Proraso Pre Shaving Cream

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ElNavajero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010, 23:24
13
Has thanked: 567 times
Been thanked: 943 times
Ηλικία: 36

Δεν έχω δει κάποια διαφορά όταν το χρησιμοποιώ σε σχέση με όταν δεν το χρησιμοποιω, αλλά επειδή έχω την αρρώστια να θέλω να έχω πλήρη μια σειρά από pre μέχρι κολόνια, το έχω στη συλλογή μου το άσπρο proraso. Τώρα, για να διορθώσω ένα λάθος το οποίο πολλές φορές έχω διαβάσει και σε ξένα φορά, τα συγκεκριμένα προϊόντα ειναι μόνο για χρήση ως pre shave και όχι ως after shave.
Μάκης

“For those who believe, no proof is necessary. For those who don't believe, no proof is possible” - Stuart Chase, American writer.
Άβαταρ μέλους
Rossobianco
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 22 Φεβ 2018, 00:49
6
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 1446 times
Ηλικία: 33

Και σε μένα δεν κάνει ιδιαίτερη δουλειά (το άσπρο). Είτε το βάλω είτε όχι, ίδιο αποτέλεσμα.
ΙΑΣΟΝΑΣ
Η κουλτούρα είναι σαν τη μαρμελάδα· όσο λιγότερη έχεις, τόσο περισσότερο την απλώνεις.
Άβαταρ μέλους
zach
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: 04 Ιαν 2018, 21:47
6
Has thanked: 1943 times
Been thanked: 1202 times
Ηλικία: 54

Tzimisce έγραψε: 26 Μαρ 2018, 00:31 Έχει παρατηρήσει κάνεις κάποιο chemistry affiliation με το pre;
Έχω την εντύπωση ότι δουλεύει πολύ καλά με κρέμες, ενώ στα σαπούνια δεν βλέπω ιδιαίτερη διαφορά.
Μήπως είναι και η ιδέα μου;
Όχι, Μιχάλη, δεν είναι ιδέα σου. Ισχύει.
Όλα πρέπει να γίνονται όσο πιο απλά είναι δυνατόν, αλλά όχι απλούστερα.
Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

Και εγώ δεν βλέπω διαφορά με το άσπρο. Λίγο καλύτερα τα πάει το πράσινο (έχετε δίκιο για την κρέμα). Μάλλον εκεί είναι το κλειδί. Τα πρη της Proraso λειτουργούν με κρέμες και όχι με σαπούνια (;).
Let the music play
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”