Floid After shave

Απάντηση
mantilas
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: 10 Φεβ 2016, 16:07
8
Has thanked: 242 times
Been thanked: 714 times

Blue floid υπαρχει πουθενα η σταματησε η παραγωγη του;

Added in 11 minutes 27 seconds:
Με μια αναζητηση στο νετ ειδα οτι υπαρχει και σε τιμη παραπλησια του mv.Πως και δεν το εισαγουν τα μαγαζια εδω Ελλαδα;Για κοιταξτε το ρε παιδες;
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 41
Επικοινωνία:

Το έχει οΕσθονός.
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
mantilas
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: 10 Φεβ 2016, 16:07
8
Has thanked: 242 times
Been thanked: 714 times

Το εχει αλλα τα μεταφορικα τσουζουν.
Άβαταρ μέλους
Nomad
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 923
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2015, 17:19
8
Has thanked: 6648 times
Been thanked: 3263 times

Χρησιμοποιώ το Floid Suave αποκλειστικά τη τελευταία εβδομάδα και θα πω τα εξής...

1) Υπέροχο, θεσπέσιο, εξαιρετικό άρωμα! Άρωμα παλιού μπαρμπέρικου που διαρκεί αρκετά. Τουλάχιστον ένα τρίωρο το μυρίζω. Βάζω και το πρωί πριν φύγω για δουλειά, λίγο στο λαιμό και μου φτιάχνει τη διάθεση!

2) Εξαιρετικές ιδιότητες. Έχω ως μέτρο σύγκρισης το Speick και μπορώ να πω οτι το φτάνει εύκολα σε ιδιότητες. Στην ενυδάτωση δε, είναι καλύτερο από το Speick. Αν δεν έχεις κάνει καλό ξύρισμα, σε καίει λίγο το οινόπνευμα του στην αρχή, αλλά σε λίγα δευτερόλεπτα σκάει η δροσιά της μενθόλης, εξαφανίζοντας κάθε κάψιμο από το ξύρισμα. Τέλος, είναι εντελώς φιλικό με το ευαίσθητο, δυσανεκτικό δέρμα μου.

Χθες έκανα ένα κακό ξύρισμα, καθώς με έκαψε το σαπούνι και με έκαψε καλά. Μάλλον με πείραξε κάποιο συστατικό ενός κατα τ' άλλα εξαιρετικού σαπουνιού. Μιλάω για το Haslinger, που το χρησιμοποίησα μόνο δύο φορές, αλλά χωρίς να φανώ υπερβολικός, ίσως να είναι το καλύτερο σαπούνι που έχω δοκιμάσει. Δυστυχώς μα πολύ δυστυχώς, δε μου κάνει στο δέρμα. Εδώ μου έβγαλε πρόβλημα ένα πολύ πιο ακριβό σαπούνι και κάθομαι και το κοιτάω! Στο θέμα μας λοιπόν, για πείραμα έβαλα το Foid και εχθές, και εξαφάνισε το περισσότερο κάψιμο αν και δε περίμενα στη συγκεκριμένη κατάσταση να με βοηθήσει after shave με οινόπνευμα. Μόνο σε ένα μικρό σημείο παρέμεινε η αίσθηση καψίματος, οπού εκεί επιστρατέυτηκε αλοιφή με βάλσαμο που τα κάνει όλα και συμφέρει!

Σε όποιον αρέσουν τα μπαρμπέρικα αρώματα και τα εξαιρετικά after shave, το συνιστώ ανεπιφύλακτα!
Νίκος
mantilas
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: 10 Φεβ 2016, 16:07
8
Has thanked: 242 times
Been thanked: 714 times

Το μπλε floid μάλλον θα το φέρει ο hairmaker,αντε πάλι έξοδα.
NavalArchitect

Παιδιά έχω ένα μπλε 400ml κάπου στο 98% φουλ, όποιος το θέλει ας στείλει ΠΜ να συμφωνήσουμε σε μιά τιμή.
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Το μπλε παιδιά έχει σχέση σε άρωμα και menthol με το vigoroso ή εντελώς άλλο πράγμα?
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
9
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2205 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Απολυτως καμια σχεση. Το μπλε ειναι πιο καλοκαιρινο, λεμονιζει κι εχει αισθηση πουδρας.
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Ενδιαφέρον ακούγεται! Menthol έχει?
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
9
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2205 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Ναι, στα επιπεδα του suave. Το εχω αναφερει αρκετες φορες κατα το παρελθον στα ξυρισματα μου...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”