Τα After Shave Balms μου

Απάντηση
Yiannis67
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 18 Ιαν 2017, 10:15
7
Has thanked: 73 times
Been thanked: 112 times

εγώ φτιάχνω με το δικό μου άρωμα σε κατάστημα χύμα καλλυντικών. Δυό φορές τον χρόνο από ένα σετάκι ήτοι: άρωμα (όχι κολώνια, τον χειμώνα το wood και το καλοκαίρι Kenzo), άφτερ σειβ μπάλσαμ, λάδι μαλλιών και λάδι σώματος όλα με το ίδιο άρωμα.
Απ’ ό,τι μπορώ να θυμηθώ, δεν υπάρχει ούτε μια λέξη στα Ευαγγέλια που να επαινεί την ευφυΐα.
Bertrand Russell
tolis7
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 07 Φεβ 2017, 00:17
7
Has thanked: 60 times
Been thanked: 328 times

Απο balm ενα nivea μονο
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

mitsos έγραψε:
bill3377 έγραψε: Τα δικά μου
Miyakie. Πολύ καλή ίσως η καλύτερη και όχι μόνον από balms, ενυδάτωση. Μειονέκτημα μέγα η τσουχτερή τιμή του που καθιστά απαγορευτική την επαναγορά του.
Institute du carite. Tελειώνει και έχει ακόμα 1 με το ζόρι 2 εφαρμογές. Θα το ξαναπάρω.
Dr Harris sandalwood
Baume (osma). Πηχτό σε μικρή συσκευασία 50ml με ψεκαστήρι και πολύ καλή περιποίηση και αποροφητικότητα.
Pre de provence. Με βούτυρο καριτέ
Gien
Pre de provence no 63. Επίσης με βούτυρο καριτέ
Tabac
Captain fawcett
Lea
Πήρα εδώ και λίγες μέρες το σωληνάριο του korres (vetiver root green tea cedarwood) και ομολογώ ότι έχω ενθουσιαστεί. Μόνο η miyakie με έχει ενθουσιάσει τόσο αλλά κάνει 7 φορές πάνω!! Δεν το περίμενα. Ξύρισμα και στη συνέχεια στο βρεγμένο πρόσωπο πέρασμα με alum block, αναμονή λίγα λεπτά ξέπλυμα και επάλειψη με το εν λόγω asb. Έχει ένα άρωμα απαλό που μαρέσει, μία απίστευτη και πρωτόγνωρη αίσθηση την ώρα που το βάζεις και κάνεις και ένα ελαφρό μασαζ στο πρόσωπο, και διατήρηση για ώρες μιας επιδερμίδας από άλλο πλανήτη.
"Aut viam inveniam aut faciam "
pavlos2003
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 13 Ιαν 2017, 08:45
7
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Yiannis67 έγραψε:εγώ φτιάχνω με το δικό μου άρωμα σε κατάστημα χύμα καλλυντικών. Δυό φορές τον χρόνο από ένα σετάκι ήτοι: άρωμα (όχι κολώνια, τον χειμώνα το wood και το καλοκαίρι Kenzo), άφτερ σειβ μπάλσαμ, λάδι μαλλιών και λάδι σώματος όλα με το ίδιο άρωμα.
χμμμμμ, δεν ηξερα οτι μπορει να γινει αυτο....

μηπως καποιος εχει δοκιμασει κ γνωριζει το παρακατω?
προιον εδω
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

Yiannis67 έγραψε:εγώ φτιάχνω με το δικό μου άρωμα σε κατάστημα χύμα καλλυντικών. Δυό φορές τον χρόνο από ένα σετάκι ήτοι: άρωμα (όχι κολώνια, τον χειμώνα το wood και το καλοκαίρι Kenzo), άφτερ σειβ μπάλσαμ, λάδι μαλλιών και λάδι σώματος όλα με το ίδιο άρωμα.
Που κάνεις αυτά τα ωραία;
Let the music play
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Ναί Παύλο,είναι πολύ γνωστό αυτό το balm του korre,τουλάχιστον στο forum μας,και απολαμβάνει και τις καλύτερες κριτικές,από τα μέλη μας.
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Σχετικα με αυτο που ρωτησε ο Δοκτωρας, ειναι ενα μαγαζι στην Αθηνα, εχει παει εκει πολυς κοσμος (Desperado, Petros, Ηλιας και ισως και ο Fotakas) αλλα δεν θυμαμαι το ονομα του.... Βοηθειστε Κυριοι !
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

To KK-Lab στην Ερμού, εννοείς;

Δεν έχω πάει, αλλά το έχω συζητήσει με τα παιδιά.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Αυτο Φωτη, ναι ;)
Εικόνα
Yiannis67
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 18 Ιαν 2017, 10:15
7
Has thanked: 73 times
Been thanked: 112 times

Dr.Takero έγραψε:
Yiannis67 έγραψε:εγώ φτιάχνω με το δικό μου άρωμα σε κατάστημα χύμα καλλυντικών. Δυό φορές τον χρόνο από ένα σετάκι ήτοι: άρωμα (όχι κολώνια, τον χειμώνα το wood και το καλοκαίρι Kenzo), άφτερ σειβ μπάλσαμ, λάδι μαλλιών και λάδι σώματος όλα με το ίδιο άρωμα.
Που κάνεις αυτά τα ωραία;
φρου φρού κι αρώματα ΧΑΙΜΑΝΤΑ 21 ΧΑΛΑΝΔΡΙ γούγλαρε.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”