Korres Aftershave Balm

Απάντηση
Alexis_3
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 429
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2011, 16:13
12
Has thanked: 23 times
Been thanked: 9 times

Εικόνα



Korres Aftershave Balm, Γαλάκτωμα για μετά το ξύρισμα με άρωμα από ρίζες Vetiver, Πράσσινο τσάι και κέδρο... Μη λιπαρό γαλάκτωμα για τη φροντίδα μετά το ξύρισμα με τιμούλα γύρως τα 12 ευρώ πάνω κάτω...
Πάνω στο κουτί αναγράφεται χαρακτηρηστικά με μεγάλα γράμματα ''χωρίς parabens και σιλικόνες''

Από άρωμα σκίζει μυρίζει πάρα πολύ ωραίο για balm...

Το κυριότερο βέβαια σε ένα τέτοιο προιόν είναι η ενυδάτωση που προσφέρει και σε αυτόν τον τομέα δεν είμαι σούπερ ευχαριστημένος... Εντάξει είναι ένα μέτριο προιόν που προσφέρει κάπως καθυστερημένα ανακούφιση από μικροερεθισμούς... Βέβαια είναι φυτικό προιόν οπότε για προιόν χωρίς ''χημικά'' αξίζει κανείς να το δοκιμάσει...

Κατ εμέ η δεύτερη εφαρμογή είναι απαραίτητη...


Εσείς έχετε δοκιμάσει άλλα προιόντα του korre???
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26269 times
Been thanked: 25719 times

Γενικώς δεν είμαι φαν του Korre. Κάποια στιγμή που δοκίμασα την κρέμα ξυρίσματος, ξενέρωσα τρελά και δεν ξανασχολήθηκα με τα προϊόντα του. Δεν λέω ότι είναι κακά γιατί δεν τα έχω δοκιμάσει, αλλά τουλάχιστον με την κρέμα ξυρίσματος δεν ενθουσιάστηκα.
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Στα προιοντα ξυρισματος δεν θα έλεγα οτι ειμαι κ πολυ ευχαριστημενος. Αν μιλησουμε ομως για τα αφρολουτρα και την κρεμα προσωπου borage εκει σκιζει. Αυτη μάλιστα θα μπορουσε να χρησιμοποιηθει άνετα και σαν aftershave.
Άρης
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Καταρχήν να πούμε ότι το συγκεκριμένο AS είναι καινούριο, δεν είναι το παλιό που είχε ο Κορρές για χρόνια. Εκείνο είχα δοκιμάσει και μου έκανε κοκκινίλες, από τα λίγα προϊόντα που με ερέθιζαν.
Αντώνη η κρέμα του είναι brushless φαντάζομαι το ήξερες. Εγώ όταν την είχα πάρει δεν το ήξερα και χτύπαγα κάνα 20λεπτο... :bigsmilie
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Alexis_3
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 429
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2011, 16:13
12
Has thanked: 23 times
Been thanked: 9 times

:hystericalbs1 :hystericalbs1
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26269 times
Been thanked: 25719 times

Ναι Απόστολε το ήξερα (για την ακρίβεια το είχα διαβάσει πριν την πάρω αλλά δεν θυμάμαι που) αλλά και πάλι δεν με ικανοποίησε. Ίσως να φταίει και το γεγονός ότι παίζει χωρίς πινέλο που να ξενέρωσε. Αλλά όπως είπα και πριν, επειδή δεν έχω δοκιμάσει τα υπόλοιπα προϊόντα της σειράς, δεν τα κρίνω.
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

korres_aftershave.jpg
Για το vetiver δεν ξέρω, πάντως αυτό εδώ, με την καλέντουλα και το τζίνσενγκ, μου φαίνεται εξαιρετικό προϊόν -δικαίως χαίρει εκτίμησης στο φόρουμ τελευταία.

Γενικότερα είμαι φαν των λοσιόν, κάποιες προσφέρουν φροντίδα εφάμιλλη ενός μπαλμ (Floid π.χ.), αλλά κι ένα γνήσιο γαλάκτωμα χρειάζεται πού και πού.

Στην τιμή που το βρίσκουμε στα διαδικτυακά φαρμακεία (9 ευρώ και κάτι οι δύο συσκευασίες των 200 ml) είναι το απόλυτο vfm.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
christostz03
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2011
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2013, 10:11
10
Τοποθεσία: Αρτέμιδα - Αττική
Has thanked: 6352 times
Been thanked: 9776 times
Ηλικία: 43

+1 point ... και από εμένα για το G&C ...

Ήταν σε προσφορά κιόλας πρόσφατα - μπορεί ακόμα να είναι - 1 + 1 δώρο και έξτρα έκπτωση 20 %
Συνολικά 10ε περίπου.

Γλυκό, απαλό άρωμα αλλά όχι έντονο και για τον λόγο αυτό βάζω μετά και asl καθαρά και μόνο για το άρωμα αφού από τις καταπραυντικές ιδιότητες του asb είμαι απόλυτα ικανοποιημένος (όχι πολύ ρευστό και απορροφάται γρήγορα).
Wet Shaving Rules !!!

"Φορτώστε" σαν να μην υπάρχει αύριο ... Λεφτά για καινούρια κρέμα ή σαπούνι ΠΑΝΤΑ υπάρχουν ...

-- Χρήστος --
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Άλλες γνώμες παιδιά?Ίσως κάποιος να κάνει σύγκριση με το Speick balm,αν έχει χρησιμοποιήσει και τα δύο?
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Ηλίας-Πατρα
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2015, 18:17
8
Has thanked: 33 times
Been thanked: 47 times

Απο μυρωδια πως τα παει??
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”