Mennen skin bracer ASL -ASB

Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Γιατί δεν πας να το μυρίσεις σε ένα Hondos center; Εγώ έριξα μέσα 2-3 κρυστάλλους μενθόλης και είναι αρκετά καλύτερα!

ΥΓ. Το λεξικό των Windows παραλίγο να μου αλλάξει το μενθόλη σε μεθανόλη...
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Εγω εχω δοκιμασει μονο το Ευρωπαικο και μπορω να πω οτι ειναι απο τα αγαπημενα μου AS!
Το Ιασονας με Ο
nikos.a

Στα 5-6Ε που έχει στα Hondos αξίζει δοκιμής. Εμένα δεν με ενθουσίασε το άρωμα, σε άλλους όμως αρέσει πολύ.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Περαν του αρχικου ποστ του "Ελα Αλεκο" δεν επεσε κατι πολυ αρνητικο. Η κριτικη του Αποστολου ειναι για το ASB (καποιο απο τα SOIN ισως).

Το Skin Bracer ειναι μαζι με την Aqua Velva, τα κυριαρχα aftershaves, κυριως τους καλοκαιρινους μηνες. Εντονη γλυκια μεντα (τυπου πιπερμαν) και αρκετο μενθολ. Η τιμη του στον Χοντο (Ιταλικη εκδοση απο Colgate Palmolive) ειναι 5.80 και θα σου λεγα να το χτυπησεις :-)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Ευχαριστώ, θα το χτυπήσω σύντομα τότε, αφού είναι και τόσο οικονομικό δεν το συζητάω καν. ;-)

Όντως, τώρα που τα ξαναδιαβάζω τα post, το θάψιμο του Απόστολου πάει στο balm -των οποίων δεν είμαι τόσο φίλος ούτως ή άλλως.
Άβαταρ μέλους
stelakis1914
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 12 Σεπ 2011, 19:00
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 597 times
Been thanked: 495 times

Και εγώ πιστεύω ότι δεν υπάρχει κάτι που πρέπει να φοβάσαι στην αγορά του. Σαν ιδιότητες ειδικά είναι λίγο πιο πάνω από τον μέσο όρο των after shave που κυκλοφορούν.
nikos.a

Το Axe Africa μοιάζει αρκετά με το Mennen ή είναι η ιδέα μου; Χωρίς το menthol βέβαια.


(Το είχα πάρει μαζί με το Black πριν καιρό που είχε τα Axe το Hondos center προσφορά. Για asl μιλάω πάντα.)
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Δεν θα το έλεγα φίλε Νίκο.Μια υποψία ίσως τη φέρνει αλλά δεν τα λές και όμοια.Παρολαυτά παίζουν στην ίδια κατηγορία.Το mennen είναι αρωματικά πιο κοντά σε γλυκιά μέντα ενώ το axe έχει και άλλα μέσα.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Η Αμερικάνικη Mennen φέρνει καθόλου αρωματικά,αλλά και σαν ιδιότητες,στο πράσινο Proraso?
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

αρωματικα δεν εχουν καμμια σχεση.η mennen αρωματικα βγαζει κατι το γλυκο(βανιλια-amber)ενω το proraso αρωματικα ειναι κιτροειδες με μεγαλες ποσοτητες ευκαλυπτου.εχει πιο φαρμακευτικο αρωμα.το μονο κοινο και στα 2 ειναι η μενθολη.σε ιδιοτητες ειναι κοντα,θα εδινα ενα μικρο προβαδισμα στο proraso.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”