Floid After shave

Απάντηση
geo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 11 Σεπ 2010, 09:17
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 28 times
Been thanked: 39 times

Συμφωνω απολυτα!! απο πλευρας ποιοτητας προιοντος ειναι αψογο!! Θελω να πιστευω οτι θα φυγουν οι αναστολες αυτες.Και απο την αλλη το θεωρω πολυ λογικο, οι μυτες μας δεν εχουν συνηθισει καθολου τετοιες μυρωδιες, ειναι παρα πολυ ξενες προς εμας!!
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Οντως το floid vigoroso ειναι φοβερο.προσωπικα ειναι το αγαπημενο μου asl.η εκρηξη δροσιας που νοιωθεις στο προσωπο ειναι το κατι αλλο,αλλα και η περιποιηση και προστασια που παρεχει μοναδικη για lotion.viva espana! :dance5
desperado
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1437
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2014, 23:22
9
Has thanked: 3820 times
Been thanked: 4323 times

Εμένα παιδιά μου αρέσει τόσο πολύ που αγόρασα από αρωματοπωλείο ένα άδειο μπουκαλάκι των 50 ml με vaporisater, το γέμισα με vigoroso, και ψεκάζομαι καμιά 10αριά φορές την ημέρα. <3 Σε εμένα το άρωμα του κρατάει περίπου 2,5-3 ωρίτσες.
Σήμερα αγόρασα το Brut asl από το supermarket. Το θυμάμαι και από πολύ παλιά σαν άρωμα και μου αρέσει. Αλλά δεν συγκρίνεται με τίποτα με την αίσθηση στο δέρμα που αφήνει το Floid, τόσο όταν το βάζεις, όσο και μετά.
Για την ιστορία, έχω επίσης το Sandalwood του DR Harris, λιγότερο ενυδατικό, με εξαιρετικό άρωμα που διαρκεί σαφώς περισσότερο από το Floid.
Και για να κλείσω με το Floid vigoroso, έχω αποφασίσει με την πρώτη ευκαιρία να στοκάρω 2-3 400άρια. :dance3
Θοδωρής

"Keep your friends close, but your enemies closer" - The Godfather
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Μή το κάνεις ! Άκου και μένα. Θα το βαρεθείς και δε θα τελειώνει με τίποτα !
Έχω ήδη τελειώσει ένα 150αρι Vigoroso και το ξαναγέμισα απο το 400αρι.
Τώρα το 150αρι μπουκάλι είναι στα μισά και μένουν και άλλα 250ml στο μεγάλο...

Μόλις τελειώσει, του Αγίου Ποτέ δηλαδή θα πάρω πάλι Floid - δε το συζητώ - αλλά αυτή τη φορά το Suave. Έτσι για την αλλαγή :b
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
geo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 11 Σεπ 2010, 09:17
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 28 times
Been thanked: 39 times

Σε μια παλαιοτερη αναρτηση μου, ειχα πει οτι ειχα ενα μικρο θεμα με το αρωμα του floid vigoroso. Τα "παιρνω πισω".Πλεον θελω να το βαζω σχεδον καθε μερα, και εχω μια εντυπωση πως ουτε θα το βαρεθω!! 8)
Άβαταρ μέλους
Giannis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2537
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 16:13
15
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1249 times

Τα 400άρια όντως έχουν τον ατελείωτο !!!
if you have a great shave you have a great day
desperado
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1437
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2014, 23:22
9
Has thanked: 3820 times
Been thanked: 4323 times

Ηλίας έγραψε:Μή το κάνεις ! Άκου και μένα. Θα το βαρεθείς και δε θα τελειώνει με τίποτα !
Έχω ήδη τελειώσει ένα 150αρι Vigoroso και το ξαναγέμισα απο το 400αρι.
Τώρα το 150αρι μπουκάλι είναι στα μισά και μένουν και άλλα 250ml στο μεγάλο...

Μόλις τελειώσει, του Αγίου Ποτέ δηλαδή θα πάρω πάλι Floid - δε το συζητώ - αλλά αυτή τη φορά το Suave. Έτσι για την αλλαγή :b
Ηλία, δεν ξέρω αν θα το βαρεθώ. Μπορεί. Πάντως τώρα με τρελαίνει η μυρωδιά του και η αίσθηση που αφήνει. Και το DR Harris μου αρέσει, αλλά δεν λέω οτι θέλω να κάνω στοκ.
Εννοείται οτι θα δοκιμάσω και τα άλλα αρώματά του Floid.
Θοδωρής

"Keep your friends close, but your enemies closer" - The Godfather
nikos.a

Το πολύ να έχεις άλλο ένα 400άρι καβάντζα κι αυτό πιο πολύ για να σου φύγει η ιδέα. Είναι πραγματικά μεγάλη ποσότητα. Εγώ μπορεί και να μην το τελειώσω ποτέ, αν σκεφτεί κανείς, ότι ένα χρόνο στο παραδοσιακό ξύρισμα δεν έχω φτάσει ούτε καν μέχρι τη μέση 100άρι asl. Τα χρησιμοποιώ με φειδώ.
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 32

Θα συμφωνήσω με όλους όσους είπανε καλά λόγια για το Floid.

1) Σίγουρα έχει τον ατελείωτο.... Απλά δεν πέφτει η στάθμη.....Τόσο απλά για εμένα....
2) Φοβερό άρωμα.
3) Καλή διάρκεια
4) Φοβερή αλλαγή ζέστη κρύου....

Να σας ρωτήσω. Όταν το βάζω, για 1 λεπτό Maximum με καίει αρκετά αλλά μετά από αυτό το χρόνο αρχίζει και δροσίζει μέχρι που αισθάνομαι ότι δεν έχω δέρμα, ότι μου το έχουνε βγάλει....
Σας τυχαίνει και εσάς αυτό??? Το αρκετό κάψιμο στην αρχή και μετά αυτή η δροσιά? Ρωτάω γιατί το έβαλα στον πατέρα μου (μετά το ξύρισμα να το δοκιμάσει) και ούτε που κάηκε αλλά ούτε που τρελάθηκε και στην δροσιά απότι μου είπε....
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
10
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2206 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Η αίσθηση καψίματος - δροσιάς οφείλεται στο ότι η μενθόλη ενεργοποιεί τους υποδοχείς των αντίστοιχων ερεθισμάτων πάνω στο δέρμα. Οι υποδοχείς αυτοί δεν έχουν την ίδια ευαισθησία σε όλους τους ανθρώπους, επομένως η αίσθηση που αφήνει το ίδιο προϊόν μπορεί να διαφοροποιείται σε μεγάλο βαθμό από άτομο σε άτομο...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”