Old Spice

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Είναι μια άλλη lotion και δεν πρέπει να συγκρίνεται με το παλιό. Έχει τη βάση του στο παλιό αλλά είναι διαφορετικό . Αν κάποιος θέλει το παλιό σώνει και καλά ψάχνει για Shullton. Κάποιοι λέτε ότι το ινδικό μοιάζει με το παλιό, έχω διαβάσει σε άλλα φόρα που σε κάποιους δεν μοιάζει. Ολα αυτά μα ΌΛΑ είναι υποκειμενικά. Κάτι αρέσει σε κάποιον κάτι όχι. Αυτό που λες Μιχάλη ότι δεν είναι έντονο καποιοι,ακόμα και παλιοί που γνώρισαν το αυθεντικό το προτιμάνε γιατί και πίσω στα 80'ς το αυθεντικό δεν ήταν αγαπημένο από πολλούς θυμάμαι.
Είπαμε YMMV!
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Καλά, μιλάμε για αυτούς που τους άρεσε το παλιό.
Στο ινδικό, η μύτη μου πιάνει νότες σανταλόξυλου και κανέλας, που στο καινούργιο, αν υπάρχουν είναι μηδαμινές.
Αν σε κάποιον δεν αρέσει η κανέλα, είναι λογικό να του αρέσει το καινούργιο περισσότερο από το παλιό.
Επίσης, δεν είναι ένας ο Ινδός που το πουλάει.
Οπότε δεν ξέρουμε αν αγοράσαμε όλοι το ίδιο προϊόν.
Όλοι για συνταγή της shulton το πουλάνε. :)
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2709
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 1669 times

DAK έγραψε: 17 Μάι 2019, 08:21 Καλημερα!μπορεις να μου πεις κανενα απο αυτα τα μαγαζια?
Είναι στη Λάρισα.
Ένα φαρμακείο με παλιές κολωνιες και ένα μαγαζί με γυναικεία ρούχα που μόλις μπήκα ήταν τίγκα στις παλιές oldspice και τις tosca.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Έχω στην συλλογή μου 3 μπουκάλια Old Spice. Ένα καναδέζικο, ένα γερμανικό και το αυθεντικό της Shulton. Μπορεί να φέρουν την ίδια ετικέτα αλλά στην πραγματικότητα έχουμε 3 διαφορετικά αρώματα. Το καναδέζικο έρχεται σε πλαστικό μπουκάλι, το άρωμα του είναι πιο έντονο από το γερμανικό και διαρκεί περισσότερο. Το γερμανικό είναι σε γυάλινο μπουκάλι και στο άρωμα του διακρίνονται πιο εύκολα οι νότες των εσπεριδοειδών. Το Shulton είναι από άλλη κατηγορία, οι ξυλώδες νότες παντρεύονται αρμονικά με τις κιτρο-εσπεριδοειδό-νοτες δίνοντας ένα πολύπλοκο αρωματικό αποτέλεσμα.

Αυθεντικό

Εικόνα

Καναδέζικο

Εικόνα

Γερμανικό

Εικόνα
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Tzimisce έγραψε: 18 Μάι 2019, 08:20 Επίσης, δεν είναι ένας ο Ινδός που το πουλάει.
Οπότε δεν ξέρουμε αν αγοράσαμε όλοι το ίδιο προϊόν.
Όλοι για συνταγή της shulton το πουλάνε. :)
Ένας σίγουρα δεν το πουλάει αλλά ένας μόνο το φτιάχνει και αυτή είναι η P&G μιας και έχει αγοράσει το trademark. Όσο για την συνταγή της shulton ή την έχασαν ή ο μπάρμπα Shulton (sic) την πήρε στο λακο του αποτι φαίνεται... :lmao
Πάντως σε πολλούς παλιούς δεν άρεσε... Εδώ ο γαμπρός μου (μια δεκαετία μεγαλύτερος μου) όταν είδε στο ντουλάπι μου Old Spice κεραυνοβολήθηκε! Φοράς μου λέει το παππουδιστικο άρωμα??? Ωπα μεγάλε θα σφαχτούμε του είπα... Φοράω το μοντέρνο... :lmao
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Ναι Άκη, είναι και τα δυο P&G. Το ένα προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά και το φτιάχνουν στην Γερμανία ενώ το άλλο το φτιάχνουν στον Καναδά για την αμερικανική αγορά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος captain_hx την 18 Μάι 2019, 09:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Ευχάριστη Ηλία... Αν και στη προσπάθεια μου να κάνω mention σε εσένα έσβησα την ερώτηση... :roll: Πως το έκανα δεν ξέρω! :lmao
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Και του Ινδού p&g είναι.
Τουλάχιστον αυτή που έχω εγώ.
Αλλά καμία σχέση στο άρωμα
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Δεν ξέρω τι λέτε, αλλά χρησιμοποίησα σήμερα την Original που βρίσκουμε στα σούπερ μάρκετ και μου άρεσε πολύ.

Ωραίο, γλυκό άρωμα, όχι τόσο γεροντίστικο όσο νομίζω ότι ήταν το παλιό (δεν το θυμόμουν, μια και το είχα χρησιμοποιήσει ελάχιστα μικρός, αλλά μου το θύμισε κάπως η σημερινή χρήση) και η λοσιόν ήταν πολύ περιποιητική για το δέρμα μου -πιο φιλική απ' ό,τι οι STR8. Αν και θα μπουν στο παιχνίδι και οι λοσιόν με μενθόλη όσο δυναμώνουν οι ζέστες, βλέπω και την Old Spice Original να είναι μες στις προτιμήσεις μου.
Άβαταρ μέλους
Βασίλης Τ
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1256
Εγγραφή: 13 Απρ 2019, 14:32
5
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 6781 times
Been thanked: 10996 times
Ηλικία: 24

1+1 Old spice στον Μασούτη Θεσσαλονίκης (λογικά και στην υπόλοιπη Ελλάδα; ) μέχρι αύριο.
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση άνισων ανθρώπων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”