Prosar Classic/ Verde

Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Πολύ κρίμα, ειδικά για μένα που τις δύο δεκαετίες που ξυριζόμουν με έτοιμο αφρό, έχω ξοδέψει μπόλικους γκαζοτενεκέδες Prosar - και η κρέμα, καθώς και το after shave Verde ήταν τα εισαγωγικά μου προϊόντα στο παραδοσιακό...

Φαινόταν η δουλειά πάντως, μια και τον τελευταίο μήνα που είχα τον νου μου παρατηρούσα έλλειψη και στους αφρούς, σε πολλά σούπερ μάρκετ. Υπάρχει εξήγηση μια και οι πωλήσεις πρέπει να ήταν τραγικές. Οταν πήρα το Classic πριν ένα μήνα περίπου από τον Γαλαξία της γειτονιάς μου είχα αφήσει στο ράφι άλλο ένα μπουκάλι. Προχθές που ξαναπέρασα, ήταν ακόμα εκεί. Μάλλον θα το αγοράσω κι αυτό εγώ, μαζί με καμιά κρέμα, να υπάρχει (αν και ακόμα έχω άθικτο το δεύτερο σωληνάριο από την ιστορική πρώτη αγορά προ τριετίας)...
Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 17:55
8
Has thanked: 7318 times
Been thanked: 9858 times
Ηλικία: 54

Εδω ο εξυπνος μαρκετιστας αλλαζει την συσκευασια στο σωληναριο της sc να λεει Str8 και βγαζει τουλαχιστον την κρεμα ξυρισματος Prosar σε συσκευασια Str8 (την "Original"?), για να μην πω να κανει rebrand και την Λοσιον σε Pilot Noxzema και ν αρχιζει τις εξαγωγες σε Ανατολικη Ευρωπη Γιατρέ μου. :mrgreen:
any shave you can walk away from, is a good shave!
Άβαταρ μέλους
nik16v
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1234
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2013, 08:46
10
Has thanked: 8866 times
Been thanked: 3947 times

Ίσως αν αφαιρούσε και το triclosan από τα συστατικά...
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Λοιπόν, δεν με βλέπω να παίρνω άλλο μπουκάλι από το Classic. Είναι πάρα πολύ καλό από πλευράς ιδιοτήτων, το άρωμα είναι άψογο, ΑΛΛΑ διαρκεί περισσότερο από όσο θέλω και αντέχω. Προχθές το έβαλε μετά το ξύρισμα κατά τις 3 το απόγευμα και γυρνώντας από τη δουλειά στις 12 το βράδυ, με κλειστό το παράθυρο στο αμάξι (λόγω δροσιάς), το μύριζα τόσο έντονα που με μπούχτισε.

Το πόσο μεγάλη διάρκεια έχει ως άρωμα το κατάλαβα και από το ότι ξέπλυνα το πινέλο χωρίς να έχω σαπουνίσει τα χέρια μου και η έντονη (αλλά ωραία, δεν λέω) μυρωδιά του άφτερ σέιβ πέρασε στο πινέλο. Ακόμα και τώρα, που μεσολάβησε νέο ξύρισμα με το Wilkinson Sword, η μυρωδιά του Prosar Classic δεν έχει φύγει εντελώς από τις τρίχες. Ας το έχουν υπ' όψιν τους όσοι θέλουν μεγάλη αρωματική διάρκεια στα after shave τους.
Άβαταρ μέλους
tolis.k
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2015, 15:14
8
Has thanked: 521 times
Been thanked: 428 times
Ηλικία: 53

Επειδή διάβασα παραπάνω ότι όλη η σειρά έχει καταργηθεί και επειδή κατάλαβα ότι κάποιοι φίλοι ίσως τα ψάχνουν ακόμα, να ενημερώσω ότι στο Χόντο Ν. Ερυθραίας προχτές που πέρασα τουλάχιστο, είχε γύρω στις 4 κρέμες ξυρίσματος και 5-6 ASL Prosar Classic.

Δε ξέρω αν πέφτει μακριά, αλλά τουλάχιστον εκεί υπάρχουν ακόμα.
He who pays the piper, generally calls the tune. :violin:
ουκ εν τω πολλώ το ευ
Άβαταρ μέλους
foxtrot
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3096
Εγγραφή: 07 Μάι 2015, 12:39
8
Τοποθεσία: Ελευσίνα
Has thanked: 27820 times
Been thanked: 29036 times
Ηλικία: 64

Δεν γνωρίζω αν έχει καταργηθεί η κρέμα αλλά FYI, στον Σκλαβενίτη Ελευσίνας είχε καμιά 25αριά σήμερα.
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
christos_
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 610
Εγγραφή: 01 Οκτ 2017, 14:47
6
Has thanked: 6120 times
Been thanked: 5193 times

Το prosar classic asl το ψάχνω εδώ και πολύ καιρό. Το έχω βρει στο eBay. Για τους επαρχιώτες ειναι δυστυχώς η μοναδική λύση ή αν βρεθεί ξεχασμένο σε κανένα ράφι συνοικιακού μαγαζιού.
Ολα είναι ατμός... Θρασύβουλας!
Άβαταρ μέλους
bill3377
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: 12 Μαρ 2015, 17:27
9
Τοποθεσία: Τρίκαλα
Has thanked: 21442 times
Been thanked: 3958 times
Ηλικία: 47

Νομίζω ότι, αν εξαιρέσουμε τα μεγάλα και γνωστά Σούπερ Μάρκετ, στα υπόλοιπα τοπικά και σε μπακάλικα, βρίσκετε σχετικά εύκολα ακόμη, τόσο σε Αθήνα - Θεσσαλονίκη όσο και σε επαρχία. Εγώ είμαι βέβαιος πως με μία μικρή βόλτα στα Τρίκαλα, θα βρω σίγουρα το classic.
Βασίλης
Η ζωντανή ψυχή τα θέλει όλα!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”