Floid After shave

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ElNavajero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010, 23:24
13
Has thanked: 567 times
Been thanked: 944 times
Ηλικία: 36

Εξαίροντας το floid το μαύρο που δεν έχω χρησιμοποιήσει/μυρίσει, από το ισπανικο μου αρέσει το suave-απαλό. Το ιταλικό-μπλε που έβγαινε το 400αρι. Η διαφορά νομίζω ειναι ότι το ιταλικό είχε πιο ραφιναρισμένη μυρωδιά, τύπου old businessman,ενώ το ισπανικό ειναι για κάποιον τυχοδιώκτη που βρίσκεται ανάμεσα στις πυραμίδες της Αιγύπτου κάτω από τον καυτό ήλιο. :P
Μάκης

“For those who believe, no proof is necessary. For those who don't believe, no proof is possible” - Stuart Chase, American writer.
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Το μαύρο είναι το μοναδικό που χρησιμοποιώ και με φοβερή μυρωδιά!
Τα άλλα ούτε να τα πλησιάσω...
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
Nomad
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 923
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2015, 17:19
8
Has thanked: 6648 times
Been thanked: 3263 times

Vavous έγραψε: 19 Ιαν 2019, 05:26 Για μένα το Φλόιντ είναι ο ορισμός του μπαρμπέρικου.
Ακριβώς, και για εμένα το ίδιο ισχύει. Για κάποιο λόγο, από την πρώτη στιγμή που το μύρισα, μου θύμισε το μπαρμπέρικο του χωριού στο οποίο πήγαινε ο παππούς μου. Το ίδιο και στην μητέρα μου, χωρίς να της πω τίποτα, η οποία ούσα μεγαλωμένη στο χωριό έχει περισσότερες μνήμες.

Πάντως και το μαύρο μου αρέσει. Φυσικά, είναι εντελώς πιο μοντέρνο από τα Vigoroso / Suave.
Νίκος
Άβαταρ μέλους
tolis.k
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2015, 15:14
8
Has thanked: 521 times
Been thanked: 428 times
Ηλικία: 53

Έχω χρησιμοποιήσει ένα vigoroso και περιμένει ένα black Floid στα σκαριά.
Έχει πολύ καλές περιποιητικές και επουλωτικές ιδιότητες. Το κλασικό παλιό μπαρμπέρικο πουδρέ άρωμα.
Το Black πιο νεανικό άρωμα, θα το παρομοίαζα με την light έκδοση του one million paco rabanne.
He who pays the piper, generally calls the tune. :violin:
ουκ εν τω πολλώ το ευ
Άβαταρ μέλους
Γιώργος Λ
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1078
Εγγραφή: 25 Αύγ 2016, 18:16
7
Has thanked: 10306 times
Been thanked: 10087 times
Ηλικία: 47

Το Floid black είναι το πρώτο after που αγόρασα με την εισαγωγή μου στο πξ. Και θα είναι το After που πάντα θα υπάρχει στο ντουλάπι μου. Απίστευτη μυρωδιά (συμφωνούν και οι περισσότερες θηλυκές), μια χαρά ιδιότητες, και οικονομικό! Το vigoroso απλά το έχω μυρίσει και με αηδιασε.
Ilias-G
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 553
Εγγραφή: 22 Οκτ 2017, 10:54
6
Has thanked: 5684 times
Been thanked: 3922 times
Ηλικία: 58

Πριν κανα χρονο ειχα μυρισει τα Floid (Vigoroso & Black) στον Γιωργο και μου αρεσαν και τα δυο. Μυρισα και το Suave αλλά δεν μου εκανε εντυπωση μπροστα στο vigoroso. Το Vigoroso μου αρεσε για το μπαρμπέρικο άρωμά του που ενώ ηταν ας πούμε vintage, ξυπνούσε ωραιες οσφρητικές μνημες, και το Black για το δροσερό και μοντερνο άρωμά του. Ετσι πρωτα πήρα το vigoroso, το 400άρι. Μετά από 2-3 μηνες πήρα αλλο ενα 400άρι από τον Κωνσταντίνο naval. Tόσο πολύ μου άρεσε... :D
Πριν λιγες μερες πήρα και το Black που μου ειχε αρεσει τότε. Το δοκιμασα προχτες και όχι ότι απογοητευτηκα, αλλά το θυμόμουν πιο "ενδιαφέρον". Ηταν ωραίο, δροσερό, σιγουρα πιο καλοκαιρινό, αλλά μάλλον "εύκολο", μοντέρνο μεν αλλά συνηθισμένο μου φάνηκε, αρωμα που το'χω μυρισει κι αλλες φορές αλλού...
Από ιδιοτητες και δυο εξαιρετικά...
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2145
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2477 times
Been thanked: 4527 times
Ηλικία: 47

tolis.k έγραψε: 23 Ιαν 2019, 12:06 Το Black πιο νεανικό άρωμα, θα το παρομοίαζα με την light έκδοση του one million paco rabanne.
Tα έχω και τα δυο.
Το black που υπερ αγαπώ αλλά δεν χρησιμοποιώ συχνά είναι σχεδόν όμοιο με το Black XS.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12283 times
Been thanked: 8654 times
Ηλικία: 44

Αρωμα φρουτωδες, γλυκιζει αρκετα και πολυ καλες ιδιοτητες. Καλοκαιρινο ASL του οποιου το αρωμα δεν διαρκει παρα πολυ. Στα υπ΄οψιν μαζι με την ανυπερβλητη Aqua Velva.
Εικόνα
Ford Focus MkII f/l 2008
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

To nueva δεν έχει το άρωμα του vigoroso;
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
Βασίλης Τ
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1256
Εγγραφή: 13 Απρ 2019, 14:32
5
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 6781 times
Been thanked: 10994 times
Ηλικία: 24

Κρίμα να μην έχει το μαύρο μενθόλη...
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση άνισων ανθρώπων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”