Old Spice

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
έχει ευχαριστίσει: 158 φορές
Έχει ευχαριστώ: 178 φορές

Re: Old Spice

Δημοσίευση από Δημήτρης » πριν από 4 χρόνια

Latest post of the previous page:

Εγώ το έχω εγκαταλείψει κάπως για ένα συγκεκριμένο λόγο: όταν το βάζω, μεταφέρομαι ακαριαία Μεγάλο Πεύκο, 3ο Λόχο-2η Διμοιρία, μιας και το είχα μαζί μου σαν νεοσύλλεκτος, πράγμα όχι και τόσο ευχάριστο!

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
newinhere
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Εξοπλισμός: Sanguine Coolcut2t Tribal.
έχει ευχαριστίσει: 63 φορές
Έχει ευχαριστώ: 178 φορές

Δημοσίευση από newinhere » πριν από 3 χρόνια

Old spice είναι το πρώτο μου after shave και το χρησιμοποιούσε χρόνια ο πατέρας μου. Αυτά που βρίσκω όμως στην ελληνική αγορά, μου φέρνουν σε κάτι λίγο διαφορετικό απ'αυτό που θυμάμαι.
Έψαξα λίγο στον φίλο μας και είδα πως το άρωμα άλλαξε κάπως από τότε που αγοράστηκε η εταιρία που το έφτιαχνε και οτι τα δικαιώματα για την παλιά συνταγή τα έχει κάποια εταιρία στην Ινδία.
Έχει μήπως κάποιος εμπειρία με το συγκεκριμένο θέμα για να μου πει αν αυτά που βρίσκω στο λιμάνι είναι πραγματικά αυτό που ψάχνω;

Νομίζω έχω S.A.D.
“I have come here to chew bubblegum and kick ass…and I’m all out of bubblegum.”
Μην κοιτάς το τι· αλλά το γιατί!

Άβαταρ μέλους
Stefanos
Συντονιστής
Συντονιστής
Εξοπλισμός: You must be kiddin'...
έχει ευχαριστίσει: 175 φορές
Έχει ευχαριστώ: 939 φορές
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stefanos » πριν από 3 χρόνια

Tα ινδικα Old Spice παρασκευαζονται απο την MCPL India PVT. LTD, η οποια απλα εχει αγορασει τα δικαιωματα χρησης του εμπορικου σηματος της Shulton. A! Mε την ευκαιρια να πω οτι αλλαξε και η συσκευασια, αλλα δεν εχω ιδεα αν αλλαξε κατι στη συνθεση της κρεμας!

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Tsu
Νήπιο
Νήπιο
έχει ευχαριστίσει: 46 φορές
Έχει ευχαριστώ: 25 φορές

Δημοσίευση από Tsu » πριν από 3 χρόνια

Για όσους ενδιαφέρονται στο gifts&care έχει φέρει και Hawkridge , Champion και Wolfthorn (συν τα κλασικά).

Κώστας

tiguansm
Νήπιο
Νήπιο
Εξοπλισμός: Μηχανές: Merkur Futur, Progress, 41c, E.J. 89, Wilkinson Sword Classic, Gillette Tech,
Ξυράφάκια : Perma Sharp Super, Personna, Feather,Gillette Nacet
Πινέλα: Simpson's Chubby & Commodore X1 & Wee Scot, Kent Infinity Silvertex
Σαπούνια : MWF , TOBS Jeremyn Street, Dovo ,Proraso ,Valobra Patschouli, Cella,Pannacrema Ebano, Nostalgia,Labdano, Tabac soap
Μπολ: Steve Woodhead scuttle
ASL : Floid Vigoroso & Black, Aqua Velva Original & Musk, Μενούνος λεμόνι & Pacorabane, Speick, Thayers Original & Medicated, Tabac ASL & ASB EDC.
έχει ευχαριστίσει: 214 φορές
Έχει ευχαριστώ: 94 φορές

Δημοσίευση από tiguansm » πριν από 3 χρόνια

Χτες φίλος μου έκανε δώρο ένα σετ old spice original asl & deodorant spray κατασκευής Ευρώπη που δεν λέει.
Η μυρωδιά καταπληκτική με μεγάλη διάρκεια και δεν έκαιγε πολύ.
Πήρε την τιμητική της θέση δίπλα στην aqua velva και floid.
Ίσως απ´ ότι έχω διαβάσει να έχει αλλάξει λίγο η σύσταση και μυρωδιά αλλά και πάλι μου αρέσει πολύ.
Την ειχα ξεχάσει. Οπως και πολλά άλλα ωραία όταν ειχα επιλέξει πλαστικά και ηλεκτρικές (συνήθως έβαζα balm μιας και το δερμα ήταν κάθε φορα κατακόκκινο).
Ένα ακόμα στοιχείο που χαιρομαι με το π.ξ. ανακάλυψα πάλι την ευωδια των προιόντων .

