Old Spice

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Kαι εμένα το ίδιο Dr Takero!
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
panagiotis72
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 198
Εγγραφή: 17 Δεκ 2016, 10:44
7
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Has thanked: 1309 times
Been thanked: 1801 times
Ηλικία: 51

...και το body spray wolfthorn εχει ξεκαθαρα αρωμα πορτοκαλιου και εντονο μαλιστα με διαρκεια..
Άβαταρ μέλους
bill3377
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: 12 Μαρ 2015, 17:27
9
Τοποθεσία: Τρίκαλα
Has thanked: 21442 times
Been thanked: 3958 times
Ηλικία: 47

Σήμερα χρησιμοποίησα ξανά το wolfthorn και θα συμφωνήσω μαζί σας ότι ήταν λάθος η πρώτη μου εντύπωση. Έχει άρωμα πορτοκαλιού αλλά και πάλι όσο μένει στο δέρμα, τόσο περισσότερο μου θυμίζει την 4711. :confusion-shrug:
Βασίλης
Η ζωντανή ψυχή τα θέλει όλα!
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Ίσως να ήταν από τα πρώτα After Shaves μου, ακόμη και πριν αρχίσω να ξυρίζομαι (ως κολώνια).
Το φορούσε ο θείος Γιάννης από την Νέα Υερσέη, τότε το μύρισα πρώτη φορά και ενθουσιάστηκα,
και μετά κάθε φορά που ερχότανε μας έφερνε εκτός από τραντζιστοράκια
(Made in USA τότε και μιά σταλιά) και Old Spice.
Είχα πάρει πριν λίγα χρόνια από τον Μασούτη και μετά από 1-2 χρήσεις το έδωσα στον πατέρα μου
που δεν λέει όχι σε ότι δεν με αρέσει και του τα δίνω.
Πριν λίγες μέρες ξαναπήρα. Made In Italy γράφει. Όπως και την προηγούμενη φορά
δεν θυμίζει καθόλου το Old Spice του θείου Γιάννη. Πολύ ελαφρύτερo και διαφορετικό το άρωμά του.
Έχω ξαναγράψει ότι ένας φανατικός του Old Spice ζητάει και του φέρνει ο αδελφός του κάθε άνοιξη
από την Αυστραλία. Επιμένει πως αυτό που του φέρνει είναι ίδιο με το παλιό καλό Old Spice.
Και το νεοαποκτηθέν μου θα δοθεί στον πατέρα όπως βλέπω (Τώρα τούχω δώσει ένα Denim Musk)
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Δυστυχώς έτσι είναι με την Old Spice. Είδα κάποια βίντεο στο YouTube από συγκρίσεις παλιού και νέου και δεν υπάρχει ένας που να λέει ότι είναι ίδιο . Και πολύ έχουν δίπλα δίπλα το παλιό με το νέο ...
Σε κάποιο forum ένας Αμερικανός λέει ότι βρήκε σε ένα παλιό μίνι μάρκετ 3 μπουκάλια της Shulton στο ράφι και φυσικά τα σήκωσε και τα 3. Ο τύπος λέει ότι το άρωμα της νέας δεν θυμίζει σε τίποτε το παλιό ...
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
vsmirnios
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: 05 Ιαν 2016, 17:11
8
Τοποθεσία: Ελευσίνα
Has thanked: 6216 times
Been thanked: 5379 times
Ηλικία: 54

Εμένα κύριοι μου πάει πολύ το Wolfthorn περισσότερο από το cool water και θα έλεγα ότι αφήνει μια γενικότερη οσμή εσπεριδοειδών με περισσότερη ένταση στο λεμόνι βέβαια στο δικό μου δέρμα. Αξιοπρεπέστατο για την τιμή του εδώ το παίρνω στα 5 ευρώ στην Ελλάδα δεν ξέρω πόσο έχει.
Ordo ab chao
Ilias-G
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 553
Εγγραφή: 22 Οκτ 2017, 10:54
6
Has thanked: 5684 times
Been thanked: 3922 times
Ηλικία: 58

Σημερα βρεθηκα στον Σκλαβενιτη και ειχε 1+1 δωρο με 8,48 € το Οld Spice Whitewater 100ml. Μπήκα στον πειρασμό, αλλά δεν τρελαινομαι με το whitewater (καμμία σχεση με Old Spice), όμως δεν εχει κι αλλη εκδοση old spice asl εδω, πέρα από το w.water, όλες οι αλλες βερσιον ειναι μονο σε αποσμητικά και bodyspray. Από την αλλη σκεφτηκα ότι εχω ήδη ενα ανεγγιχτο μπουκαλι.
Τι λετε να κανω, μηπως να τα πάρω τελικά, να κερδίσω την προσφορά, να εχω και καβαντζα??
tolis7
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 07 Φεβ 2017, 00:17
7
Has thanked: 60 times
Been thanked: 328 times

Ηλια ο σκλαβενιτης βαζει εδω και μηνες το 1+1 στα after shave old spice...οποτε δεν ειναι προσφορα που θα την χασεις! και τα βαζει ολα οχι μονο το whitewater. βεβαια με τοσες επιλογες after shave για μενα ουτε να σκεφτεις να παρεις το old spice ετσι οπως το εχουν κανει.
Ilias-G
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 553
Εγγραφή: 22 Οκτ 2017, 10:54
6
Has thanked: 5684 times
Been thanked: 3922 times
Ηλικία: 58

Toλη, σε εμάς εδώ στο νησί την προσφορά τωρα την εβαλε, πριν το ΣΚ δεν την ειχε. Και οπως ειπα σε asl εδώ εχουν μονο το whitewater. Tα υπόλοιπα που βγαζει η Ο-S (Original,Champion,Wolfthorn,Bearglove κλπ.) ειναι μόνο σε deodorant sticks & bodyspays.
Βεβαια εχεις δικιο ότι τα τωρινά O-S ειναι αστα να πάνε...
Άβαταρ μέλους
BABIS
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 971
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2010, 23:51
13
Τοποθεσία: Αθήνα, Ελλάς.
Has thanked: 3 times
Been thanked: 211 times

Πρέπει να είμαι από τους λίγους που δεν τους αρέσει η κλασική Old Spice. Ούτε η παλιά , ούτε η τωρινή. Στο εξοχικό έχω μια της δεκαετίας του 80 , συναισθηματικής αξίας, που δεν χρησιμοποιείται. Οι καινούργιες wolfthorn και white water όμως μου αρέσουν πολύ. Χτύπησα κάμποσες από την προσφορά του σκλαβενίτη και θα κρατήσει αρκετό καιρό το στοκ !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”