After shave balm κατα παραγγελια.

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
alexn
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 02 Μαρ 2017, 10:58
7
Τοποθεσία: Νοτιος
Has thanked: 12909 times
Been thanked: 13225 times

Χαιρετώ άπαντες,θα ήθελα τις γνώσεις σας στο εξής: Το λοιπόν, μετά από μια κατά παραγγελία κρέμα σώματος της γυναίκας μου σε φαρμακοποιό και αφού μου είπε ότι είναι απόλυτα ευχαριστημένη (ιδιαιτέρως παράξενο άτομο)ως γυνή με αυτά,ο δε φαρμακοποιός έχει εκτελέσει ήδη μια άλλη δύσκολη ιατρική πάλι συνταγή έτερης γνωστής μας,(την στιγμή που άλλοι φαρμακοποιοί είχαν κολλήσει τον επισκέφτηκα και εγώ με την ιδέα να αποκτήσω και εγώ το δικό μου προσωπικό balm.
Τα είπαμε, ενυδάτωση, no parabens,no silicones,μόνο αιθέρια έλαια κλπ,τιμή τα 100ml- 5ευρω.
Τώρα ως προ το τελικό άρωμα έμεινα αναποφάσιστος γιατί υπήρχαν δυο εκδοχές εκ μέρους μου να λεμονίζει η να λεβαντίζει,
ο ίδιος μου πρότεινε την λεβάντα γιατί δίνει και μια αίσθηση χαλαρότητας,η κάτι σε mix.
To ερώτημα λοιπόν είναι,
1) έκανα καλά ως πρώτη φάση;
2)ξεχνάω η δεν γνωρίζω κάποια συστατικά;(θα του υπενθυμίσω ότι θέλω και witch hazel)
η να κάνω copy paste το balm της speick και ότι βγει,λέω τώρα,
παρακαλώ την γνώμη σας
υπόχρεος.
Αλέξανδρος.
Άριστον υγιαίνειν, δεύτερον δε κάλλος, τρίτον δε πλούτος.
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27188 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Αφού θέλεις αγνά συστατικά και σπιτική συνταγή θα σου πρότεινα να κάνεις copy / paste τα συστατικά του balm της Herbana
το βρίσκεις εδώ.
Ή τέλος πάντων πάρε ένα από κει να δοκιμάσεις και να ξεμπερδεύεις.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
alexn
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 02 Μαρ 2017, 10:58
7
Τοποθεσία: Νοτιος
Has thanked: 12909 times
Been thanked: 13225 times

Πολύ καλό,διάβασα και τις κρητικές από roadrunner και άλλους,υπάρχει περίπτωση τηλεφωνικής επαφής η όχι;
γιατί παραγγελιά από νετ δεν το βλέπω,ειδάλλως θα κάνω copy past,θα τον τρελάνω τον φαρμακοτρίφτη.
και πολύ ευχαριστώ για την ιδέα!
Αλέξανδρος.
Άριστον υγιαίνειν, δεύτερον δε κάλλος, τρίτον δε πλούτος.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”