Barbon after shave lotion

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Εικόνα

Περίεργο που δεν υπάρχει νήμα για αυτό το ουγγρικό after shave, το οποίο θυμάμαι να αναφέρεται σταθερά όλους τους μήνες μου στο φόρουμ. Ας κάνω εγώ την αρχή, μια και το πήρα και το χρησιμοποίησα στα δύο τελευταία μου ξυρίσματα.

Το Barbon, λοιπόν, είναι ξεκάθαρα καλοκαιρινό splash. Περιέχει μενθόλη και προσφέρει δυνατό cooling effect περίπου τριάντα δευτερόλεπτα μετά την εφαρμογή, χωρίς ωστόσο να γίνεται αφόρητο και τώρα τον χειμώνα. Για το καλοκαίρι πιστεύω ότι θα είναι ταμάμ, μια και έχει αρκετά πιο μοντέρνο άρωμα από την Aqua Velva, ενώ και οι «θεραπευτικές» του ιδιότητες είναι πολύ καλές. Σήμερα δεν βιάστηκα να βάλω balm και στο δεκάλεπτο ένιωθα εντάξει.

Το άρωμα τώρα. Οταν μυρίζεις από το μπουκάλι βγάζει κάτι λεμονάτο, όταν όμως το ρίξεις στο πρόσωπο η πρώτη αίσθηση είναι... σαν καραμέλα Halls (κάπου το 'χω διαβάσει αυτό, νομίζω). Γενικά, το άρωμα δεν μένει για πολλή ώρα μετά την εφαρμογή, κάτι που είναι και καλό και κακό -ανάλογα το τι ζητάει κανείς.

Σε γενικές γραμμές, ένα καλό after shave κατηγορίας το οποίο βρίσκεται σε εξαιρετικά χαμηλή στη χώρα μας (μια και είναι δημοφιλές και σε Βουλγαρία, Ρουμανία και εισάγεται από τα αντίστοιχα καταστήματα που λειτουργούν στην Αθήνα). Προσωπικά θα το κρατήσω για τους πιο ζεστούς μήνες, μια και τότε θα έχει μεγαλύτερο όφελος η χρήση του -αν και, επαναλαμβάνω, δεν είναι ανυπόφορη η χρήση του και τον χειμώνα.

Added in 1 hour 32 minutes 35 seconds:
ΥΓ: Τώρα είδα ότι η φωτογραφία που βρήκα στο ίντερνετ είναι του pre-shave. Αν θέλει και μπορείς κάποιος συντονιστής ας το αλλάξει, το μπουκάλι πάντως είναι ολόιδιο (πλαστικό, 100 ml).
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 02 Φεβ 2016, 19:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Αλλαγή φωτογραφίας
Sotisbill
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 03 Απρ 2017, 19:48
6
Τοποθεσία: ΡΟΔΟΣ
Has thanked: 189 times
Been thanked: 229 times
Ηλικία: 41

Το βρήκα κι εγώ σήμερα σε ένα ράφι μίνι μάρκετ και το πήρα. 1,7ευρω.θα το δοκιμάσω στο επόμενο ξύρισμα.
Sotisbill
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 03 Απρ 2017, 19:48
6
Τοποθεσία: ΡΟΔΟΣ
Has thanked: 189 times
Been thanked: 229 times
Ηλικία: 41

Το άρωμα χωρίς διάρκεια και όχι κάτι ιδιαίτερο,αλλά η αίσθηση σε μενθολη πολύ έντονη. Καλό νομίζω για την τιμή του.
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Πού το βρήκες Σωτήρη;
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Sotisbill
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 03 Απρ 2017, 19:48
6
Τοποθεσία: ΡΟΔΟΣ
Has thanked: 189 times
Been thanked: 229 times
Ηλικία: 41

Βασίλης. Σε ένα μπακάλικο. Πτολεμαΐδα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”