Brut ASL εκτός της Original !

macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

δυστυχως στο θεμα του αρωματος δεν γνωριζω πολλα πραγματα.κατι μου λεει ομως οτι δεν πρεπει να ιδιες αρωματικα. στην λεει οτι ειναι woody spicy.
Άβαταρ μέλους
zouve
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 02 Ιαν 2013, 13:01
11
Τοποθεσία: Αγία Βαρβάρα
Has thanked: 59 times
Been thanked: 111 times
Ηλικία: 39

με μια αναζήτηση που έκανα στο google βρήκα και αυτές εδώ:

Εικόνα

Πρέπει να είναι η Αυστραλέζικη BRUT βάση λογοτύπου

Πάντως αυτή που έχει ανεβάσει ο Ηλίας φέρει το λογότυπο της Αμερικάνικης BRUT μάλλον θα κυκλοφορεί Αμερική και Αυστραλία.
Μάλιστα ένας σε ένα φόρουμ που διάβαζα είπε ότι έρχεται αρωματικά κοντά στη Prada Amber.
Ένα μικρό review μπορείτε να διαβάσετε εδώ ενώ πληροφορίες εδώ και εδώ.

Υ.Γ ξέχασα στο προηγούμενο μου ποστ να προσθέσω την Brut Eau de Brut αν μπορούν οι moderators να την προσθέσουν μετά την Brut Sport Style :megagrin
ευχαριστώ προκαταβολικά !!!
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Η Eau de Brut έχει μενθόλη!Τουλάχιστον αυτή που έχει ένας φίλος μου,έχει σίγουρα.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
zouve
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 02 Ιαν 2013, 13:01
11
Τοποθεσία: Αγία Βαρβάρα
Has thanked: 59 times
Been thanked: 111 times
Ηλικία: 39

και η Oceans έχει αρκετή
είχα καιρό να τη χρησιμοποιήσω
τελικά δεν είναι και τόσο για χειμώνα !!!!
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Η oceans δεν εχει μενθόλη.Για να πω την αλήθεια η brut μου αρέσει πολύ αλλά δεν κρατάει σχεδόν καθόλου και αν δεν επαιρνα με 3 ευρω την κολωνια και το asl δεν ξερω αν θα στόκαρα.Η ocean από την άλλη έχει καλύτερη διάρκεια αλλά και πάλι.Όλα τους φτηνιάρικα αλλά ωραια ως ένα σημείο.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

μια κορυφαια κατ'εμενα παραλλαγη της brut ειναι η κολωνια τυπου brut του ι.μενουνου.ισως καλυτερη και απο την original.
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2145
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2477 times
Been thanked: 4528 times
Ηλικία: 47

Αγόρασα πριν 2 μέρες την sport style. Την ξεχώρισα αμέσως μεταξύ της original, της musk και της Alaska.
Έχει κάτι το ωραία ξυλώδες, με μια γλυκερή αίσθηση. Σαν μια γλυκειά παραλλαγή της D'squared wood. Την δοκίμασα σήμερα και στο ξύρισμα. Πολύ καλές ιδιότητες, λίγο κατώτερο από το floid black. Τσούζει λόγω οινοπνεύματος αρκετά αλλά είναι καλό προϊόν.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
sakis64
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 15:30
12
Has thanked: 94 times
Been thanked: 274 times

BABIS έγραψε:Η κλασσική Brut Original After Shave, ομολογώ ότι δεν μου άρεσε ποτέ και δεν την είχα αγοράσει ποτέ,
αν και την είχα μυρίσει αρκετές φορές όταν την έβλεπα ακόμη στα super market , γιατί ήταν πάμφθηνη.
Αναφέρομαι σε αυτή:
Εικόνα

Ωστόσο , υπάρχουν και άλλοι τύποι , οι οποίοι δεν είναι πολύ γνωστοί.

Η Brut aftershave EAU DE BRUT
Εικόνα

Η Brut aftershave MUSK
Εικόνα

H Brut aftershave SPORT STYLE
Εικόνα

Και ακόμη Brut aftershave ALASKA , BRUT AFTER-SHAVE OCEANS

Έχει δοκιμάσει κάποιος , κάποια από αυτές ;;
Στο scroutz τις βλέπω σε μαγαζί των Β.Π. σε απίστευτα χαμηλή τιμή (4,40€ το μπουκάλι)
και μιας και με έπιασε καταναλωτικός οίστρος για ξυριστικά, λέω να πάρω κάποια.
Παρεμπιπτόντως την εντόπισα στο Βασιλόπουλο της πόλης μου έναντι 8.45 (για την πρώτη εννοώ την πράσινη) αν θυμάμαι καλά,την έβαλα στο καλάθι για να την αγοράσω ξανακοιτάω την πίσω ετικέτα και βλέπω το όνομα τεράστιας πολυεθνικής μεταξύ άλλων που εμπορεύεται πλαστικά,είδη καθαριότητας μπάνιου,μου έκανε άσχημη εντύπωση θεωρώντας τη κλασσικό προϊόν και σπάστηκα γύρισα και την άφησα στο ράφι της..Δεν ξέρω πώς μυρίζει καθώς test bοttle-δείγμα δεν είχε αλλά θυμάμαι από τα παιδικά χρόνια την άλλη με τον ψηλό λαιμό την έβαζε και ο παππούς μου και γι΄αυτό λόγω ονόματος και prestige θα την αγόραζα αλλά ΔΕΝ.
Έλεος με την παγκοσμιοποίηση όλες οι καλές μάρκες ενσωματώθηκαν και προωθούνται από τα "μεγαθήρια";;
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Και εγώ δεν είμαι φαν των πολυεθνικών αλλά...
Αν θές πάντως φίλε Σάκη υπάρχουν ακόμα παλιές brut αν και τσιμπημένες.Μπορείς παρόλαυτά να δοκιμάσεις brut από μενούνο.
Για να μην ξεφύγουμε απ το θέμα.Υπάρχει και η brut dominant που κυκλοφορεί στις Η.Π.Α και είναι μοντέρνα.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12362 times
Been thanked: 8654 times
Ηλικία: 44

Σημερα πηγαινοντας να αγορασω λουκουμαδες απο Κτιστακη στην περιξ περιοχη της Ομονοιας (καταπληκτικοι λουκουμαδες .... οπωσδηποτε οι φαν του ειδους να πατε) ειχα τη φαεινη ιδεα να περασω απο Χαρμανη. Μπηκα και αγορασα τη Brut Ocean, η οποια εχει ενα φοβερο, περισσοτερο καλοκαιρινο θα ελεγα, αρωμα. Τιμη € 7,74.
Την Κυριακη θα τη δοκιμασω και θα ενημερωσω την κοινοτητα. Και οπως εχει προαναφερθει δεν περιεχει μενθολη.
Ford Focus MkII f/l 2008
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”