Old Spice

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
The_Pianist
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 22 Μάι 2020, 00:28
3
Τοποθεσία: Χολαργός, Αττική
Has thanked: 779 times
Been thanked: 355 times

Εδώ και περίπου μία εβδομάδα έχω αγοράσει το κλασικό Old Spice. Ενδιαφέρον, παλαιικό άρωμα, η αλήθεια είναι όχι τόσο στα γούστα μου. Όπως λέει και ο macho, εκτός από αντισηψία και άρωμα, δεν ξέρω τι προσφέρει.

Σχετικά με το άρωμα του original, μου θύμισε εκκλησία χωριού που λούζουν τις εικόνες με μύρο (ή Μυρτώ) και μυρίζει όλος ο ναός στο τέλος, ακόμα και από τα ανοιχτά παράθυρα.
Wir müssen wissen, wir werden wissen - David Hilbert
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

(πρεπει να δοκιμασεις το Pashana)
Εικόνα
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Όποτε βάζω αφτερσειβ λοσιον (συνήθως δεν βάζω γιατί με ερεθίζει)την βάζω μετά το balm.και μετά πλακωνομαι στην αλόη.
Νομίζω ότι γενικά οι λοσιον δεν προσφέρουν κάτι άλλο εκτός από αντισηψια.
Την ίδια δουλειά (καλύτερη κατά τη γνώμη μου/YMMV)
Προσφέρει το alum block.
δυστυχώς έχω ευαίσθητο δέρμα (τι να κάνουμε). το old spice σαν άρωμα είναι κλασσικό αλλά έχει και αυτό αλλάξει αρκετά (όπως τα περισσότερα αρώματα άλλωστε).
Άβαταρ μέλους
DAK
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 409
Εγγραφή: 03 Μαρ 2017, 13:56
7
Has thanked: 213 times
Been thanked: 553 times
Ηλικία: 43

Για εμενα που ευτυχως εχω λιπαρο δερμα το old spice κ γενικα οι αλκοολουχες λοσιον ειναι οτι καλυτερο υπαρχει!νιωθω μια τρελη φρεσκαδουρα στη μουτσουνα μου την οποια κανενα balm δεν μου δινει.κ ενοειται την λοσιον την βαζω σκετη χωρις balm η κρεμα!επισης το αρωμα της με ταξιδευει!παραδοσιακο ξυρισμα χωρις old spice η αλλη αλκοολουχα λοσιον δεν γινεται!
YOU 'LL NEVER WALK ALONE!!
Άβαταρ μέλους
AresKraniotakes
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2020, 20:07
3
Τοποθεσία: Αττική
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Ηλικία: 28

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Πρόσφατα βρέθηκε σε τοπικό σουπερμάρκετ στα Δωδεκάνησα που συνεργάζεται με αλφαβήτα και γενικά οι μάγκες οι δικοί μας εδώ στα νησιά φέρνουν πολλές φορές προϊόντα από Τουρκία (από βούτυρο μέχρι σαμπουάν φέρνουν από Bodrum,χαμός)!Πάντως δεν ήξερα για παραγωγή στην Ιταλία,αρκετά ικανοποιητική πάντως η μυρωδιά του και η διάρκεια,ευχάριστο και για την παρέα μου που της άρεσε πολύ ένα "κλασσικού ανδρικού"τύπου άρωμα πάνω μου!Η Αραβική λεπτομέρεια προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ,σε συνδυασμό με τα τυπωμένα κόκκινα γράμματα πάνω στο λευκό πορσελάνινο (γυάλινο;) βγάζει ένα vintage, old school που λένε και στο χωριό!
Η καλλιέργεια στον άνθρωπο,κρύβεται στους τρόπους,τους πόθους και το χαμόγελο.
Άβαταρ μέλους
zanxion
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 27 Μάι 2021, 10:05
2
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 330 times
Been thanked: 341 times
Ηλικία: 51

Χωρίς να θέλω να διαφημίσω τίποτα, τα γνωστά σούπερ μαρκετ MyMarket πωλούν τα Aftershave Old Spice Original & Captain με 50% έκπτωση.
“Whenever I feel the need to exercise, I lie down until it goes away.”
― Paul Terry
Άβαταρ μέλους
bill3377
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1383
Εγγραφή: 12 Μαρ 2015, 17:27
9
Τοποθεσία: Τρίκαλα
Has thanked: 21649 times
Been thanked: 4016 times
Ηλικία: 47

Επανέρχομαι μετά από καιρό με ένα ποστ για ένα αγαπημένο Aftershave. Βρήκα το παρακάτω Old spice sensitive σε ένα μίνι μάρκετ ξεχασμένο και σκονισμένο. Είναι της P&G αλλά δεν βρίσκω πουθενά στο διαδίκτυο στοιχεία ούτε καν εικόνα για αυτό. Η μυρωδιά είναι έντονη και πολύ κοντά σε αυτό της shulton, αν τη θυμάμαι καλά. Το γνωρίζει κανείς; Επίσης βρήκα και κάτι ξυραφάκια wilkinson για τα οποία θα γράψω στο αντίστοιχο νήμα.
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Βασίλης
Η ζωντανή ψυχή τα θέλει όλα!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”