Που μπορώ να βρω το aftershave AQUA VELVA

Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

Την είχα. Δεν μου έμεινε αξέχαστη...
Πιο πολύ την ήθελα για την βινταζιά αλλά δεν ήταν και κάτι σπουδαίο.
Ψάξτε και Χόντο Γλυφαδα.
Let the music play
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1120
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12173 times
Been thanked: 8628 times
Ηλικία: 44

Ο Hondos έχει την παρακάτω Aqua Velva απ΄ ότι ξέρω (ή όχι) και από την οποία δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ικανοποιημένος. Αυτή που έκανα τηλεφωνική κράτηση δεν είναι καλύτερη από αυτή του Hondos όσον αφορά το άρωμα και τη φρεσκάδα;
Εικόνα
Ford Focus MkII f/l 2008
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

H τετράγωνη williams όπως παραπάνω είναι η Ιταλική και αυτή με το φλασκί, που μοιάζει με την Αμερικάνικη, είναι η Ισπανική?
Γιατί έχω μπερδευτεί. Μεταξύ τους οι δύο williams έχουν διαφορά στο άρωμα?
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1120
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12173 times
Been thanked: 8628 times
Ηλικία: 44

Νομίζω ότι φίλε natnat τα λες σωστά. Το προηγούμενο καλοκαίρι είχα την παρακάτω Aqua Velva από την οποία έμεινα ικανοποιημένος και από άρωμα και από φρεσκάδα. Αυτή που δεν θα χρησιμοποιήσω ξανά είναι η παραπάνω τετράγωνη που πόσταρα.
Εικόνα
Ford Focus MkII f/l 2008
mantilas
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: 10 Φεβ 2016, 16:07
8
Has thanked: 242 times
Been thanked: 714 times

Γνωρίζει κανείς γιατί τα ελληνικά μαγαζιά eshops Hairmaker.gr, wellshaved δεν φέρνουν την αμερικανικη;Σε μία παραπλησια τιμη απο τις ευρωπαϊκές η εστω και λίγο παραπάνω θα εφευγαν αερατα πιστεύω.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Για τους ιδιους λογους που δεν την αγοραζεις και εσυ απο Αμερικη.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Το κρίσιμο ερώτημα εδώ είναι: Aqua Velva η Mennen Skin Bracer?
Εικόνα
mantilas
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: 10 Φεβ 2016, 16:07
8
Has thanked: 242 times
Been thanked: 714 times

herco έγραψε: 28 Μαρ 2018, 15:57 Για τους ιδιους λογους που δεν την αγοραζεις και εσυ απο Αμερικη.
Δεν νομιζω να είναι το ίδιο. Εγω είμαι ιδιωτης, αυτοι ειναι επαγγελματιες. Δεν σταματησαν οι εισαγωγες απο τις ΗΠΑ. Και πριν τα προβλήματα δεν εφερναν αμερικανική απο οτι ξέρω.

Προστέθηκε μετά από 51 λεπτά 57 δευτερόλεπτα:
Πάντως απο medshopexpress που προσπάθησα να πάρω μου εβγαλε 70+$ μεταφορικά. 2 επιλογές έχει και διαλεξα το απλο.
stergios

Ο Ηρακλής μιλαει μαλλον για το κοστος των μεταφορικων. Η ετσι καταλαβα επειδη κ γω πιστευω αυτος ειναι ο λογος...
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Οταν λες πριν τα προβληματα τι εννοεις ? Η απαγορευση μεταφορας αλκοολουχων προιοντων μεσω Αμερικανικων αεροδρομιων ισχυει εδω και χρονια.

Η μεταφορα με καραβι ειναι εφικτη αλλα οι ποσοτητες πρεπει να ειναι μεγαλες. Το κανουν καποια μαγαζια οπως το pomadeshop.eu (που το παιζει και Ευρωπαιος αντιπροσωπος της Clubman/Pinaud) αλλα βλεπεις και τη διαφορα στις τιμες. Καμια σχεση με Αμερικη.

Γενικα - η εισαγωγη τετοιων προιοντων απο επαγγελματιες περιεχει τρελα μεταφορικα (λογω ποσοτητας - οι εταιρειες δεν στελνουν 5 και 10 κομματια), υποχρεωτικα και Τελη και Φορο και Εκτελωνιστη και μεταφορα απο Τελωνιο στην επιχειρηση και φυσικα ΦΠΑ + καποιο κερδος - και ολα αυτα ενω αγοραζουν το πολυ 20% φτηνοτερα. Ειναι αδυνατον να "παιχθει μπαλα" ετσι.

Συγκεκριμενα για την AV - το "μονοπωλιο" το ειχε "αναλαβει" η bluemedical μεσω ebay - η οποια με το παλιο κολπο των "διπλων αποθηκων" (Αμερικη, Ευρωπη) μπορουσε να πουλαει προιοντα στη Γηραια Ηπειρο σε τιμες του Νεου Κοσμου. Μονο που δεν δεχοταν ευκολα να κοβει τιμολογια - και ως εκτουτου εμεις αγοραζαμε μεν αλλα οι επαγγελματιες τραβουσαν ζορι. Και τωρα που σταματησε να στελνει Ελλαδα - θα τραβηξουμε ζορια και οι ιδιωτες...
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”