Brut Original ASL

Απάντηση
nikos.a

Oπως ειπα παραπανω, δεν ξερω κατα ποσο μπορει να βρεθει η Brut 33. Αν το ψαξεις λιγο, εγραφε στο μπουκαλι οταν κυκλοφορουσε Brut 33. Οπως λεει, ομως, και ο τυπος στο βιντεο, εγινε συγχωνευση αργοτερα και ετσι εχουμε την λεγομενη αμερικανικη εκδοση. Το αυθεντικο αρωμα ειναι στο μπουκαλι με το μεταλλιο. Η εκδοση αυτη ταιριαζει παρα πολυ με το αρωμα το συγκεκριμενο. Η ευρωπαικη ομως οχι. Δοκιμασε τα και θα καταλαβεις τι εννοω. Δεν σου βγαζει αυτη την φτηνια. Ειναι πιο βαρυ.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Κατάλαβα πάντως αυτή τη γλυκήτητα, στην Ευρωπαική έκδοση, που ανέφερες.Είχες δίκιο.Θα δοκιμάσω και τις άλλες.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
zouve
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 02 Ιαν 2013, 13:01
11
Τοποθεσία: Αγία Βαρβάρα
Has thanked: 59 times
Been thanked: 111 times
Ηλικία: 39

Το brut33 δεν κυκλοφορεί άλλο πια έχει καταργηθεί εδώ και χρόνια
πάντως το άρωμα του τότε με το σήμερα καμία σχέση λένε οι παλιότεροι
τα αμερικάνικα αρώματα φτιάχνονται στο Μεξικό σαν κολόνια οι Αμερικάνοι έχουν μόνο το splash on όχι edt. Ενώ οι γάλοι (ευρωπαϊκή έκδοση) βγάζουν και splash on το οποίο είναι μια light έκδοση της edt τους.
Τώρα αν το splash on των Αμερικάνων είναι το ίδιο με το edt των Γάλλων δεν γνωρίζω.
πάντως ο κυριούλης στο βίντεο στο youtube (βλέπε ποιο πίσω) αναφέρει για το edt της ευρωπαϊκής έκδοσης και αναφέρει ότι είναι ποιο "δυνατό" σαν άρωμα και διάρκεια οπότε θα υπάρχει κάποια διαφορά
Πάντως από διάρκεια τα αρώματα αυτά δεν έχουν καθόλου εξατμίζονται πολύ πολύ γρήγορα.
όντως το αμερικάνικο μου αρέσει σαν μυρωδιά καλύτερα από το ευρωπαϊκό
αν παρατηρήσετε διαφέρουν και τα λογότυπα τους
Οι Αυστραλοί βγάζουν και αυτοί το δικό τους Brut βέβαια δε γνωρίζω τι παίζει για να σας πω
στα χόντος έχουν το αμερικάνικο splash on γύρω στα 17 ευρό και το AS το ευρωπαϊκό γύρω στα 8,5 ευρό
είχα δοκιμάσει παλιότερα σε body spray το eau de brut καταπληκτικό άρωμα μου άρεσε τρομερά πολύ δροσερό και διακριτικό βέβαια αυτά δεν υπάρχουν εδώ Αθήνα δύσκολα τα βρίσκεις ακόμα και το κλασσικό πράσινο
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Moυ πήρε δύο τρείς μέρες να συνηθήσω την Μεξικάνικη Βrut που στην αρχή μου φάνηκε πως είχαν πάρει το μπουκαλάκι που μου είχε τελειώσει και το ξαναγέμισαν βάζοντας και φέτες απο λεμόνι.
Η χαρακτηριστική Brut μυρωδιά σε μένα ήρθε πολύ αργότερα και αυτό με έχει λίγο μπερδέψει.
Τώρα πιά δε μυρίζω το λεμόνι. Καταλαβαίνω τη διαφορά αλλά η χρωματισμένη πράσινη ευρωπαία μου θυμίζει νομίζω λίγο περισσότερο την Brut των παιδικών μου χρόνων απο την καθαρή μεξικάνα.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
newinhere
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 16 Ιουν 2014, 01:25
9
Has thanked: 62 times
Been thanked: 179 times

Υπάρχει η πιθανότητα να είχε κάτσει πολύ το μπουκάλι και να ήθελαν "χτύπημα" αυτά που είχε μέσα για να ανακατευτούν;
Να σημειωθεί εδώ πως δεν έχω την πράσινη αλλά μόνο την πορτοκαλί κι αυτή πολύ πρόσφατη για να μπορέσω να πω κάτι...
Νομίζω έχω S.A.D.
“I have come here to chew bubblegum and kick ass…and I’m all out of bubblegum.”
Μην κοιτάς το τι· αλλά το γιατί!
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Eννοείς την Μusk όταν λές πορτοκαλί ?

Όχι δεν είναι θέμα ανακίνησης. Είναι διαφορετικά asl, όσο διαφορετικά είναι δύο δίδυμα αδέλφια. Ίδια μα ..διαφορετικά, κάτι το οποίο στους αμύητους δε θα φανεί αμέσως, μάλλον θα σου πουν πως δεν υπάρχει διαφορά ( :whistle ) σε όλους εμάς όμως που δοκιμάζουμε και φοράμε καθημερινά asl δεν είναι δύσκολο να το καταλάβουμε ;)
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ηλια, συμφωνω και εγω οτι η Ευρωπαικη Unilever brut ειναι πιο κοντα στην παλια απο οποιαδηποτε αλλη. Το κακο βεβαια ειναι οτι προκειται για υποτονικο προιον και σε ενταση και σε διαρκεια - αλλα το εχουμε συνηθισει - εδω η Ιταλικη mennen μυριζει εντονα για 15 λεπτα, που καποτε εβγαζες ολη τη μερα στο σχολειο και μυριζες μεντα, τεσπα.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
newinhere
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 16 Ιουν 2014, 01:25
9
Has thanked: 62 times
Been thanked: 179 times

Ναι, το musk πήρα... Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη είναι η αλήθεια αλλά μου άρεσε πολύ σαν μυρωδιά και σκέφτηκα να το δοκιμάσω...
Τώρα που διάβασα τόσα και για το original, λέω να το ψάξω...
Είχε και το ocean εκεί αλλά δεν μου άρεσε η μυρωδιά... :/
Νομίζω έχω S.A.D.
“I have come here to chew bubblegum and kick ass…and I’m all out of bubblegum.”
Μην κοιτάς το τι· αλλά το γιατί!
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Το Musk ειναι πιο δυσκολο σαν μυρωδια και δεν παει σε ολους - αλλα ειναι σιγουρα ξεχωριστο :-) Αν βρεις και το Alaska δως του μια ευκαιρια ειναι πολυ καλο imho.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
newinhere
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 16 Ιουν 2014, 01:25
9
Has thanked: 62 times
Been thanked: 179 times

Αν το πετύχω κάπου δεν θα το παραλείψω :)
Θα γράψω και εντυπώσεις όταν δοκιμάσω το musk! :)
Νομίζω έχω S.A.D.
“I have come here to chew bubblegum and kick ass…and I’m all out of bubblegum.”
Μην κοιτάς το τι· αλλά το γιατί!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”