Άβαταρ μέλους
macho
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Εξοπλισμός: parker
personna
omega
proraso
pino
έχει ευχαριστίσει: 11699 φορές
Έχει ευχαριστώ: 8315 φορές

Δημοσίευση από macho » πριν από 2 χρόνια

old spice.τι να πρωτοπει κανεις για αυτο το asl.απο τα πιο αγαπημενα μαζι με brut,floid,aqua velva,proraso. after shave ορισμος της εννοιας.αρρενωπο,καθαρο,εντονο τα εχει ολα και συμφερει.εχει μια ρετρο,νοσταλγικη αυρα που σε ταξιδευει σε αλλες εποχες,οταν οι αντρες ηταν αυθεντικοι και ηξεραν να ξυριζονται.splash on guys! ;)

ΑΓΑΠΗ ΜΟΝΟ!

Άβαταρ μέλους
macho
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
personna
omega
proraso
pino

Δημοσίευση από macho » πριν από 2 χρόνια

το τελευταιο διαστημα χρησιμοποιω παρα πολυ το old spice.μιλαω για το κλασσικο αρωμα.αν και μου αρεσουν αρκετα asl και κολωνιες το συγκεκριμενο εχει γινει το αρωμα που μου αρεσει να φοραω περισσοτερο απο οποιοδηποτε αλλο.χρονια δοκιμαζω κολωνιες(και ακριβες και φτηνες),καμμια δεν μπορει να συγκριθει μαζι του.ειναι οτι πιο αρρενωπο,φρεσκο και καθαρο εχω μυρισει.
ad-1964-Fathers-Day.jpg
old-spice-rasierwasser-1963.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

ΑΓΑΠΗ ΜΟΝΟ!

Άβαταρ μέλους
foxtrot
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
έχει ευχαριστίσει: 6268 φορές
Έχει ευχαριστώ: 6085 φορές

Δημοσίευση από foxtrot » πριν από 2 χρόνια

Από τα αγαπημένα μου όταν ήμουν φοιτητής.
Εκτός από το υπέροχο άρωμά του, το σχήμα και το χρώμα του μπουκαλιού, το κλασικό logo της εταιρείας καθώς και το πώμα, το έκαναν να ξεχωρίζει από μακρυα.

Γιάννης

sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
έχει ευχαριστίσει: 307 φορές
Έχει ευχαριστώ: 180 φορές

Δημοσίευση από sperman » πριν από 2 χρόνια

πολυ ωραιο το old spice αρεσει και εμενα και εχω 2,
ομως δεν εχω αυτα που βλεπω ψαχνοντας στο διαδικτυο με πρασινο και ροζ;; περιεχομενο. τα εχει καποιος;; αξιζει η αγορα ρους;με τι μοιαζουν αρωματικα;;
ακομα θελω να γραψω οτι αν και διαφορετικα το tabac μου αρεσει και αυτο πολυ, νομιζω οτι σε οποιον αρεσει το ενα θα αρεσει σιγουρα και το αλλο

mantilas
Νήπιο
Νήπιο
έχει ευχαριστίσει: 90 φορές
Έχει ευχαριστώ: 224 φορές

Δημοσίευση από mantilas » πριν από 1 χρόνο

Καλησπερα σε σουπερ μαρκετ της περιοχης μου βρηκα το old spice champion 100ml σε διαφανο μπουκαλι με πρασινο χρωμα η λοσιον made in germany στα 3,39 το ενα.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι γραφει στο κουτι οτι εχει ημερομηνια ληξεως 36 μηνες μετα απο την αναγραφομενη ημερομηνια παραγωγης στο κουτι.Ισχυει κατι τετοιο;Χανονται η ιδιοτητες η το αρωμα του; Στα 2 που πηρα εχει ημερομηνια παραγωγης 03/2014.

Άβαταρ μέλους
macho
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
personna
omega
proraso
pino

Δημοσίευση από macho » πριν από 1 χρόνο

αν το μπουκαλι δεν εχει ανοιχτει το περιεχομενο δεν παθαινει τιποτα.οι 36 μηνες ισχυουν απο την στιγμη που θα ανοιχτει.

ΑΓΑΠΗ ΜΟΝΟ!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”