Fine American blend

Απάντηση
nikos.a

Συμπέρασμα όχι, δημιουργείς όμως μια εικόνα για το προϊόν. Καλώς ή κακώς, σε κάποιες κριτικές στηριζόμαστε πριν κάνουμε το βήμα της αγοράς. Γνώμη μου. Το να αγοράζεις στα τυφλά δεν είναι και το πιο έξυπνο.
mantilas
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: 10 Φεβ 2016, 16:07
8
Has thanked: 242 times
Been thanked: 714 times

Όλες οι απορίες μας θα λυθούν όταν και αν το εισάγει το hairmaker που φέρνει και τα asl.
nikos.a

Κάτι μου λέει πως το G&C θα τους προλάβει... Εξαίρετος ο Jose.
mantilas
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: 10 Φεβ 2016, 16:07
8
Has thanked: 242 times
Been thanked: 714 times

G&C?Καταστημα ειναι;
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

nikos.a έγραψε:Tony, τα σχόλια που διαβάζω σε φόρουμ συγκλίνουν στο ότι ναι μεν είναι καλό σαν σαπούνι αλλά όχι τόσο καλό ώστε να συγκριθεί με το Tabac. Υπάρχουν διαφορές. Θα συμφωνούσες; Επίσης έχω δει και σχόλια από μέλη που δεν έχουν αφήσει προϊόν για προϊόν αδοκίμαστο, ότι το άρωμα είναι λίγο πιο γλυκό από του asl, ότι δεν είναι ταυτόσημο.

Υ.Γ. Το Maggard είναι εξαιρετικό κατάστημα, τους έχω προτιμήσει ακόμα και για πολύ ακριβές αγορές.
Νίκο καλησπέρα,για τα σχόλια που αναφέρεις,σαφώς τα διαβάζω και εγώ,(αν υπάρχει χρόνος)πρώτα τα κακά,και μετά τα καλά,αλλά μέχρι εκεί,δεν "κρεμιέμαι"από αυτά,με καλύπτει άλλωστε το post του Δημήτρη,εγώ όμως δεν μίλησα για σχόλια,έκανα μια μίνι παρουσίαση,που σημαίνει ότι τα έχω τα προϊόντα και τα δοκιμάζω στην πράξη,δηλαδή είπα την γνώμη μου,(εκτός και αν δεν πρέπει) δεν θέλω να υπερασπιστώ το σαπούνι,και ούτε να το συγκρίνω με το Tabac,το μόνο που τονίζω είναι ότι είναι σαπουνάρα,από θέμα ιδιοτήτων,που είναι το δεύτερο πράγμα που ζήτω από ένα σαπούνι,και το άρωμα του είναι ότι κοντινότερο,με ότι έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα,(Λοσιόν-σαπούνι) άλλωστε όταν αγοραστεί με το καλό και από άλλα μέλη,θα δείξει,και αν δεν συμφωνούν οι γνώμες μας,δεν πειράζει,καλή καρδιά βρε Νίκο :)

* Το σαπούνι φυσικά και έχει διαφορές με το Tabac,το Fine είναι Triple Milled Tallow Base,και για να είμαι ειλικρινής,
δεν θα το αγόραζα,και ούτε πρόκειται να το αγοράσω,δεν με καλύπτει στα συστατικά(λόγω υγείας)... :(
**Η λέξη κλωνο-μάγαζα που χρησιμοποίησα δεν είναι υποτιμητική,απλά η αλήθεια,και εγώ έχω ψωνίσει ουκ ολίγες φορές από το Maggard αλλά και από το IB και ακριβές αγορές,εμάς τους καταναλωτές μας συμφέρει αυτό που γίνεται,βγαίνουμε κερδισμένοι,(ΠΓ) προσωπική Γνώμη...
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
nikos.a

Tony καλησπέρα. Βρε φίλε δεν το είπα για κακό. Γιατί να μην πρέπει, ας πούμε, να πεις τη γνώμη σου; Δεν το έχω δοκιμάσει και δεν έχω άποψη, γι' αυτό σε ρώτησα. Δεδομένου ότι δημιουργήθηκε ως αντίγραφο του Tabac στην απόδοση, σκέφτηκα να σε ρωτήσω.

