Aqua Velva (US)

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

Και εγώ εχω δυο 200άρες καινούργιες στο ντουλαπάκι του μπάνιου . Περίμενα πόσο καιρό να τις παραγγείλω διότι οι 200άρες δεν ηταν διαθέσιμες . Και εγω δεν νομίζω να υπάρχει κανένα πρόβλημα και για πολύ περισσότερο απο τα 2-3 χρόνια αν είναι αποθηκευμένες σε σωστό μέρος .
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Ευχαριστώ Ηρακλή,Νώντα,Άρη.Μου λύθηκαν οι απορίες,δεν υπάρχει θέμα με αλκοόλ,δεν χαλάνε και το πλαστικό μπουκάλι δεν είναι πρόβλημα.Και εντάξει,άκυρη η ερώτηση για το να πάρω τώρα ή όχι ακόμα... :D
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Το μόνο πρόβλημα με τις 200άρες είναι το μεγάλο στόμιο γμτ.
Εγώ τη βάζω σε σπρέι (πλαστικό κι αυτό), ο Άρης τη βάζει σε μικρότερο γυάλινο της 4711...
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

Σωστά Νώντα αλλά και 100άρι να ηταν πάλι θα την άλλαζα , το στόμιο είναι αρκετά φαρδύ . Αλλά και το μπουκάλι απο την 4711 να μην είχα θα την έβαζα ή σε floid ή σε speick
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
alka
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 04 Απρ 2015, 21:25
8
Has thanked: 48 times
Been thanked: 176 times

Εγώ θα "μεταμοσχεύσω" το περιεχόμενο της US πλαστικούρας στο γυάλινο μπουκαλάκι της ευρωπαικής το οποίο είναι σε εξαιρετική κατάσταση. Πάντως αν κάποιος χρειάζεται μπουκάλι τα καταστήματα χύμα αρωμάτων έχουν σε λογικές τιμές.
desperado
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1437
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2014, 23:22
9
Has thanked: 3820 times
Been thanked: 4323 times

Ναι, αλλά είναι με βαποριζατέρ.
Θοδωρής

"Keep your friends close, but your enemies closer" - The Godfather
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Η ΑV Williams με βαποριζατέρ, Θοδωρή ;
Όχι, δεν είναι .


Γράψτε λάθος. Φαντάζομαι πως μάλλον θα εννοούσες τα μπουκαλάκια για τα χύμα αρώματα.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
padjon72
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 20 Σεπ 2014, 14:23
9
Has thanked: 32 times
Been thanked: 74 times
Ηλικία: 51

Είπα σήμερα να κάνω κι ένα ξύρισμα μαζί με το κούρεμα, αλλά δυστυχώς το ευαίσθητο δέρμα μου καθώς και τα σκληρά γένια μου δεν κάνουν για ξύρισμα στον κλασικό μπαρμπέρη (χωρίς ζεστές πετσέτες κτλ).

Βέβαια ο συγκεκριμένος με έσκισε γιατί δεν έκανε δεύτερη "σαπουνάδα" και τις όποιες ατέλειες, τις πήρε "ξερές".

Έφυγα από το μπαρμπέρικο ξυρισμένος καλά μεν αλλά το δέρμα μου είχε υποστεί ΣΟΚ. Μιλάμε για πόνο από τα ψιλογδαρσίματα.

Ήρθα σπίτι και μετά από ένα ντουζ, έριξα επάνω στο πρόσωπο μια γενναία δόση Aqua Velva και τώρα είμαι μια χαρά.

Εξαιρετικές και οι καταπραϋντικές της ικανότητες.
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Τη χρησιμοποίησα σήμερα για πρώτη φορά ύστερα από τις 5 Νοεμβρίου, όπως βρήκα με τη βοήθεια του ψαχτηριού του φόρουμ (να δω τι θα κάνω τους επόμενους μήνες, τώρα που σταμάτησα να γράφω στο "Ξύρισμα της Ημέρας").

Δεν ξέρω αν φταίει το μακρύ διάστημα αποχής από τη χρήση της και ότι η μύτη μου συνήθισε αυτό το διάστημα πιο φίνα αρώματα, αλλά σήμερα μου φάνηκε κάπως παλιακό αυτό της Aqua Velva. Σίγουρα όχι γεροντίστικο όπως του Pashana, αλλά μεγαλίστικο. Βέβαια δεν είμαι και μικρός πια, άρα πρέπει να το αποδεχθώ. :D

Από πλευράς ιδιοτήτων, πάντως, παραμένει σούπερ. Βελούδο τα μάγουλα, χωρίς μπαλμ ή κρέμα να ακολουθεί μετά.
Άβαταρ μέλους
Georgechalkida
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: 15 Φεβ 2015, 02:27
9
Has thanked: 198 times
Been thanked: 142 times
Ηλικία: 38

Γιατί σταμάτησες να γράφεις στο Ξύρισμα της ημέρας.?
Γιώργος
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”