Μπαρμπερικα after shave

geo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 11 Σεπ 2010, 09:17
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 28 times
Been thanked: 39 times

Καλησπερα, σημερα ανακαλυψα την costa brava after shave lotion!! σε ενα ξεχασμενο αρωματοπολειο στην Θεσσαλονικη.Ακουστα την ειχα, αλλα δεν μπορουσα να φανταστω ποσο απιστευτα μυριζει!!Οταν μου ειπε ο καταστηματαρχης, οτι παιρνω το τελευταιο μπουκαλι που εχει , και οτι εκλεισε το εργοστασιο, επαθα σοκ.
Θα ηθελα να μου πει καποιος απο την παρεα εφοσον γνωριζει, αν μπορω να βρω η αν υπαρχει ,κατι παρομοιο ακομη και σε αρωμα,eau de toillete. after shave κλπ.
Αν γνωριζετε κατι, θα ηθελα να μου απαντησετε.
Ευχαριστω!!
nikos.a

geo έγραψε:Οταν μου ειπε ο καταστηματαρχης, οτι παιρνω το τελευταιο μπουκαλι που εχει , και οτι εκλεισε το εργοστασιο, επαθα σοκ.

Μπράβο σου για το ωραίο εύρυμα. Αυτό θα πει τύχη. Είμαι βέβαιος πως και κάποιοι άλλοι, διαβάζοντας το μήνυμά σου θα πάθουν ένα μικρό σοκ. :lachtot :megagrin
geo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 11 Σεπ 2010, 09:17
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 28 times
Been thanked: 39 times

Φιλε Νικο! να πω την αληθεια για την aqua velva πηγα! και εφυγα και με την costa brava!!! το μπουκαλι σιγουρα θα το κρατησω σαν συλλεκτικο και σιγουρα θα βαζω με το σταγονομετρο για να κρατησει οσο περισσοτερο παει!! Γνωριζουμε ποτε περιπου σταματησε η παραγωγη της? :dash
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ελεος ! Δειξε Ελεος !! :-)

Εχω γραψει πολλες φορες για την αγαπημενη Costa Brava που χαθηκε ξαφνικα μεταξυ 89-90. Η μυρωδια της ηταν οπως ακριβως την περιεγραψες "Απιστευτη" και σιγουρα ξεχωριστη. Απο χιλιομετρα ηξερες οτι καποιος την φοραει - δεν μπερδευοταν με καμια αλλη. Χρονια ψαχνω αλλα δεεεν. Εισαι πολυ τυχερος που βρηκες μια και να την ευχαριστηθεις :-)
Εικόνα
geo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 11 Σεπ 2010, 09:17
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 28 times
Been thanked: 39 times

Ευχαριστω για την πληροφορια!! Στην απεγνωσμενη οσο και επειγουσα ερευνα στο διαδικτυο εντοπισα την AGUA BRAVA, υπαρχει καποια πιθανοτητα να πλησιαζει την costa brava???
dm14
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: 22 Ιαν 2014, 10:12
10
Has thanked: 108 times
Been thanked: 113 times

Εδω φαινεται λιγο πιν το τελος το μπουκαλι του aftershave Costa Brava που θυμαμαι στις αρχες του '80. Ειναι το μπουκαλι με το κοκκινωπο καπακι και πρεπει να ειχε κι ενα κομματι νημα γυρω απο τον λαιμο του μπουκαλιου. Το ειχα παρει μια φορα και θυμαμαι αμυδρα πως μου αρεσε.
Τελικα εκεινη την εποχη υπηρχαν αρκετα αξιολογα κ πολυ προσιτα ASB.
Μηπως θυμαται κανεις το υπεροχο ASB του Παπουτσανη που κυκλοφορησε για ενα πολυ μικρο χρονικο διαστημα , προς μεγαλη εφηβικη απογοητευση μου ?
Δημητρης
geo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 11 Σεπ 2010, 09:17
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 28 times
Been thanked: 39 times

χα χα ναι!! πολυ καλα θυμασαι! κοκκινωπο καπακι,κορδονακι και ενα πλαστικο στην μεση του μπουκαλιου "σαν σφραγιδα" με την επωνυμια! Δυστυχως μονο 50 ml.
Tο asb παπουτσανη δεν το θυμαμαι καθολου! ειχε καμια σχεση με τον αφρο ξυρισματος παπουτσανης με το καραβακι?
dm14
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: 22 Ιαν 2014, 10:12
10
Has thanked: 108 times
Been thanked: 113 times

Ειχα προλαβει να παρω ενα μπουκαλι και μετα εξαφανιστηκε. Πρασινο σε χρωμα ,λευκη ετικετα με χρυσο(?) κ κοκκινο περιγραμμα. Νομιζω θα στειλω email στον Παπουτσανη.
Δημητρης
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Φιλε Geo εχουν περασει μερες - δεν κρατιομαστε αλλο - θα ανεβασεις φωτο της Costa Brava ? Μεγαλες ? με λεπτομερειες ? Συλλεκτικες ? απο το μπουκαλι ? απο το κουτι αν υπαρχει ? Κανε μας το χατηρι :-)
Εικόνα
geo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 11 Σεπ 2010, 09:17
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 28 times
Been thanked: 39 times

Καλησπερα! Εχω αναρτησει καποιες φωτογραφιες απο την costa brava στην ενοτητα του forum " Τα after shave lotion μου" :thnx
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”