La Roche Posay, XY Homme Anti-Redness Normalizing Balm

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tolis.k
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2015, 15:14
8
Has thanked: 521 times
Been thanked: 428 times
Ηλικία: 53

Ανοίγω το θέμα της - μετά το ξύρισμα κρέμας - La Roche Posay της ανδρικής σειράς XY Homme με την ονομασία Anti-Redness Normalizing Balm.

Η κρέμα θαύμα.
Μειώνει κοκκινίλες, τραβήγματα, αίσθημα καύσου, φαγούρες, μικρο-κοψίματα που προκαλούνται από το ξύρισμα και όλα αυτά σε χρόνο ρεκόρ.
Από όσες κρέμες έχω χρησιμοποιήσει αυτή η κρέμα κερδίζει το βραβείο της πιο αποτελεσματικής σε όλα τα παραπάνω.
Καθόλου άρωμα και μία υποψία δροσιάς κατά την εφαρμογή. Τα αποτελέσματα φαίνονται σε λίγες ώρες, σαν να μην έχει περάσει καθόλου ξυράφι από το πρόσωπο.
Ιδανική για αυτούς που ξυρίζονται καθημερινά.
Θα τη βρεί κανείς στα φαρμακεία, αν δεν κάνω λάθος γύρω στα 16,00 ευρώ (έχω καιρό να την πάρω).
He who pays the piper, generally calls the tune. :violin:
ουκ εν τω πολλώ το ευ
jobous
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 25 Δεκ 2013, 16:27
10
Τοποθεσία: Ραφήνα
Has thanked: 74 times
Been thanked: 67 times
Ηλικία: 46

Τόλη , απο που την είχες αγοράσει , γιατί αυτή την στιγμή Ελλάδα δεν πρέπει να υπάρχει (τουλάχιστον στο site της La Roche αλλά και στο ιντερνετ) ??
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
tolis.k
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2015, 15:14
8
Has thanked: 521 times
Been thanked: 428 times
Ηλικία: 53

Φίλε jobous,

από googlarisma διαπιστώνω ότι έχεις δίκιο. Προσωπικά την είχα αγοράσει πριν περίπου 3 χρόνια μπορεί και 4.
Τότε την έβλεπα στα περισσότερα φαρμακεία και την είχα πάρει σε ένα από αυτά. Απλά επειδή χρησιμοποιούσα παράλληλα και άλλες κρέμες, την συγκεκριμένη την έβαζα μόνο όταν είχα ένα άσχημο από ερεθισμούς ξύρισμα.
Η αλήθεια είναι ότι τέλειωσε πρόσφατα και δε πρόλαβα να ψαχτώ να την αντικαταστήσω. Όμως βλέπω ότι ίσως δεν την φέρνουν πια? Άραγε να υπάρχει ξεχασμένη σε κάποιο φαρμακείο? Τι να πω δε ξέρω.... :-(
He who pays the piper, generally calls the tune. :violin:
ουκ εν τω πολλώ το ευ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”