Myrsol Emulsion Pre/After

Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Όχι Νίκο, ευχαριστώ !

Δε πολυ-βάζω εδώ που τα λέμε. Μόνο σε περίπτωση που ψυχράνει πολύ ο καιρός και σε τοπικούς ερεθισμούς ( δεξιά στο λαιμό δηλαδή που έχω θέμα ) ...όποτε .
Έχω αυτό ( emulsion ) έχω και του Κορρέ, μιά χαρά.
Είμαι ψιλοκαλυμμένος. 8)
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Ηλια αν εχεις το balm του κορρε μην κοιτας δεξια και αριστερα.για μενα δεν υπαρχει καλυτερο(τουλαχιστον οχι σε αυτα τα λεφτα). 8)
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Πέρα απο τα balms, για τα Myrsols τί λέτε ; Μυρίζουν όλα φαρμακείο ;
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5383
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4476 times
Been thanked: 5443 times

Βρε.....και τα είχα στα υπόψιν. Αμα δεν τα μυρίσω στον Γιώργο δεν παίρνω τίποτε.
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6979 times
Ηλικία: 49

To emulsion είναι φανταστικό balm. Δίσταζα να το πάρω λόγω των σχολίων για το άρωμα, αλλά έκανα λάθος. Η διάρκεια του αρώματος είναι ανύπαρκτη και οποιαδήποτε EdT ή κολόνια το εξαφανίζει αμέσως.
Η αποτελεσματικότητά του είναι μοναδική. Πανεύκολα απορροφάται χωρίς να αφήνει ίχνος λιπαρότητας (τουλάχιστον στο δέρμα μου) και πραγματικά νομίζεις ότι δεν έχεις ξυριστεί. Όσον αφορά τις ιδιότητές του, ίσως να είναι και καλύτερο και από το Penhaligon's που είναι 5 φορές ακριβότερο.
Τελικά ο Νίκος είχε 100% δίκιο.
Χάρης
Άβαταρ μέλους
Rossobianco
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 22 Φεβ 2018, 00:49
6
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 1446 times
Ηλικία: 33

Ξεθάβω το παρόν θέμα γιατί αυτό το προϊόν το αξίζει...

Αν μου έλεγαν ποτέ ''από αύριο το ΠΞ τελειώνει για σένα, διάλεξε ΕΝΑ προϊόν που μπορείς να κρατήσεις'', θα ήταν αυτό χωρίς δεύτερη σκέψη. Εκτός όλων των άλλων, έχω και ιδιαίτερη σχέση με το συγκεκριμένο, καθώς ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά, το μοναδικό προϊόν για το οποίο δε διάβασα ούτε μία αξιολόγηση πριν το αγοράσω. Απλά το είδα, διάβασα την περιγραφή του καταστήματος και το πέταξα στο καλάθι.

Για τη χρήση του ως after shave και το άρωμά του, τα περισσότερα τα έχουν πει οι φίλοι προηγουμένως· το μόνο που έχω να προσθέσω είναι πως, χάρις σ' αυτό το μαγικό γαλάκτωμα, το στυπτικό gel της Proraso ήταν η πιο άχρηστη αγορά που έχω κάνει. Πραγματικά έχω ξυρίσει κόντρα πάνω σε σπυράκι για να το δοκιμάσω (δε το συνιστώ γενικά) και τα κατάφερε και εκεί. Στο δικό μου δέρμα δεν υπάρχει ερεθισμός, κοκκινίλα ή κόψιμο (μικρό ή μεγάλο) που να μην το έχει εξαφανίσει. Στα του αρώματος, εξαιρετικό παλιακό, ''λουλουδάτο'' άρωμα, για μένα πολύ αρρενωπό με τον τρόπο του.

Αυτό που με έκανε να το αγαπήσω ακόμα περισσότερο, ήταν η σημερινή του χρήση ως pre-shave. Διάβαζα γι' αυτή του τη χρήση σε ξένα fora αλλά όλο το αμελούσα να το δοκιμάσω. Για να μη μακρυγορώ, βρήκα το pre-shave μου... τέλεια λίπανση και προστασία και φοβερό γλίστρημα της λεπίδας στο πρόσωπο (Feather...).
ΙΑΣΟΝΑΣ
Η κουλτούρα είναι σαν τη μαρμελάδα· όσο λιγότερη έχεις, τόσο περισσότερο την απλώνεις.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”