Τα After Shave Balms μου

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Tasos123
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: 21 Αύγ 2016, 17:43
7
Has thanked: 2421 times
Been thanked: 2409 times

Φαίνεται πάντως πολύ μπεζ αντί για κάτασπρο.
"Certainty ? Nothing is certain except death and taxes."
~Benjamin Franklin
NavalArchitect

Έστειλα μήνυμα στην Beiersdorf Ελλάδος και περιμένω απάντηση.
NavalArchitect

Με πήραν τλφ από την Beiersdorf Ελλάδος, θα στείλουν πρώτα courier να πάρει το balm πίσω και θα μετά θα στείλουν αντικατάσταση.
Ζήτησαν και το batch no. (οκταψήφιο νούμερο που είναι σταμπαρισμένο στο πλάι χαμηλά εξωτερικά στο χάρτινο κουτί).
Ούτε κουβέντα για το αν πάει κάτι στραβά με αυτή την πρασινωπή απόχρωση...
Άβαταρ μέλους
Tasos123
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: 21 Αύγ 2016, 17:43
7
Has thanked: 2421 times
Been thanked: 2409 times

χαχαχαχαχ
"Certainty ? Nothing is certain except death and taxes."
~Benjamin Franklin
Άβαταρ μέλους
Gewrgios
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 21 Ιούλ 2017, 11:16
6
Been thanked: 10 times

tabac original +1

:)
Άβαταρ μέλους
The_Pianist
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 22 Μάι 2020, 00:28
3
Τοποθεσία: Χολαργός, Αττική
Has thanked: 779 times
Been thanked: 354 times

Έχω το κλασικό του Κορρέ, το οποίο δεν το πολυχρησιμοποιώ γιατί μου φαίνεται αρκετά λιπαρό και ένα ακόμα από φαρμακειο.
Λέγεται Olivie , ελληνική εταιρία. To balsam είναι με οργανικό ελαιόλαδο, αλόη και καλέντουλα. Μυρίζει εκπληκτικά και αν και είναι εξαιρετικά παχύρευστο, απορροφάται άμεσα από το δέρμα. Για εμένα αποτελεί καλή λύση μετά το ξύρισμα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 22 Μάι 2020, 17:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλώ να ενσωματώνεις τα link σε κάποια λέξη. Το πως γίνεται αυτό μπορείς να το δεις στις συχνές ερωτήσεις στην υπογραφή μου. Φιλικά, Αντώνης.
Wir müssen wissen, wir werden wissen - David Hilbert
Άβαταρ μέλους
john1970
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 426
Εγγραφή: 19 Δεκ 2019, 00:46
4
Τοποθεσία: Αγ.Ανάργυροι Αθήνα
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 4019 times
Ηλικία: 54

Εγω εχω δυο balsam,το γνωστο του Korre K&G,και το Saffron Tobacco.Δεν βρισκω λογο να δοκιμασω κατι αλλο.
Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος ειδικα με το πρωτο.
Τα μόνα που έχεις στη ζωή σου είναι η τιμή σου και ο αυτοσεβασμός σου! Αν τα χάσεις, αν τα πετάξεις από πάνω σου ή τα ξεπουλήσεις, τότε δεν έχεις τίποτα πια…
Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 17:55
8
Has thanked: 7318 times
Been thanked: 9858 times
Ηλικία: 54

Υπαρχουν πολλα Ελληνικα βιολογικα βάλσαμα (Macrovita, Kalliston, Intermed, Sostar κλπ) που θελω να δοκιμασω αλλα για τα επομενα χρονια δε θα προλαβω. :angry-banghead: Εχω Faena, Insitut Karite, Lea και 3 βάλσαμα/λοσιόν Saponificio Varesino κι ενα Nivea Sensitive 30ml που ειναι ήδη στο ροτέϊσο Γιατρέ μου! Ειδικά τα 2 πρώτα έχουν τον ατελείωτο οπότε προς το παρόν δεν χωράει άλλο... :mrgreen:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος __Nikolas την 22 Μάι 2020, 15:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
any shave you can walk away from, is a good shave!
Άβαταρ μέλους
Bill the butcher
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: 17 Μαρ 2020, 13:30
4
Has thanked: 7683 times
Been thanked: 8233 times

@The_Pianist όταν ξεμείνεις τσεκαρε αυτό . Το πήρα πριν λίγο με σκοπό να το χρησιμοποιήσω κυρίως στο τριχωτό της κεφαλής , ως after , αλλά και στο πρόσωπο τους ζεστούς καλοκαιρινούς μήνες.
Είναι μάλλον υδαρες παρά λιπαρό.
Και το μόνο που αφήνει δευτερόλεπτα μετά την εφαρμογή του είναι μια αίσθηση δροσιάς και απαλότητας στο δέρμα.
Τα korres που ανέφερες, όπως και τα περισσότερα balm, αν και τα χρησιμοποιώ κατά κόρον μου κάθονται κάπως "βαριά" αυτή την εποχή.
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
The_Pianist
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 22 Μάι 2020, 00:28
3
Τοποθεσία: Χολαργός, Αττική
Has thanked: 779 times
Been thanked: 354 times

Θα το δω, αν και έλεγα να το γυρίσω σε lotion που μέχρι τώρα τις είχα από μακριά λόγω ερεθισμών.
Wir müssen wissen, wir werden wissen - David Hilbert
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”