Truefitt & Hill Sandalwood after shave balm

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10566
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26465 times
Been thanked: 25943 times

Μου ήρθε αυτό το δείγμα του T&H asb με την τελευταία αγορά που έκανα, αποκτώντας την ομόσταυλη κρέμα. Οφείλω να τονίσω ότι δεν είμαι φίλος με τα balms, γιατί δεν μου αρέσει το αίσθημα λιπαρότητας που μου αφήνουν στο δέρμα.

Εικόνα

Περίμενα να το δοκιμάσω με την αντίστοιχη κρέμα, για να ταιριάζουν και αρωματικά. Δυστυχώς, στο άρωμα δεν ταιριάζουν καθόλου. Για την δράση του τώρα δεν έχω να πω και πολλά, καθώς είχα ένα πολύ καλό ξύρισμα και δεν είχα την ευκαιρία να το δοκιμάσω στα δύσκολα. Ένα καλό after shave, ενυδατώνει καλά αλλά όπως είπα και παραπάνω, έχω πολύ λιπαρό δέρμα και θέλω από το after shave να μην επιτείνει την αίσθηση αυτή. Είμαι lotion-άκιας, είναι ξεκάθαρο. Παρ’ όλα αυτά, για κάποιον που αρέσκεται στα balms, είναι μια καλή εναλλακτική πρόταση. Για να είμαι όμως απόλυτα ειλικρινής και για τους λόγους που περιέγραψα, δεν θα το αγόραζα ποτέ.

Δεν μπορώ να το συγκρίνω με κάποιο άλλο, οπότε και η παρουσίασή μου είναι πολύ φτωχή και ζητώ προκαταβολικά συγνώμη γιαυτό.



Συστατικά:

Aqua (Water), Isopropyl Myristate, Stearic Acid, Propylene Glycol, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Triethanolamine, Lanolin, Parfum (Fragrance), Phenoxyethanol, Sodium PCA, Disodium Lauriminodipropionate Tocopheryl Phosphates, Cetearyl Alcohol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Methylparaben, Allantoin, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citral, Dehydroacetic Acid, Benzoic Acid, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Limonene, Linalool.
nikos.a

Antonis έγραψε:Μου ήρθε αυτό το δείγμα του T&H asb με την τελευταία αγορά που έκανα, αποκτώντας την ομόσταυλη κρέμα.

:eek :lachtot
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10566
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26465 times
Been thanked: 25943 times

Πολύ σωστά παρατήρησε ο Νίκος, δειγματάκι ήταν των 5ml. Αρωματικά όμως μύριζε όπως ένα καλλυντικό γαλάκτωμα, καμία σχέση με σανδαλόξυλο. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που είναι δείγμα, αλλά μην περιμένεις άρωμα.
nikos.a

Αποκλειεται να παιζει ρολο το γεγονος οτι ειναι δειγμα, ισα ισα που θα μπορουσε να ειναι και καλυτερο. Ειναι το ιδιο πραγμα με τα testers στα αρωματα.
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times

εχω αγορασει αυτο το προιον απο τον γιωργο.
εμενα μου αρεσει και η αισθηση στο δερμα και το αρωμα του.
επιπλεον εχω να πω οτι στην γυναικα αρεσε πολυ περισσοτερο απο την λιγη brut που εβαλα στο υπολοιπο σωμα

το γραφω μονο και μονο για να ξερεται οτι αρεσε σε μια γυναικα αρα, μπορει να αρεσει και σε μια αλλη............ :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”