustMe
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2019, 19:21
4
Been thanked: 33 times

.......οπότε μπήκε στη λίστα! Ευχαριστώ παιδιά!
Άβαταρ μέλους
ElNavajero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010, 23:24
13
Has thanked: 567 times
Been thanked: 944 times
Ηλικία: 36

Σαν άρωμα μου αρέσει. Είναι παλιακό elegant. Ωστόσο, με προβληματίζει το coumarin που έχει στα συστατικά του και για αυτό δεν το διατηρώ στο οπλοστάσιο μου πλέον. Αν κανείς δεν έχει θέμα με τα συστατικά στις ταμπέλες, τότε είναι φοβερή η ποιότητά του.
Μάκης

“For those who believe, no proof is necessary. For those who don't believe, no proof is possible” - Stuart Chase, American writer.
Άβαταρ μέλους
Βασίλης Τ
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1256
Εγγραφή: 13 Απρ 2019, 14:32
5
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 6781 times
Been thanked: 10996 times
Ηλικία: 24

herco έγραψε: 02 Σεπ 2019, 12:09 Το osage δεν συγκρινεται σε ποσοτητα μενθολ με οποιαδηποτε κολωνια, ειναι ο Βασιλιας του μενθολ.
Πιο δυνατό και από το Snake Bite ;
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση άνισων ανθρώπων.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Οχι, το Snake Bite το "νικαει" για λιγο. Ομως το Osage Rub εχει το σωστο αρωμα μεντας ;)
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”