Lucky Tiger aftershave cream Vanishing + Disappearing

Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ειναι after shave creams που σκοπο εχουν να "ηρεμησουν" ή και να απολυμανουν (Vanishing) το φρεσκοξυρισμενο δερμα.

Γενικα η Lucky Tiger ειναι η κορυφαια Αμερικανικη εταιρεια ειδων κουρειου - ριξε και μια ματια στο aftershave/face tonic που ειναι μαλλον το καλυτερο τους προιον. Επισης η Molle κατα πολλους ειναι η καλυτερη brushless κρεμα ξυρισματος. Γενικα τα προιοντα της ξεχωριζουν στην Αμερικη (βεβαια με χαμηλοτερο ανταγωνισμο απο οτι στην Ευρωπη των δεκαδων παραδοσιακων brands)
Εικόνα
stergios

Το τονικ το γνωριζω εξ αποστασεως αλλα τα αλλα δυο προιοντα τα βαζεις αντι ενος asb & asl πχ, η προσθετικα?
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Οπως θελεις και σηκωνει το δερμα σου. Προσωπικα βαζω παντα asl και υστερα οτιδηποτε αλλο, προσθετικα.
Εικόνα
stergios

Συνηθως κ γω η σκετο asb. Ποτε μονο asl γιατι τραβαει κ στεγνωνει το δερμα μου. Θα μπορουσα σκεφτηκα να χρησιμοποιω κατι τετοιο κ μετα asb αλλα ειναι μαλλον υπερβολη. Για την αισθηση περισσοτερο κ τη δροσια εφαρμοζω το asl θα ελεγα. Ειδομεν οκ. :-)
desperado
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1437
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2014, 23:22
9
Has thanked: 3820 times
Been thanked: 4323 times

Να βάζετε παιδιά μου lotion με οινόπνευμα για αντισηψία και απολύμανση. Μετά αν θέλετε βάλτε και ένα balm. :character-oldtimer: :)
Θοδωρής

"Keep your friends close, but your enemies closer" - The Godfather
Άβαταρ μέλους
tolis.k
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2015, 15:14
8
Has thanked: 521 times
Been thanked: 428 times
Ηλικία: 53

Χρησιμοποιώ συστηματικά στο ξύρισμα εδώ και 2 μήνες την Lycky Tiger Disappearing Cream.
Μπορώ να πω ότι είναι ένα πολύ Τίμιο Προϊόν και ότι πραγματικά βοηθά πολύ την επιδερμίδα μου μετά το ξύρισμα.
Αποτρέπει κοκκινίλες, ηρεμεί την επιδερμίδα από το τράβηγμα και την ξηρότητα, αποτρέπει ingrown hair και το σημαντικότερο απορροφάται γρήγορα χωρίς ίχνος λιπαρότητας. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Έχει δροσερή αίσθηση.
Επιπλέον στα συν είναι η πολύ καλή του τιμή με το βαζάκι στα 340,2 gr. Άριστη και Τίμια ποσότητα και ποιότητα.
He who pays the piper, generally calls the tune. :violin:
ουκ εν τω πολλώ το ευ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”