Προτάσεις για After Shave Lotion

Άβαταρ μέλους
xristos_metal
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 04 Ιουν 2010, 10:58
13
Been thanked: 15 times

Για σενα το εβαλα οχι για μενα! Και οχι δεν εχει menthol. Στο hqhair, αν ενδιαφερεσαι πες να σου δωσω κουπονακα για δωρεαν μεταφορα.
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Slur έγραψε:Απόστολε δεν θέλω να σε επηρεάσω αλλά τις προάλλες μύριζα την 4711 στο Χόντο και το άρωμα μου φάνηκε λίγο κατώτερο από τη Μυρτώ λεμόνι.
To ξέρω απλά θα μου θύμιζε τα παιδικά μου χρόνια, 16 χρονών την είχα. Εντάξει φτηνή είναι αν την πάρω θα την πα΄ρω για χαβαλέ.

Χρήστο thanks, θα το χτυπήσω σίγουρα κάποια στιγμή, αλλά όχι ακόμη γιατί έρχομαι απο την αγορά του straght και έχω λιώσει... :megagrin
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

xristos_metal έγραψε:Για σενα το εβαλα οχι για μενα! Και οχι δεν εχει menthol. Στο hqhair, αν ενδιαφερεσαι πες να σου δωσω κουπονακα για δωρεαν μεταφορα.
Χρήστο αν τα έχεις και ισχύουν στείλτο μου, θα το παραγγείλω σήμερα

Ευχαριστώ!
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Από τη Τρίτη πρέπει να βγω στη γύρα για aftershave lotion. Το Pino τελειώνει, με το ζόρι θα με βγάλει ως το τέλος της επόμενης εβδομάδας. Το ίδιο και το ΚΚ Lab, το balsam. Αυτό έχει τελειώσει και δε το έχει καταλάβει ακόμα. Γλείφω τα τοιχώματα και το πάτο.

Έμεινα με τη λεβάντα Herbs of Bulgaria αλλά σκεφτόμουν να τη παντρέψω με το σαπούνι του Δημήτρη και του Μike. Όχι τώρα που ξυρίζομαι με το Pannacrema.

Kαι δεν έχω άλλο asl ! :shock:

Θέλω επίσης να τελειώσω τουλάχιστον ένα Κορρέ Calendula & Ginseng asb, προτού αγοράσω ξανά οποιοδήποτε άλλο balm.
( τουλάχιστον ένα γιατί με τη προσφορά είχα πάρει 2 ).

Η εύκολη λύση είναι Denim Μusk + Κορρες ( αρέσει στο Α θηλυκό ) εμένα όμως δε με συγκινεί και τόσο.
Που φτάσαμε ! Οποία κατάντια :"> ! Να μου προτείνει γυναίκα Denim και Κορρέ και εγώ να κάνω κόνξες.

Nα ξαναπάρω ένα από τα δοκιμασμένα ; Βrut Original ή STR8 Adventure ;

Γμ την αναποφασιστικότητά μου γμ :hb

Ή να ψαχτώ σε κάτι καινούργιο ; Felce Azzura ας πούμε ή να κάνω την υπέρβαση με μια Vitos ; Δεν την έχω μυρίσει όμως και είναι πολλά τα ml Άρη. :hand:

Proraso δε θέλω τώρα. Μου αρέσει πολύ ( εννοείται μόνο το sandalwood ) αλλά και πάλι θα ήθελα να το συνδυάσω με άλλα σαπούνια. Από τη νέα σειρά της Proraso αυτά που βλέπω είναι κολόνιες και μάλιστα με vap.
Αποκλείω επίσης λεμόνια,μέντες και ταξίδια στην Αργυρούπολη.

