Costa Brava after shave lotion

Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Η συσκευασια πρεπει να ειναι πριν του 1993. Απο το 1993 τη διανομη την εκανε ο Σαραντης. :hellas
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10561
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26398 times
Been thanked: 25873 times

Πρώτη δοκιμή σήμερα με την εν λόγω lotion. Είναι ένα σπάνιο διαμαντάκι. Πανέμορφο άρωμα, δεν μπορώ να το περιγράψω, μου φέρνει λίγο σε πράσινο (κάτι σε πεύκο, ίσως κάτι λίγο σε κουκουνάρι, πάντως τέτοιου είδους προσανατολισμό) αλλά όχι κάτι ξεκάθαρο. Σίγουρα πάντως είναι κάτι το ιδιαίτερο και πανέμορφο!

Πολύ δροσιστικό, στην πρώτη του εφαρμογή με το δέρμα κάνει την εμφάνισή του το αλκοόλ (χαρακτηριστικό των old school προϊόντων) αλλά φεύγει γρήγορα και καταπραϋνει το δέρμα, αφήνοντάς το απαλό και ήρεμο. Ένταση αρώματος αρκετά καλή, είναι έντονη μεν αλλά όχι τόσο έντονη που να γίνεται ενοχλητική.

Τα όλα του χαρακτηριστικά (άρωμα, ένταση, ιδιότητες) είναι ξεκάθαρα παλαιότερων εποχών ('80s) και στους παλαιότερους σίγουρα θα έφερνε όμορφες αναμνήσεις.

Δεν έχω να πω πολλά, έχω μπλοκάρει με το after shave αυτό, θα το χρησιμοποιήσω σε ιδιαίτερα ξυρίσματα και θα του δώσω τις τιμές που του αξίζουν. Συνδυάζει και το ρετρό αλλά και το ραφινάρισμα μαζί. Σαν ένα παλιό καλό γαλλικό άρωμα...
geo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 11 Σεπ 2010, 09:17
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 28 times
Been thanked: 39 times

Καλησπερα Αντωνη! Μπορεις να μου πεις που την βρηκες? :dance
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10561
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26398 times
Been thanked: 25873 times

Το έκανα ήδη, δεν με προσέχεις μου φαίνεται! :megagrin
geo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 11 Σεπ 2010, 09:17
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 28 times
Been thanked: 39 times

Σορυ δεν το ειχα δει! :bigsmilie Σου ειπε ο καταστηματαρχης αν υπαρχει καπου, καποιο συγκεκριμενο αποθεμα?
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10561
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26398 times
Been thanked: 25873 times

Όχι, δεν μου είπε. Γράψε αν θέλεις στο νήμα "Αγοράζοντας στην Θεσσαλονίκη" ΄το μαγαζί που την πήρες εσύ, αν βρεθεί άλλο απόθεμα πρέπει να βολέψουμε και τους υπόλοιπους!
geo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 11 Σεπ 2010, 09:17
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 28 times
Been thanked: 39 times

Τωρα που ειδα την φωτο του μαγαζιου, απο το ιδιο την πηρα και εγω! Αυτο στην Φραγκων!!! Αλλα..... ζαλιστικα!!! :mad :mad και σε εμενα ειπε οτι ειχε το τελευταιο μπουκαλι!!! χαχα μαλλον υπαρχουν και αλλα, τα βγαζει ενα ενα!!! :boeller
nikos.a

Κόβει κίνηση, για να φτάσει σιγά σιγά τη τιμή εκεί που θέλει... :ninja_hide
geo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 11 Σεπ 2010, 09:17
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 28 times
Been thanked: 39 times

Δε νομιζω! την τιμη την βρισκω φυσιολογικη. 10 ευρω την ειχε.
nikos.a

Παραείναι φυσιολογική για κάτι που έχει σταματήσει η παραγωγή του 20 χρόνια... Ελπίζω, άμα βγει κανά κομμάτι πάλι στην επιφάνεια, να το έχει στην ίδια τιμή, τώρα που είδε να την θυμούνται πάλι κάποιοι. Εδώ που τα λέμε και 15 και 20 να το πάει, δεδομένης της σπανιότητας, δεν θα μου προκαλούσε εντύπωση και δεν θα το θεωρούσα τελείως παράλογο.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”