Τέλος πάντων, ντάξει, καταλαβαίνω.
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Νίκο καλημέρα κάποιες φορές μου βγαίνει "τραχύ" και "αισθηματικό" το γράψιμο μου sorry φίλε... :(

Είναι κατάλοιπα συγγραφικής εποχής που δύσκολα φεύγουν,δεν είδα την ανάρτησή σου ως κακή,και ούτε θέλω να είμαι απόλυτος,άλλωστε με ένα ξύρισμα που έκανα με το Fine δεν μπορώ να βγάλω και το τελειωτικό πόρισμα,απλά μόνο μια πρώτη εντύπωση,αν αυτή μετράει(θα το συνέκρινα με το MWF)και μετά από τόσα σαπούνια που έχω δοκιμάσει,
σταμάτησα να ενθουσιάζομαι,στην πρώτη εντύπωση,πιστεύω να καταλαβαίνεις πως το λέω,τα περνάω από "κόσκινο"
και ότι δεν μου κάνει φεύγει...

Το άρωμα όμως δεν αλλάζει ναι;και στην μύτη μου Νίκο είναι πάρα πολύ κοντά με την λοσιόν έως ίδια,την οποία έχω και είναι πολύ καλή,(βέβαια μύτη με μύτη διαφέρει),τώρα για τις ιδιότητες θα δείξει,το Tabac έχει δοκιμαστεί και έφυγε,
και λόγω συστατικών,αλλά και αρώματος,με έπιανε το κεφάλι μου,μέχρι μέσα στα μάτια,τόσα σαπούνια έχουν περάσει,μόνο με το Tabac το πάθαινα αυτό... :think: ξύρισμα και μετά depon maximum... :naughty:

*Quiz ___ Αν δεις τα συστατικά του Fine και του Tabac θα διαπιστώσεις ότι δεν έχουν καμία απολύτως σχέση,
δεν είναι λοιπόν δεδομένο ότι δημιουργήθηκε ως αντίγραφο του Tabac στην απόδοση,εικάζω ότι ήθελε πάρα πολύ
να προκαλέσει θόρυβο Booom (marketing)...
Αυτά τα ολίγα Νίκο προς το παρόν,και καλά ξυρίσματα...
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Γιατί συνεχίζετε να γράφετε για σαπούνι ξυρίσματος σε θέμα για άφτερσέϊβ;;
Γιατί δεν ανοίγετε νέο θέμα στα σαπούνια;;
Άβαταρ μέλους
tolis.k
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2015, 15:14
8
Has thanked: 521 times
Been thanked: 428 times
Ηλικία: 53

Θα σταθώ στο άρωμα του Fine American Blend. Για να είμαι ειλικρινής το είχα παραγγείλει λόγω των θετικών σχολιών του αρώματός του.
Βασικά σύμφωνα με αυτά που διάβαζα και φανταζόμουνα, το ήθελα καραμελωτό άρωμα με νότες τσιχλόφουσκας. Δε ξέρω αν σε αυτή τη φαντασίωσή μου έπαιξαν ρόλο τα χρώματα της συσκευασίας.
Ε λοιπόν καμία σχέση. Το άρωμα του Fine American Blend θα έλεγα ότι ελαφρώς "μπρουτίζει" (Brut) και για ένα προϊόν 20 ευρώ και 100ml, αυτό είναι απογοητευτικό.
Για τις ιδιότητές του δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα μετά από ξύρισμα και επιφυλάσσομαι επί τούτου, αλλά και πάλι έστω και να είναι τόσο προστατευτικό, όσο το Alpa Farao των 9 ευρώ, νομίζω ότι χάνει λόγω υψηλής τιμής.
He who pays the piper, generally calls the tune. :violin:
ουκ εν τω πολλώ το ευ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”