Βοηθήστε ρε παιδιά τον αναποφάσιστο. :violin:
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Malizia Uomo Vetiver, αν βέβαια μπορείς να το βρείς στην Ελλάδα, εναλλακτικά δες και τις άλλες γεύσεις από Brut και Denim.
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Sitalkas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2016, 00:28
7
Has thanked: 677 times
Been thanked: 790 times

Μαζί με Brut, Denim τσέκαρε και κάποιο Αxe. Μικρά μπουκάλια, να τελειώνουν γρήγορα, οικονομικά και κάμποσα διαφορετικά αρώματα. Τώρα περιμένω 1 με άρωμα σοκολάτας και 1 Africa που το χα στο μυαλό μου από μικρό παιδί που έπαιζε η διαφήμιση. Ένα παιδικό απωθημένο λιγότερο ;)
μια ξούρα την ημέρα, τη γενειάδα κάνει πέρα
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Λοιπόν malizia uomo έχουν ξεχασμένο κάποια Χόντος και είναι και αυτό που θα σου πρότεινα φίλε μου.

Μετά είναι ο Δαρείος a.k.a Darius asl αλλά αυτό το πράσινο έχει ψεκαστήρα.
Βέβαια μυρίζει σαν το palmolive stick-περίπου και δεν ξέρω αν Σ' αρέσει αυτό το στυλ.

Τέλος η επιλογή που θα σου πρότεινα φίλε Ηλία είναι μία πολύ καλή επιλογή τελικά...
Και εύκολα προσβάσιμη και σε μικρό μέγεθος ή μεγάλο και πλέον κλασσικό.
Gillette cool wave(ή storm force αν το θες σε στυλ oldspice σανδαλόξυλο κ έτσι)!!!
Αν το βρεις σε καλή τιμή τσίμπα το.Πολύ κλασσικό άρωμα ωραίο δροσερό κατάλληλο και για άνοιξη και για καλοκαίρι.
Το μικρό το έχω βρει στα 2,5€ και το μεγάλο 6-9€!
Υπάρχει παντού σχεδόν(ΑΒ,Χόντος,καλλυντικάδικα κ.λ.π).
Η διάρκεια του είναι πολύ μεγάλη.Αν έπρεπε να βρώ ένα αρνητικό θα ήταν το μεγάλο-σχετικά-στόμιο.Αλλά αυτό για κάποιους είναι και καλό...

Αν ψάξεις και για balm δες το olivolio στα Χόντος.Θα με θυμηθείς...
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 17:55
8
Has thanked: 7318 times
Been thanked: 9860 times
Ηλικία: 54

ASL :
Brut , Axe Στρ8 Denin (Original+Black) εύκολα προσβάσιμα και φτηνα

ASB :
Tabac έχει δυνατό άρωμα με διάρκεια, Μια και σ αρεσει το Pino, παρε το βάλσαμο (12€! >:{ ).

Φτηνο και πολυ αποτελεσματικο ειναι το 444 και συνδυάζεται εύκολα με ότι κολώνια σ αρέσει! Σανδαλόξυλο καλό έχει η Haslinger!


YΓ Εγώ Γιατρέ μου πήρα μια λοσιόν Cella! :whistle:
any shave you can walk away from, is a good shave!
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Ok παιδιά ρίχνετε προτάσεις. Δύο σημειώσεις από μένα :

Το Μalizia Uomo δε ξέρω πόσο εύκολα θα το βρώ. Ίσως περάσω από το Boυλγάρικο αρωματοπωλείο στη Μάρνης ( εκεί που παίρναμε τα roses και τις λεβάντες ) και του ζητήσω να φέρει.

Το Ηaslinger θα ήταν ιδανικό αν πρώτον είχα τελειώσει το balm του Korre ( που θα το κάνω από πείσμα, να δούμε ποιός θα φαγωθεί ) και δεύτερον αν αυτήν τη περίοδο ξυριζόμουν με ένα από τα σανταλοσάπουνα που έχω. Πολύ ευχαρίστως τότε να το συνδύαζα με το asl της Proraso.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Ηλία κάτι σε πιο καλοκαιρινό στυλ σε ενδιαφέρει? Υπάρχουν κλώνοι του Davidoff's Cool Water, το cien ice από Lidl (έχει και το X Bolt αλλά είναι κιτροειδές από τι ξέρω οπότε δεν θα το θες ) Και το Arko cool . Επίσης ο Τηλέμαχος είχε πει για έναν κλώνο του Cool Water που είχε βρει στο μαγαζί που ανακάλυψε τις κρέμες Denim αλλά δεν θυμάμαι λεπτομέρειες.
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”