Τα After Shave Balms μου

Απάντηση
pavlos2003
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 13 Ιαν 2017, 08:45
7
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Tony έγραψε:Ναί Παύλο,είναι πολύ γνωστό αυτό το balm του korre,τουλάχιστον στο forum μας,και απολαμβάνει και τις καλύτερες κριτικές,από τα μέλη μας.
οκ ευχαριστω, θα το δοκιμασω κ αυτο.
Ξεχασα να αναφερω στο νημα οτι εγω μετα το ξυρισμα ειτε χρησιμοποιησω αφτερ σειβ ειτε οχι, χρησιμοποιω παντοτε (εχω καταλληξει μαλλον να χρησιμοποιω εδω κ χρονια) το κρεμα κ μεχρι στιγμης δεν εχω βρει καποια αλλη κρεμα /balm για μετα το ξυρισμα που να με ικανοποιει τοσο στα αποτελεσματα σε μια επιδερμιδα ευαισθητη κ με σκληρα γενια..για να δουμε κ αυτο του κορρε...
pavlos2003
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 13 Ιαν 2017, 08:45
7
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Εξαιρετικο κ του Κορρε...
βοηθαει πολυ την επιδερμιδα μετα το ξυρισμα, απλα τουλαχιστον το δικο μου δερμα...
"ζηταει" επαναληψη μερικες ωρες αργοτερα, ενα συναισθημα που δε μου το δινει η κρεμα που χρησιμοποιουσα, ομως νομιζω αυτο εχει ισως περισσοτερο καταπραυντικες ιδιοτητες κ δυνατοτητες....

ΥΓ. βλεπω οτι παραπανω εχω παραθεσει λαθος λινκ, εχω βαλει το προιον που ΘΑ δοκιμαζα κ οχι αυτο που χρησιμοποιω χρονια μετα το ξυρισμα με ή χωρις after save που ειναι αυτο
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος herco την 02 Μάι 2017, 01:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλω να τοποθετεις τα link σου μεσα σε λεξεις και οχι σκορπια στα posts σου ;)
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Παύλο και στα δύο link βλέπω το balm του korre...
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Dim
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 13 Ιαν 2018, 00:03
6
Been thanked: 27 times

nivea που αν και αοσμο δεν εχω ακριβως καταλαβει τι κανει , αλλα μου αρεσει ποσο ευκολα απλωνεται
proraso red , να την φαω με το κουταλι με αυτο το αρωμα ..
Άβαταρ μέλους
the_greek_shaver
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: 02 Μάι 2018, 12:37
5
Τοποθεσία: Ξάνθη
Has thanked: 3375 times
Been thanked: 2637 times
Ηλικία: 31
Επικοινωνία:

Πρόσφατα δοκίμασα το Noxzema sensivite βάλσαμο. Καλύτερη αίσθηση σε σχέση με το proraso, όχι τόσο δροσιστική αλλά λιγότερο λιπαρή και ενυδατική.
NavalArchitect

Nivea Sensitive Ultra Comfort (0% alcohol) after shave balm:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Αυτό είναι το φυσικό του χρώμα;
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
NavalArchitect

Ναι, γι'αυτό ακριβώς έβαλα τη φωτογραφία...

Το απέσυρα ήδη για το χειμώνα. Αρκετά λιπαρό για το δέρμα μου με τέτοιο καιρό, και καμμία σχέση με το ελαφρύ αλλά εξαιρετικό Wickham.
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

[mention]NavalArchitect[/mention] Κωνσταντίνε το χρώμα αυτό δεν είναι καλό, και 95% το Nivea έχει αλλοιωθεί, μου είναι γνωστό αυτό φαινόμενο/θέαμα.

Αν θέλεις δοκίμασε και το εξής, ανακίνησε το πολύ καλά και αρκετή ώρα, και ξαναδέστο, και αν μετά παραμείνει ως έχει, τότε θέλει ολοκληρωτική απόσυρση.
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
NavalArchitect

Αντώνη θα το δω και θα επανέλθω αν αλλάξει κάτι. Ευχαριστώ για την πληροφορία.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”