Proraso Sandalwood

Άβαταρ μέλους
iogi
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 4993
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 10:31
13
Τοποθεσία: Αθήνα - Αμπελόκηποι
Has thanked: 22385 times
Been thanked: 7782 times
Ηλικία: 67

Αφιερωμένο στους... Prorasistas ;)
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Τελικά φίλε Γιάννη βλέπω ότι το νέο σου ρόλο ως διαφθορέας τον έχεις κάνει δεύτερο εαυτό !
Το θέλω αυτό το aftershave!!!!!!!!
Επιτρέψτε μου να βάλω εδώ τη φώτο για να το ζαχαρωνουμε όσοι αγαπάμε το άρωμα του proraso sandalwood. .. (ελπίζω να μυρίζει το ίδιο !!!!)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

io sono un grande prorasista!
big-smile-emoticon-stock-picture-49694866.jpg
ελα Ηρακληηη ακους;
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Θέλω και γω μπλουζάκι Prorasista !

Αν κρίνω πάντως απο το C&E S*wood asl και απο το ΗBG S*wood asl ( ξυλώδη, στιφά αρώματα ), δύσκολα θα το ανεχτούν πολλοί.

Το συνηθίζεις με το καιρό..
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Ηλία αν μυρίζει σαν το σαπούνι θα είναι τέλειο (τουλάχιστον για μένα! ).
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
tolis.k
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2015, 15:14
8
Has thanked: 521 times
Been thanked: 428 times
Ηλικία: 53

Μενθόλη έχει για το cool effect?
He who pays the piper, generally calls the tune. :violin:
ουκ εν τω πολλώ το ευ
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Τσου ! ..αυτό έχει το wood effect ;)
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Το δοκίμασα τελικά για πρώτη φορά σήμερα, δεκαπέντε μέρες αφ' ότου το αγόρασα.

Στις λοσιόν εφαρμόζω πάντα την κίνηση «το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο» κι έτσι αφού γέμισα τη χούφτα μου, περίμενα με περιέργεια να δω πώς θα αντιδράσει το (όχι και τόσο τέλεια ξυρισμένο σήμερα) δέρμα μου.

Η αρχή εντύπωση με την εφαρμογή ήταν ότι δεν αισθάνθηκα σχεδόν καθόλου κάψιμο, αλλά σαν να ένιωσα τη λοσιόν, πώς να το πώ... πιο λιπαρή; Αυτή η λιπαρή αίσθηση μου έμεινε και αφότου απορροφήθηκε εντελώς, αρκετές ώρες μετά το ξύρισμα. Βέβαια, έχω λιπαρή επιδερμίδα, με σμηγματορροϊκά προβλήματα κατά καιρούς και το αποδίδω εκεί -ήταν και ζεστή η μέρα σήμερα. Θα δείξει...

Από πλευράς περιποίσης και φροντίδας του προσώπου, πάντως, είναι πολύ καλό άφτερ σέιβ. Το άρωμα γλυκίζει σε σχέση με του σαπουνιού όταν το μυρίζεις στο μπουκάλι και γίνεται ακόμα πιο γλυκό μετά την εφαρμογή. Και με αρκετά μεγάλη διάρκεια (τουλάχιστον τέσσερις ώρες το ένιωθα εγώ). Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα, αλλά μ' άρεσε αρκετά.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

mitsos έγραψε:Επειδή δεν το έχω δοκιμάσει και ψάχνω σχετικά, έχεις μείνει ευχαριστημένος από το asl sandal/proraso?
Δημήτρη, μετέφερα εδώ την απάντησή μου, μόνο και μόνο για να έχουμε συγκεντρωμένες τις απόψεις μας στο ίδιο νήμα.

Να γράψω λοιπόν πως ήμουν έτοιμος ν' αγοράσω το δεύτερο μπουκάλι αμέσως μόλις είχα τελειώσει το πρώτο αν είχα πουλήσει το Pino και αν το πείσμα μου να τελειώσω ότι έχει μείνει στο ράφι δεν επικρατούσε του παρορμητισμού μου.

Για μένα ο μονοδιάστατα ξυλώδης αρωματικός του χαρακτήρας είναι ταυτόχρονα το δυνατό και το αδύναμο σημείο του. Αν περιμένεις κάτι διαφορετικό στη πορεία η έκπληξη δε θα έρθει ποτέ και ίσως απογοητευτείς.

Αν όμως είσαι λάτρης του αρώματος και τώρα πια η HBG έχει σταματήσει το δικό της σανταλόξυλο, το balm της C&E σου φαίνεται πως έχει μέσα ταπάνταόλααποχημικά, έχεις μπερδευτεί απο το ξαναμανα-reformulation και αν της ΑοS είναι λιγάκι ακριβό τότε στο Proraso θα βρείς αυτό που ζητάς.

Η ελαιώδης υφή του δε με προβλημάτισε γιατί μπροστά στο GFT το Proraso είναι νεράκι και απο τις περιποιητικές του ιδιότητες να σας πω την αλήθεια λόγω της προετοιμασίας, της τεχνικής και του εξοπλισμού ΄ μαζί με το balm του Κορρέ που το συνδύασα μου έδινε το κάτι παραπάνω στα ήδη πολύ καλά ξυρίσματα.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
Nomad
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 923
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2015, 17:19
8
Has thanked: 6648 times
Been thanked: 3263 times

Πάντως εαν στη συζήτηση χωράει και το ASL, να πω οτι είναι πάρα πολύ ενυδατικό για αλκοολούχο after shave. Είναι λες και βάζεις μπαλμ. Το φιλμ που αφήνει στην επιδερμίδα, συγκρίνεται άνετα με οποιοδήποτε καλό μπαλμ. Το άρωμά του δε, είναι πάρα πολύ ωραίο
Νίκος
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”