Myrsol

Άβαταρ μέλους
Rossobianco
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 22 Φεβ 2018, 00:49
6
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 1446 times
Ηλικία: 33

Ευχαριστώ πολύ και τους δύο!
ΙΑΣΟΝΑΣ
Η κουλτούρα είναι σαν τη μαρμελάδα· όσο λιγότερη έχεις, τόσο περισσότερο την απλώνεις.
mantilas
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: 10 Φεβ 2016, 16:07
8
Has thanked: 242 times
Been thanked: 715 times

Να υποθέσουμε πως και η κρέμα ξυρίσματος myrsol Blue έχει το άρωμα της aqua velva;
Άβαταρ μέλους
tolis.k
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2015, 15:14
8
Has thanked: 521 times
Been thanked: 428 times
Ηλικία: 53

Ξεκίνησα πριν από δύο εβδομάδες το Myrsol Don Miguel 1919 After Shave - 180ml, στο γνωστό σήμα κατατεθέν γυάλινο μπουκάλι της Myrsol.
Ένα ASL με ασυνήθιστη μυρωδιά για after shave που είναι γιασεμί.
Ευτυχώς η περιεχόμενη μέντα σώζει την κατάσταση, γιατί νομίζω διαφορετικά θα ήταν ένα μονοδιάστατο άρωμα. Επειδή κάποιες στιγμές ένοιωσα ότι είναι βαρετό σαν άρωμα και παρόλο που θεωρείται κατεξοχήν ανοιξιάτικο, επεκτείνοντας ωστόσο την ισχύ του αρώματος, επίτηδες το ξεκίνησα χειμώνα για να αποφύγω ακριβώς αυτό.
Από προστατευτικές ιδιότητες δεν έχω να παρατηρήσω κάτι, αλλά δεν θα το χαρακτήριζα και θαύμα. Κινείται δηλαδή σε φυσιολογικά πλαίσια.
Περί αρωμάτων όμως ούτε λόγος, καθώς η γεύση και η όσφρηση είναι καθαρά θέμα προσωπικού γούστου.
He who pays the piper, generally calls the tune. :violin:
ουκ εν τω πολλώ το ευ
Άβαταρ μέλους
ElNavajero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010, 23:24
13
Has thanked: 567 times
Been thanked: 944 times
Ηλικία: 36

Μετά από καιρό, επανέφερα την Blue στο ροτέισιον. Λοιπόν, σε σχέση με την Aqua Velva μου φαίρνει σε πιο παλιακή. Αν η AV είναι ο Bon Jovi, τότε η Blue είναι ο Buddy Guy :D
Μάκης

“For those who believe, no proof is necessary. For those who don't believe, no proof is possible” - Stuart Chase, American writer.
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Δεν ξερω αν ειναι ετσι αλλα μου αρεσε το παραδειγμα.
"Aut viam inveniam aut faciam "
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”